sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
Öğrenci adına sınav kağıdı da çıkarayım diyorum, deneme amaçlı bir kere bir sınıf için alabildim. ama şimdi aynı şeyleri yaptığımı düşünüyorum ama son aşamada ' Out of memory. ' hatasını alıyorum. Nerde hata yapıyor olabilirim ve/ya çözümü nedir acaba?

azimli47' Alıntı:
Öğrenci adına sınav kağıdı da çıkarayım diyorum, deneme amaçlı bir kere bir sınıf için alabildim. ama şimdi aynı şeyleri yaptığımı düşünüyorum ama son aşamada ' Out of memory. ' hatasını alıyorum. Nerde hata yapıyor olabilirim ve/ya çözümü nedir acaba?
Eklediginiz belgeyle ilgili sorun belgenin boyutunu kucultmeyi deneyip tekrar ekleyin

fatihkultukturkan' Alıntı:
azimli47' Alıntı:
Eklediginiz belgeyle ilgili sorun belgenin boyutunu kucultmeyi deneyip tekrar ekleyin
Belgelerin yeterince küçük olduğunu düşünüyorum hocam. her biri birer sayfalık 8 belge toplam 460 kb ediyor. Ki belgeler aynı belgeler hiçbir değişiklik olmadı.

Seçimli Yazılı kağıdı yazdırma kısmında pdf çıkart deyince yukarda bahsettiğim hatayı alıyorum.
'Yazılı Kağıdı Yazdır' kısmında da gerekli ayarları yaptıktan sonra şöyle bir hata alıyorum;
Aşağıdaki hata(lar) oluştu:
Memo7:Söz dizimi hatası 'sure':Tanımlanmamış nitelik: 'sure'

tamam diyorum bir belge kaydediyor ve sınıf kaç kişilikse her seferinde bu şekilde devam ediyor ama kaydettiği belgeler iki sayfadan oluşan boş belgeler.

Deneme amaçlı boş word sayfaları oluşturdum, ve içine sadece 9.sınıf 1.sayfa, diğerine 9.sınıf 2.sayfa şeklinde her sınıf düzeyi için iki belge oluşturdum toplamda 8 belge. Seçili olanı yazdır dedim " List index out of bounds (-1) " hatasını aldım. pdf çıkart dedim oldu ama sayfaların ortasında garip şekil çıktı yazdığım yazılar da çıkmadı hiç. Bir yerlerde ben mi hata yapıyorum yoksa program mı bunu tam yapamıyor çözemedim.

Değerli hocam öncelikle emeğine sağlık harika ancak sınav kağıdı eklenmiyor. seçilmiyor basmıyor nasıl yapacağız

uzun zamandır kullanıyorum, bence tek bir eksiği var oda öğretmen ataması.... sınavlara öğretmen atama imkanı olsa süper olur

azimli47' Alıntı:
marcel' Alıntı:
uzun zamandır kullanıyorum, bence tek bir eksiği var oda öğretmen ataması.... sınavlara öğretmen atama imkanı olsa süper olur
Öğrenci adına kağıt çıkarabiliyor musunuz marcel hocam?

Yazılı kağıdı yazdırma klavuzu yaptım ama biraz karışık gelebilir. Ama yavaş yaparsanız hatasız çalışacağına inanıyorum.

Ekli dosyalar

• RENCİ ADINA YAZILI KAĞIDI ÇIKARTMA KLAVUZU.rar
    706.5 KB · Görüntüleme: 148
arkadaşlar ilk defa anadolu lisesine atandım. bu programı ben de kullanmak istiyorum ama indirdiklerimden hiçbir şey anlamadım :( bana yardım eder misiniz? nasıl yapıcam

arkadaşlar ilk defa anadolu lisesine atandım. bu programı ben de kullanmak istiyorum ama indirdiklerimden hiçbir şey anlamadım :( bana yardım eder misiniz? nasıl yapıcam

