sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
Aynı sorun bizde de var hocam..9 lar 166 kişi 10 lar 155 kişi 11 ler 52 ve 12 ler 28 kişi olduğu için sıkıntı oluyor..ne yapmalıyım hocam

Hocam programınızı uzun yıllar kullanıyorum. Ancak öğrenciler değişti. ender de olsa kendisini tanımayan öğretmen sınıfına farklı öğrenci girmeye başlandı. Bu sebeple ÖSYM ve Anadolu Ünv. olduğu gibi resimli sınıf dağılımları yapmanız mümkün mü? Çok güzel olurdu. İyi tatiller diliyorum.

hocam ilk sayfada 5 tane indirilecek rar eklemişsiniz. hepsini mi indiricez çoğunun ismi aynı? en üsttekini indirip c: ye atıyorum. içindeki bahsettiğiniz dosyayı açmıyor.. 1 adımda yazmış oldugunuz yönergedeki.. Kurulumu nasıl yapıcaz.?

beybolu' Alıntı:
hocam ilk sayfada 5 tane indirilecek rar eklemişsiniz. hepsini mi indiricez çoğunun ismi aynı? en üsttekini indirip c: ye atıyorum. içindeki bahsettiğiniz dosyayı açmıyor.. 1 adımda yazmış oldugunuz yönergedeki.. Kurulumu nasıl yapıcaz.?
En ustteki indirmeniz yeterli. hata ekran goruntusunu eklerseniz ne sebepten çalışmadığı konusunda yardımcı olurum

fatihkultukturkan' Alıntı:
beybolu' Alıntı:
En ustteki indirmeniz yeterli. hata ekran goruntusunu eklerseniz ne sebepten çalışmadığı konusunda yardımcı olurum

Hocam programa ayrıca ders ekleyebiliyor muyuz
aradım bulamadım

beybolu' Alıntı:
@fatihkultukturkan Sayın hocam programınızın son hâli çok güzel ve kullanışlı özellikle salon seçme tam bizim aradığımız şekilde. Seri deneme sınavları yapıyoruz ve salonlar öğrencilerin kendi sınıfları dışında olabiliyor. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Yeni yönteme göre dağıt dediğimde sanal bir sınıf oluşturuyor ve 7-8 boş öğrenciler atıyor. Bu bir hata mı yoksa normal mi. Ayrıca bu yöntemde 7-8 öğrenciyi sistem dışında bırakıyor. Sebebi ne olabilir?

zeitgest' Alıntı:
beybolu' Alıntı:
@fatihkultukturkan Sayın hocam programınızın son hâli çok güzel ve kullanışlı özellikle salon seçme tam bizim aradığımız şekilde. Seri deneme sınavları yapıyoruz ve salonlar öğrencilerin kendi sınıfları dışında olabiliyor. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Yeni yönteme göre dağıt dediğimde sanal bir sınıf oluşturuyor ve 7-8 boş öğrenciler atıyor. Bu bir hata mı yoksa normal mi. Ayrıca bu yöntemde 7-8 öğrenciyi sistem dışında bırakıyor. Sebebi ne olabilir?
Yeni yöntemde biryerler de bir mantık hatası yapmışım dediğiniz gibi bir sorun var. Henüz bir el atıp sorunu çözemedim.

Evet sayın hocam şimdi denedik yeni yönteme göre demeyince öğrencilerin hepsini sorunsuz dağıtıyor. Kız-Kız-Erkek-Erkek butonunu Haremlik-Selamlık olarak da değiştirebilirsiniz :lol:

Müthiş bir program. Konunun sabitlenip herkese ulaşmasını sağlamaları gerekiyor kesinlikle.

hocam bizde 40 kişilik sınıflar var. liste alırken de 35 kişilik çıkıyor, plan yaparken de 36 kişilik oluyor en fazla. diğerleri çıktılarda görünmüyor. Kullandığım son hali mi değil yoksa gerçekten de böyle bir kısıtlaması mı var anlamadım.

azimli47' Alıntı:
hocam bizde 40 kişilik sınıflar var. liste alırken de 35 kişilik çıkıyor, plan yaparken de 36 kişilik oluyor en fazla. diğerleri çıktılarda görünmüyor. Kullandığım son hali mi değil yoksa gerçekten de böyle bir kısıtlaması mı var anlamadım.

