Sınav Görevinde Poşetin Yanlış Açılması(İfade İstediler)

Kodla Büyü

egeli_09

Aktif Üye
Bugün il milli eğitimden aradılar.Taa ocaktaki sınavda poşeti yanlış yerden açmıştım( 3-4 cm bi yırtık oldu).O zaman için tutanak tyutulmuştu.Bugun ifade tutanağı verdiler.Olayı olduğu gibi yazdım.Sonuç ne olur bilmiyorum.

Sehven yazıp savunmanızı yaptıysanız bişey olmaz hocam. Sanmam ama Belki mem işgüzarlık yapıp sınav cezası verir müdür de onaylarsa bir sene sınav almazsınız. Zaten bu güne kadar aldıysanız bu sene bir tane daha ya çıkar ya çıkmaz.

aak' Alıntı:
Sehven yazıp savunmanızı yaptıysanız bişey olmaz hocam. Sanmam ama Belki mem işgüzarlık yapıp sınav cezası verir müdür de onaylarsa bir sene sınav almazsınız. Zaten bu güne kadar aldıysanız bu sene bir tane daha ya çıkar ya çıkmaz.
bu eskiden uygulanıyordu. yaptırım yönetmeliklerde yer almıyordu. uygulamada ancak sınav görevi verilemiyordu. konu ile ilgili değişiklik yapıldı. açık öğretim kurumları sınavı için (18-19 mart 2017) dikkat edilecek hususlar yazısında görevlilerle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yer alıyordu. sınav görevi verilmemesi dışında bir müeyyide gelme ihtimali (uyarma)olabilir.
"SINAV GÖREVLİLERİNİN DİKKATİNE
09/12/2016 Tarih 29913 Resmi Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarih ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 12. Maddesi 2. Fıkrası gereğince sınav uygulamaları kapsamındaki fiilleri işleyen görevli ya da adaylara, işlediği fiilin türüne göre cezai müeyyideler getirilmiştir."

Geri