Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

sınav yerleştirme programı!!

Konu, 'İdari Programlar (Ders Dağıtım,Okul Zili vs.)' kısmında bilisim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. collision

collision Seçkin Üye Seçkin Üye

.

Son düzenleme: 13 Kasım 2018
  2. burake

burake Üye

İtina ile bekliyoruz...

3. theogus45

theogus45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Waiting for it

4. esmacan

esmacan Site Gezgini

hocam bu programda mevcut 35 olarak ayarlanmış. mevcudu 40 olarak nasıl değiştirebilirim? adsız.JPG

5. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Hocam bu programı hiç kullanmadım. Nereden indirebileceğimi söylerseniz inceler çözüm bulmak isterim.

6. aracnida

aracnida Aktif Üye

fatih hocam öncelikle ellerinize sağlık programı uzun süredir kullanıyorum. şöyle bir problem var. Şubelerdeki öğrenci sayılarında fark olduğu için dağıtım yapınca sayısı fazla olan sınıf düzeylerini aynı sınıfa atıyor. örneğin 9. sınıflr 170 kişi, 10. 140 kişi , 11.sınıflar 130 kişi , 12. sınıflar 130 kişi. başlangıçta anladığım kadarı ile her sınıftan bir öğrenci alıyor. dağıtımın sonunda 9. sınıflar 30 kişi artıyor ve 30 kişiyi aynı sınıfa atıyor. acaba öğrenci sayısı fazla olan sınıftan dağıtım yaparken 2 veya üç öğrenci çekebilirmiyiz. yani 9. sınıflardan 3 kişi 10,11 ve 12. sınıflardan 1 kişi gibi. böylece öğrenci sayısı fazla olan sınıflarda daha homojen dağılmış olur diye düşünüyorum. şimdiden teşekkür ederim.

7. fatihkultukturkan

Hocam bu sorunun başka bir çözümü; eğer fazladan sıranız varsa boş sınıf ve boş öğrenci oluşturmak en mantıklı oluyor. Örneğin sizin mevcut öğrenci sayınız 500 kişi olsun, sınıflardaki oturulacak sıra sayınız 600 ise 100 tane boş öğrenci oluşturabilirsiniz demek oluyor. Önemli olan sınıf seviye sayılarının bir birine yakın olması sizin örnek sayılardan yola çıkarsak bu 100 tane boşluğun 30 tanesini 10. sınıf için 35 tanesini 11 sınıf, 35 tanesini 12. sınıf için kullana bilirsiniz. Yapmanız gereken 10/ YOK diye sınıf oluşturmak ve içine diğer öğrencilerle çakışmayacak şekilde okul numarası tanımlamak ve BOŞ BOŞ (Adı ve soyadı vermek). Sınıf işlemlerinde sınıf oluştururken içine bir öğrenci ekleyerek sınıf oluşturuyorsunuz. Daha sonra çoklu öğrenci ekleme bölümünden otomatik boş boş öğrencileri oluşturmak kolay. BOŞ BOŞ vermemin sebebi eğer yazılı kağıdı bastırıyorsanız boş ismindeki öğrencileri yazdırmayacaktır. Tabi fazladan sıranız varsa bu söylediklerim geçerli. Fazladan oturulacak yeriniz yoksa program şimdilik yığılma yapıyor ama tekrar kodluyorum bu sefer sizin dediğiniz fikiride katarım inşallah

mzrak bunu beğendi.
  8. aracnida

aracnida Aktif Üye

9. yyavuz07

yyavuz07 Aktif Üye

Ben okulda şöyle yapıyorum, Yeterli öğretmen ve sınf var ise;( Sınıfları 40 arlı yapıyoruz, sınfların mevcudu 4 ün katlar olursa sistem daha iyi çalışıyor)
    Örneğin;
    9 lar 180
    10lar 150
    11ler 130
    12ler 120 kişi olsun.
    Bütün sınıfları en fazla mevcuda tamamlıyoruz.Yani, 10 lara 30 boş öğrenci, 11 lere 50 boş öğrenci, 12 lere de 60 boş öğrenci belirliyoruz.
    Toplamda 720 öğrenci(Boş öğrencilerle beraber) ve 720/40=18 sınıf belirliyoruz.

oturma düzeni
    9 10 11 12 9 10 11 12 9 10
    11 12 9 10 11 12 9 10 11 12
    ......................................................
    .......................................................
    şeklinde oluyor

10. aracnida

aracnida Aktif Üye

hocam şimdiden kolay gelsin. teşekkür ederim

11. ERENLER

ERENLER Üye

Harika bir program çok teşekkür ederim emekleriniz için

12. zeyfa85

zeyfa85 Üye

güncelleme ne zaman gelir?

13. fatihkultukturkan

sıfırdan yeniden yazıyorum ikinci yazılılara yetiştirmeye çalışıyorum. (Aralık sonuna test sürümü biter diye düşünüyorum. )

14. klmno

klmno Süper Üye Süper Üye

Hangi dilde yaziyorsunuz hocam

15. fatihkultukturkan

delphi

16. ayhan1

ayhan1 Site Gezgini

Fatih hocam uzun zamandır kullanıyorum programınızı ve sizden istediğim eklemeleri yapıp yeni versiyonlarla bugüne kadar kullandım, kullandırım. Yeni kodlayacağınız programı da bekliyorum, en kısa zamanda inceleyip varsa geliştirme konusunda da yardımcı olmak isterim. Elinize/emeğinize sağlık.

17. ErtanHoca

ErtanHoca Üye

fatihkultukturkan
    Merhaba. Face grubundan bir arkadaş sizi önerdi. Okulum için kelebek sistemi programı arıyorum. Sizin program maşallah baya beğenilmiş. Acaba linki paylaşır mısınız? Bir de yeni sürüm veya program üzerinde çalışıyorsunuz anladığım kadarıyla. Nasıl ulaşabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

18. evsa3434

evsa3434 Üye

değişik sınav teknikleri :)

19. fatihkultukturkan

önceki versiyonlar ilk sayfada olması lazım yeni versiyonu ekleyince yeni konu açarak buradan yayınlarım.

20. ErtanHoca

ErtanHoca Üye

Hocam merhaba Listeleri Excel den aktar derken öğrenci numaraları ile ilgili dizinin eksik olduğunu söylüyor. Öğrenci aktaramıyorum. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal