Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Seyir Defteri, Kitap - Film - Seyahat Uygulamasi

Konu, 'Mobil Cihazlar ve Uygulamaları' kısmında btogretmeni34 tarafından paylaşıldı.

1. ugurkorkmaz

ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Beraber ui kısmını kodlayabiliriz. Memnun olurum. Görüşürüz.

2. btogretmeni34

btogretmeni34 Seçkin Üye Seçkin Üye

Uygulmada birkaç iyileştirme yaptım. Ayarlar bölümü biraz daha geliştirildi. Arkaplanda çalışan rest api kodlarinda ozellikle arama bölümünde performans iyilestirmesi yapildi.
    Deneyen arkadaslar eksiklikleri paylaşırsanız sevinirim.

3. musara

musara Seçkin Üye Seçkin Üye

tebrikler hocam güzel bir uygulama olmuş telefona yükledim test edip deneyeceğim. Karşılaştığım hatalar olursa yada geliştirilebilecek yerler olursa bilgi veririm.

4. btogretmeni34

Teşekkürler hocam. Hataları ya da önerilerinizi bildirirseniz bir sonraki sürümde değerlendireceğim.

5. btsnelman

btsnelman Üye

tebrikler hocam. güzel olmuş. takipcilere film, kitap önerisi gonderilebilmesini ve bildirim gelmesini beğendim. notlar bölümünü biraz daha geliştirebilirsiniz. kategori resimlerinde aynı resimler birden fazla kez kullanılmış. sanırım deneme yaparken o şekilde yapıp sonra değiştirmeyi unutmuşsunuz. :)
    veritabaniniz baya geniş. web scraping ile veritabanını olusturmussunuzdur sanirim. tüm verileri elle girmiş olamazsınız.
    fikir güzel. uygulama biraz yayginlasirsa çok kullanıcısı olabilir. çünkü sadece kitap uygulamalarında binlerce kullanıcı oluyor. sizin uygupamasat hem kitap hem film hem de seyahat yerleri toplu halde tek uygulamada. ileride belki tasarımı elden geçirebilirsiniz.

6. btogretmeni34

Teşekkürler hocam. Evet notlar bolumunde kategori reeimlerinde biribirinin aynılarını kullanmışım. :) Bir sonraki versiyonda duzenlerim.
    Veritabanını web scraping ile oluşturdum. Yoksa yaklaşık 500.000 satırlık veriyi elle girmem mümkün değil. Bunun için de Python kullandim. Beautifulsoup modülü işime yaradi.
    Tasarımı Eylül döneminde elden gecirecem.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal