.SHS uzantılı dosyalar

Kodla Büyü

aysegul_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu uzantıyla ilk defa karşılaşıyorum. sınıf öğretmenleri için hazırlanmış alıştırma dosyalarının bazılarında bu uzantı var... internetten araştırdım ama bir sonuç elde edemedim...

bu uzantıya sahip dosyaları nasıl açabilirim, bir bilgisi olan var mı?

Registry ayarlarıyla alakalı dosya.
Shell Scrap Object File..
Aynı zamanda bir dosyaya monte edilebilen script kodu.

Bir şeyler buldum işinize yarar sanırım.
.SHS Nedir ?
Dosya Adı Uzantısı:Shell Scrap ObjectAçıklama: Çalıştırılabilir dosyadır.
Herhangi bir dosyaya Shell Nesnesi eklenerek dosya uzantısı değiştirildiğinde Windows tarafından açılabilir.
Dikkat: Bilmediğiniz bir kaynaktan SHS dosyası aldıysanız sakın açmayın. büyük ihtimalle virüstür.
Programlar: Windows Shell işletici (shscrap.dll)

SHS Dosyası Nasıl Açılır ?
SHS dosyasına çift tıklamanız yeterli. windows otomatik çalıştırır. Eğer çalışmıyorsa Kullandığınız windows ile uyumlu değildir
veya elinizdeki standart bir SHS dosyası değildir.

o bilgileri buldum hocam, yine de teşekkürler :)

windows otomatik olarak açar diyor ama, açmayı denediğimde uzantıyı tanımıyor. Açmıyorsa kullanıdğınız windows ile uyumlu değil demiş.. O zaman windows 7 , bu uzantıdaki dosyaları açmıyor mu şimdi ? ilginç.. bir de xp kurulu bilgisayarda deneyeyim , bakalım açacak mı :)

Açamıyorsan 2 sebebi vardır.
1. Tanımlayabilecek bi program ata.(Hexedit açar herhalde)
2. Registry hasar görmüş olabilir.

nasıl bi dosyaymış acaba buraya yükleyin bi bakalım arkadaşlar ama virus olmasın..

o.eyuboglu' Alıntı:
kondansatör e teşekkürler... arkadaşın da belirttiği gibi office 2003 açıyor bu dosyayı...

office 2003 ün hangi programı açıyor bunu. word excel pp hiçbiri olmadı.

dosya eksik inmiştir. Bir daha indirsin hocam, olmuyorsa dosya arızalı de veya dosya bozuk. Çok kasma hocam.

Geri