Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

shadow defender sorunu.ÇÖZÜLDÜ

Konu, 'Güvenlik Araçları-Deepfreez-Filitre' kısmında wake__up tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. wake__up

wake__up Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar shadow defenderin iki farklı sürümünü de kurdum. ilk kez kurduğumda yeninden başlatınca da bilgisayarı kapatıp açınca da sorunsuz çalışıyordu.
    Fakat sonradan bilgisayarları formatlamak zorunda kaldım ve yeniden windows 10 64 bit kurdum ve shadow defenderi da tekrardan kurduğumda bilgisayarı kapat dediğimde ve sonrasında açtığımda çalışmıyor bilgisayar kapanmadan önceki ayarlarda kalıyor. Sadece bilgisayarı yeniden başlatınca çalışıyor ayarlarım aşağıdaki gibi neyi yanlış yapıyorum çözemedim. Deep freeze kuracağımda o da aktivasyon istiyor.

[​IMG] 5.jpg
    windows 10 64 bit

2. esra t

esra t Üye

Toolwiz Time Freeze kullanıyorum memnunum hocam ücretsiz hem de

wake__up bunu beğendi.
  3. 06Davut

06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bende shadow kullanıyorum başka bir sürümünü indir dene programda hata olmuş olabilir. Shadow defender kullanımı kolay seçenekleri çok

wake__up bunu beğendi.
  4. wake__up

bakıp araştırayım hocam sağolun ama bazı arkadaşlar sorun yarattığını yazmıştı bakmadım bende.

hocam iki sürüm kurdum aslında dediğim gibi ilk kurduğumda hiç sorun yoktu. sonra windows 10 tekrar kurunca aynı versiyon shadow defender bilgisayarı kapattığımda çalışmaz oldu. Sadece yeniden başlatınca çalışıyor ayarları aynı yaptım zaten pekte ayar yok olmadı yine deepfreeze döneceğim aktivasyonu bir şekilde yapılır

5. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Merhaba hocam şuradaki çeki kaldrırsan sorunun hal olur. :)

Screenshot_5.png

wake__up bunu beğendi.
  6. wake__up

hocam dediğinizi yapmıştım tekrar rahatsız etmek istemedim çalışmadı bende o şekilde. sizden aldığım deepfreeze de virüs uyarısı verince onuda kuramadım.
    acaba Türkçeleştirmek için res.ini dosyası kopyalıyorum ondan olabilir mi ? ben olmadı ingilizce olarak kurup kullanmaya çalışayım belki sorun yaratmaz.

7. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

ilac olduğundan virüs programı uyarı verebilir endişe etme. Virüs programını kapatıp dene. Birde win10 sürekli çekirdek değiştiryor muhtemen ondan kaynaklanmıştır son sürüm bir Shadow Defender indir kur sorun kalmaz bence.

wake__up bunu beğendi.
  8. wake__up

Arkadaşlar sorunu çözdüm başka sorun yaşayan olursa diye buraya not bırakıyorum. Aslında forumu gezerken deepfreeze in kapanırken sorun yarattığı ve aşağıdaki yöntemle sorunun çözüldüğünü okudum bu çözüm benim shadow defenderimida çözdü.

güç seçeneklerinden----------güç düğmelerinin yapacaklarını seçin--------------hızlı başlatmayı aç(önerilen) işte bunu kapatmak gerekiyormuş bunu kapadım şu an sorunsuz çalışıyor. Yani sorun işletim sisteminin ayarlarındaymış yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

mas1961 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal