Sınav görevine gitmeme cezası

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bugün açıkilköğretim sınavında görevliyim ama kendimi hiç iyi hissetmiyorum sanırım gidemeyeceğim yada ite kaka gidip sınavda kötü olacağım. Gitmesem bir daha MEB'in sınavlarında görev alamıyorum onu biliyorum da peki anadolu üniversitesi ve diğer üniversite sınavlarından da mı ceza alıyorum?

gözzüm nolacak ki;
bundan sonra görev vermezler. sen de mutlu olursun. Hiç değilse bundan sonraki sınavlar için bugünki gibi bir kaygın olmaz:)
dert ettiğin problem hep bu olsun.

Sadece MEB'in 35'lik sınavlarında görev vermeyeceklerse sıkıtı değil ama diğerlerinde de alamayacaksam ittire kaktıra giderim :cry:

Acile gidip, rapor almanız, olası bir soruşturmada kendinizi savunma hakkı sağlar. Soruşturma açılırsa, mazeretiniz yoksa ceza alabilirsiniz.
MEB'in sınavlarında görev alamayabilirsiniz ama ÖSYM'nin ve Anadolu üniversitesinin sınavlarında görev almaya devam edersiniz.

1 yıl boyunca milli eğitim sınavlarından ceza alırsın o kadar. diğer sınavlara etkilemez.

Merkezi Sistem Sınav Yönergesine göre 1 yıl süre ile sınav görevi verilmez. İkinci olarak verilen göreve gitmemekten dolayı "görevi ihmal"den dolayı soruşturma açılır. Cezası maaştan kesimdir. Müfettişlerin insafına göre de bir alt ceza uygulanabilir.

Amannnn ne teraneliymiş gideyim orda kötü olursam eşek değiller ya geri yollarlar heralde:) En son 8. sınıfların sınavında görev aldığımda da antibiyotik içmem gerekiyordu ve damacanada su yoktu çayla içeyim dedim o da zehirlemişti gene hastalanmıştım, bu sınavlar bana yaramıyor nedense...

Mesajları yüzeysel olarak okuyunca meraktan dolayı aklıma bir soru takıldı. Eğer; sınavın olduğu bir okulda, yedek görevli öğretmen sayısından daha fazla sayıda öğretmen mazeretsiz olarak görev yerine gelmezse onlara 1 sene sınav görevi alamama cezası mı verilir sadece :?

Hocam 1 salonda 1 Hoca görevlendiriliyor o zaman her salona 1 Hoca düşmezse ne olur bilemem ama yedekler yetmezse salonlara 1'er görevlendiriyorlar onu gördüm

bote67' Alıntı:
Mesajları yüzeysel olarak okuyunca meraktan dolayı aklıma bir soru takıldı. Eğer; sınavın olduğu bir okulda, yedek görevli öğretmen sayısından daha fazla sayıda öğretmen mazeretsiz olarak görev yerine gelmezse onlara 1 sene sınav görevi alamama cezası mı verilir sadece :?
Sınav başlangıcından 1 saat önce görev yerinde olmak gerektiğinden, 1 saat önce yoklama yapılır, eğer yeterli öğretmen yoksa muhtemelen oradaki bina sorumlusu telefonla sınavın yapıldığı okulun öğretmenlerine ulaşıp, okula sınav için davet edebilir. Varsa yakın okuldan yedek öğretmen alınıp, görevlendirilebilir. Yani illaki bir çözüm bulunur.
Gelmeyen öğretmenler için habibocak hocamın dediği gibi 1 yıl görev verilmeme yanında geçerli mazereti yoksa maaş kesim cezası verilebilir ki ciddi bir cezadır. O yüzden mazeretsiz göreve gitmezlik yapmamanızı tavsiye ederim.

bote67' Alıntı:
her salonda bir başkan bir de gözetmen oluyor. çok zorda kalınırsa salonda sadece gözetmen yada başkan kalır sanırım.

twetyynet' Alıntı:
bote67' Alıntı:
her salonda bir başkan bir de gözetmen oluyor. çok zorda kalınırsa salonda sadece gözetmen yada başkan kalır sanırım.
twetyynet' Alıntı:
hocamın dediği doğru ayrıca sınavdan 1 saat kadar evvel yapılan toplantıda zaten kimin gelip gelmeyeceği belli olur. yedekte yoksa telefon ile birileri çağrılır. Bu konuda sıkıntı olmaz

Geri