Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Re: Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı.

Yoksa grafik tasarim okurum ikisi de fotografcida ek is yaparim

klebsiella' Alıntı:
formasyn için şöyle bir ibare var:

Açıköğretim Fakültesinde lisans eğitimi alarak mezun olan ve öğretmenliğe kaynak olarak gösterilen bölümler şunlardır:

Felsefe Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (Formasyon belgesi gerekmeden öğretmen olurlar)
Sosyoloji Lisans Programı (Formasyon belgesi ve belli sayıda ders kredisi gerekli)
Tarih Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)
Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı (Formasyon belgesi gereklidir)

kaynak: http://pedagojikformasyon.net/2012/02/a ... itimi.html
formasyon belgesi gerekli: türk dili ve edebiyatı için: Peki biz eğitim fakültesi ççıkışlı değil miyiz? yani formasyona gerek varmı :shock:

özel öğretim yöntemleri diye bir ders görmüştük...sadece bilgisayarın nasıl öğretileceği ile ilgiliydi..yani edebiyat öğretimi diye bi ders görmediğimiz için formasyonumuz sayılmayabilir.

formasyon dersleri her yerde aynı değil midir ? Kafam karıştı bunu sormak lazım bir yerelere

Acikogretime formasyon olmaz alan degistirme olmaz

yaş olmuş 30 şimdi başlasam 4 yılda bitse beni atayacak olsalar bir yılda öyle geçse en iyi koşullarda 35 36 yaşında olur denesemmi acaba. kardeşime sosyal hizmet uzmanlığı dayazdırmıştım(pdr geldi) o dönemde çok araştırmıştık gayet önü açık gibi geliyor bana

Bize zevk icin okuyacak degil 2.bir meslek kazandiracak okul lazim

bu arada sosyal hizmetler önlisansmış

Ya ben Beden Eğt. ya da PDR öğretmeni olmak isterdim. Psikoloji alanı olsaydı keşke. Bir de şu Spor Yönetimi hakkında bilgisi olan var mıdır acaba?

Buzkırıcı' Alıntı:
Acikogretime formasyon olmaz alan degistirme olmaz
bu bilgiye hangi kaynaktan ulaştınız? İlk sayfada alo 147 den aldıkları bilgiye göre alan değiştirmenin olacağını söyleyen arkadaş vardı. Merak ettim sadece..

Ekim de tekrar bu konuyu incelemekte fayda var.

formasyon derslerinde zaten bizim aldığımız bazı dersler yoktu. mesela biz Türk Eğitim Sistemi ve Okul yönetimi diye bir ders aldık, bu dersi formasyon alan bi arkadaşa sordum bizde yoktu dedi.

eğitim fakültesi mezunu olduğunuz için bence formasyon sayılır. boşa mı eğitim okuduk biz.

akrep026' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
Güzel bir imkan da bize bir faydası yok.

Felsefe-Sosyoloji-Tarih-Türk Dili ve Edebiyatı okusak , formasyonumuz zaten var alan değiştirebilir miyiz ?
Rehber öğretmenliğe ilk atamada Felsefe mezunları da 2. öncelik olarak başvurabiliyordu.

hocam dediğiniz bölümleri okuyunca alan değiştirme imkanımız var...
bi arkadaş 147 yi arayıp sordu. ve şu anda bizim bi arkadaş sınıf öğretmenliğinden kaçmak için felsefe okuyor.
ben türk dili ve edebiyatı düşünüyorum...
saygılar...

bana da en mantıklısı Türk Dili ve Edebiyatı geliyor......gerçekten alan değiştirebilirsek okumak istiyorum.....formasyon dersleri yoktur dimi?...olsa da muaf oluruz sonuçta......

ben de Türk Dili ve Edebiyatı okuyacağım hatta bunun için sınava bile girmeyi düşünüyordum sınavsız olması isabet olmuş. Oturup beklemektense bir şeyler yapmak en iyisi.
Bir de sorum olacak :Müdür yardımcılığı sınavı en yakın ne zaman olur acaba bilgisi olan var mı?

mdr yrd en son 2011 ekimde oldu.......tekli yıllarda oluyor 2013 ekim olur ama belli de olmaz her an herşey değişebilir....

merve_eagle' Alıntı:
akrep026' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
Güzel bir imkan da bize bir faydası yok.

Felsefe-Sosyoloji-Tarih-Türk Dili ve Edebiyatı okusak , formasyonumuz zaten var alan değiştirebilir miyiz ?
Rehber öğretmenliğe ilk atamada Felsefe mezunları da 2. öncelik olarak başvurabiliyordu.

hocam dediğiniz bölümleri okuyunca alan değiştirme imkanımız var...
bi arkadaş 147 yi arayıp sordu. ve şu anda bizim bi arkadaş sınıf öğretmenliğinden kaçmak için felsefe okuyor.
ben türk dili ve edebiyatı düşünüyorum...
saygılar...

bana da en mantıklısı Türk Dili ve Edebiyatı geliyor......gerçekten alan değiştirebilirsek okumak istiyorum.....formasyon dersleri yoktur dimi?...olsa da muaf oluruz sonuçta......

hocam bu bölüm aynı fen edebiyat gibi bir bölüm yani bu bölümü bitirenler tezsiz yüksek lisans almak zorundalar atanmaları için.
eğitim dersleri yok diye biliyorum

klebsiella
Bizler zaten atanmış ogretmenleriz, sizin soylediginiz hiç egitim fak. Okumamış biri Icin geçerli.

faideli bir konu bu sosyal hizmetler nedir acaba

en iyisi ilahiyat okuyup dikey geçişle din kültürü öğretmeni olmak...

okumaktan zarar gelmez , tarih ilgimi çekiyor ama bakalım artık

Ev idaresi bölümü ne oluyo acaba, tahmin ettiğim şeyse lazım olacak bu gidişle :D

karinca_52' Alıntı:
arkadaşlar felsefe iyi gibi ne zaman başlıyor acaba kayıtlar birde bunlar zaten açık öğretim , devamsızlık neden soruluyor ki :)

CAHİLLİK PARAYLAMI!!!bazılarının nasıl öğretmen oldugunu anlamış değilim ya.. açıkm öğretimde devamsızlık var mı diyor adam, yuhhhh...

ya formasyon niye gerekli olsun biz zaten eğitim dersleri aldık ve atandık o hiç atanmayanlar ve eğitim mezunu olmayanlar için

Adalet ve ordan dgs ile Hukuk düşünüyorum inşallah bu sene başlıyacağım...

konaklama işletmeciliği nasıldır ki acaba ?

bilgisayarbilisim60' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
arkadaşlar felsefe iyi gibi ne zaman başlıyor acaba kayıtlar birde bunlar zaten açık öğretim , devamsızlık neden soruluyor ki :)

CAHİLLİK PARAYLAMI!!!bazılarının nasıl öğretmen oldugunu anlamış değilim ya.. açıkm öğretimde devamsızlık var mı diyor adam, yuhhhh...
:puhaha:

adalet okuyp dgs ile hukuk a gecis olduguna emin misini? Eger varsa dgs ile geciste belli sayıda kontenjan mı ister her adaletten mezun olanı almazlar heralde?

Geri