Sınav Analizi şartmı?

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
İlk öğretim yönetmeliğinde sınav analizi yok diye biliyorum.kaldıki liselerde de sadece ortak sınavlarda analiz isteniyor. ilçe milli eğitim müdürü keyfi analiz isteyebilirmi ortaokulda her ders için? yönetmelikte yok sonuçta ve ortak sınavda yapılmıyor??? Yapmasak ne olur? amire karşı gelmekten kınamaya kadar varırmı? ayrıca sözlü istiyor analizi.Yazılı bi istekte değil. tüm ilçe müdürlerine sadece sözle söylüyor.resmi yazı yok

karışık bir denklem hocam. yönetmelikte yok orası kesin. ancak istiyorsa yazılı emir istenir ve uygulanır. ama ben olsam o boyuta taşımam iş uzar gider yinede takdir sizin.

hocam bana işgüzarlıkmış gibi geliyor. heleki zaman kavramı günümüzde çok önemli öğretmen için. zaten bi çok evrak için vakit heba ediliyor gereksizce. bir de olmayan şeyin istenmesi bana biraz öğretmene eza olsun diye yapılıyor gibi geliyor. yönetmelikte olmayan bişeyi benden nasıl isteyebilir? kaldıki tüm ilçeden? yazılıda değil ..
benim öğrenmek istediğim resmiyette olmayan bişeyden ötürü alt çalışanların bunu yazı ile bildirerek yapmaması amire karşı gelmeyle alakalı olurmu? yaptırımı nedir tek öğrenmek istediğim bu şu an için

lisedeyim bende de istediler, yönetmeliğe baktım, evet analiz yazıyor ama nasıl bir analiz yazmıyor? gittim sadece not yüzdelerini çıkarttım verdim (e okuldan alınabiliyor çıktısı), bu ne dediler, benim analizim bu şekilde dedim, bişey demediler. Ama matematik, edebiyat gibi derslerden detaylı istediler

bize dün idareciler mesaj attı yönetmelikte yok bu sene ortak sınav yapılmayacaktır.Analizide idarecilerin inisiyatifine bağlı isterlerse yapılmak zorunda maalesef hocam

acer50' Alıntı:
http://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_11/03111224_ooky.pdf

ortaöğretim kurumları yönetmeliği yukarıda, analiz diye arama yaptırırsanız sınav analizi ile ilgili maddeleri görürsünüz, çok saçma bence.

hocam ortaokuldan bahsediyorum

hocam yıllar önce bizim ilimizde de gelecek için el ele projesi yapmıştı il milli eğitim müdürü. Bu proje kapsamında bütün branşlardan sınav analizi istemişti. O zaman bizim dersimiz seçmeli ve notla değerlendirilmediği için ben yapmamıştım ama diğer branşlar yapmıştı.

Geri