Yazdırırken orada farklı bir düğme var onu deneyiniz.

farklı düğme derken hocam? Yazdır / Sınıf Yapısına göre yazdır / Oturma Planı Yazdır / Öğrenci Dağıtım Listesi diye dört farklı düğme var. hepsini de denedim. pdf olarak da kaydettim, direk de yazdırdım malesef sınıf 40 kişi çıkan liste 35 kişi oluyor. oturma planında sorun yok gibi görünüyor ama .

azimli47' Alıntı:
farklı düğme derken hocam? Yazdır / Sınıf Yapısına göre yazdır / Oturma Planı Yazdır / Öğrenci Dağıtım Listesi diye dört farklı düğme var. hepsini de denedim. pdf olarak da kaydettim, direk de yazdırdım malesef sınıf 40 kişi çıkan liste 35 kişi oluyor. oturma planında sorun yok gibi görünüyor ama .
Yeni yontemle lemi dagitim yaptın

azimli47' Alıntı:
Evet hocam yeni yöntemle dağıttım hala sorun devam ediyor. Sınavlara fazla bişey kalmadı, bu gidişle başka bir program bulmak zorunda kalırım gibi görünüyor.

azimli47' Alıntı:
azimli47' Alıntı:
Evet hocam yeni yöntemle dağıttım hala sorun devam ediyor. Sınavlara fazla bişey kalmadı, bu gidişle başka bir program bulmak zorunda kalırım gibi görünüyor.
Yeni yontem sorunlu eski yontemi kullan

azimli47' Alıntı:
azimli47' Alıntı:
Yeni yontem sorunlu eski yontemi kullan
Malesef eski yöntem de 35 den fazla göstermiyor listelerde

Başlat->Denetim Masası->Yönetimsel Araçlar->Veri Kaynakları (ODBC)->Dosya DSN -->

bunu yapamadım, ekle den neyi nereye ekleyeceğim, yardım lütfen

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    81.4 KB · Görüntüleme: 444
  • adsız1.JPG
    adsız1.JPG
    128.3 KB · Görüntüleme: 436
İndirmiş olduğun "Ortak Sınav" klasörü C diskine kopyalayıp orda osdb.exe çalıştırın hocam. osdb.mdb dosyası da olması lazım aynı klasör içinde. uygun office programı yada access yüklüyse sorunsuz çalışması lazım.

azimli47' Alıntı:
İndirmiş olduğun "Ortak Sınav" klasörü C diskine kopyalayıp orda osdb.exe çalıştırın hocam. osdb.mdb dosyası da olması lazım aynı klasör içinde. uygun office programı yada access yüklüyse sorunsuz çalışması lazım.
çalışıyor hocam proram, listeleri çıktı alırken hata veriyor

Fatih hocam, bu yılki olağan dışı durumdan dolayı ara sınıflarımızdaki öğrenci sayıları 38 i buldu. Sizden ricam bir çözüm üretebilir misiniz ?

3 yıldır sorunsuz kullanıyordum. şimdi sınıf sayıları eşit olmasına rağmen 11. sınıfların 33 tanesini 1 sınıfa atıyor. bu sınıf mevcutlarının 38 olmasıyla alakalı bir durummu yoksa

nese1982' Alıntı:
3 yıldır sorunsuz kullanıyordum. şimdi sınıf sayıları eşit olmasına rağmen 11. sınıfların 33 tanesini 1 sınıfa atıyor. bu sınıf mevcutlarının 38 olmasıyla alakalı bir durummu yoksa
Sinif sayilariyla ilgili degildir. Eger veritabanini bana gonderirseniz hata neden oluyor bakabilirim

nese1982' Alıntı:
Sinif sayilariyla ilgili degildir. Eger veritabanini bana gonderirseniz hata neden oluyor bakabilirim[/quo
mrb hocam sorunu buldum. TM sınıfının resmiyette var olup olmaması ile ilgili. e-okulda sınıf olarak görünüyo ama mevcut 0. sınıf sube sayılarında o satırı sılınce düzelti. tş ederim ben bu programı uzun zamandır kullanıyorum.
bu arada sınıfın 38 kiş olması bende problem oluşturmuyo

Geri