Sadece en başındakini indirin hocam. Sınav Programı- klasör halinde c diskine atın. OSDP.exe dosyasını çalıştırın. Açılan programda "Öğrenci İşleri" sekmesinden öğrencilerinizi ekleyin. sonra salonlarınızı oluşturun. Ortak Sınav Öğrenci Dağıtımı sekmesinden de diğer işlemlerini yapıyorsunuz. Öğrenci dağıtım2 den dağıtımları yapıyorsunuz ama yeni yönteme göre yeri işaretlemeyin o hatalı. en sonunda da listeler bölümünden istediğiniz listeleri alabilirsiniz. Oturma düzenlerini alacaksanız "oturma planı yazdır" diyorsunuz, sınıflara önceden göndereceğiniz listeler için de ilgili yerleri seçip en üstteki "yazdır" seçeneğini seçiyorsunuz.

sadbt' Alıntı:

Fatih hoca zaten içine bir de kılavuz eklemiş. Okuyup da yapamamak mümkün değil.

dağıtırken yeni düzene göre kısmını işaretleme ve çıktı alırken de oturma planı yazdır kısmından al düzenleri o zaman hepsi çıkıyor.

azimli47' Alıntı:
dağıtırken yeni düzene göre kısmını işaretleme ve çıktı alırken de oturma planı yazdır kısmından al düzenleri o zaman hepsi çıkıyor.
dediğinizi yaptım ama olmuor 30 kişilik liste çıkıyor :? :( Sınıf yapısına göre oturma planı yazdır butonuna basıyorum hiçbir işlem yapılmıyor

burock_26' Alıntı:
azimli47' Alıntı:
dediğinizi yaptım ama olmuor 30 kişilik liste çıkıyor :? :( Sınıf yapısına göre oturma planı yazdır butonuna basıyorum hiçbir işlem yapılmıyor
hocam "YAZDIR" düğmesi değil
3. düğme "OTURMA PLANI YAZDIR" düğmesine tıklayınız.

Yazdır düğmesi ilk versiyonda kaldı.

burock_26' Alıntı:
azimli47' Alıntı:

Hocam onu da yaptım ama malesef yine 30 kişi görünüyor

burock_26' Alıntı:
burock_26' Alıntı:
azimli47' Alıntı:

Eğer hala 30 kişi çıkartıyorsa salon kapasitesini Öğrenci Dağıtımı 2 ile yaptıysanız, Salon eklerken salon kapasitesini elle ayarlayarak, salon kapasitesi 30 iken siz 35 girmiş olabilirsiniz. Bu durumda yine 30 kişi çıkartacaktır. Elle ayarlama kısmı kapasitenin daha altında bir sayı yazmak için tasarlamıştım.

burock_26' Alıntı:
burock_26' Alıntı:
azimli47' Alıntı:

Eğer hala 30 kişi çıkartıyorsa salon kapasitesini Öğrenci Dağıtımı 2 ile yaptıysanız, Salon eklerken salon kapasitesini elle ayarlayarak, salon kapasitesi 30 iken siz 35 girmiş olabilirsiniz. Bu durumda yine 30 kişi çıkartacaktır. Elle ayarlama kısmı kapasitenin daha altında bir sayı yazmak için tasarlamıştım.
sorunu çözdüm Önizleme ekranından yüksekliği 30 yapınca 35 kişilik dağıtım görünüyor ancak çıktı aldığımda yine 30 kişilik veriyor :(

Eğer hala 30 kişi çıkartıyorsa salon kapasitesini Öğrenci Dağıtımı 2 ile yaptıysanız, Salon eklerken salon kapasitesini elle ayarlayarak, salon kapasitesi 30 iken siz 35 girmiş olabilirsiniz. Bu durumda yine 30 kişi çıkartacaktır. Elle ayarlama kısmı kapasitenin daha altında bir sayı yazmak için tasarlamıştım.[/quote]
sorunu çözdüm Önizleme ekranından yüksekliği 30 yapınca 35 kişilik dağıtım görünüyor ancak çıktı aldığımda yine 30 kişilik veriyor :([/quote]
hocam veritabanını bana gönderebilir misiniz? fatihkultukturkan@hotmail.com

programı ilk defa kullanacağım arkadaşlar.Öğrenci işleri bölümüne bir sınıf ekleyemiyorum.Sınıf işlemleri kısmına giriyorum sınıf ekle dediğimde olmuyor.Çözümü nedir acaba.

Geri