sinekde olsa mide bulandirir

Kodla Büyü

tuncay_tuncez

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ogrencimden iki tanesi sinavda kopya cekti ve yirmi verdim uygulama sinavinda,bir tanesi de yirmi aldi malum gittiler okul yonetimine yalan yalnis konuyu kendilerince anlattilar,simdi merak ettigim su bunlar bir sey ispat edebilirler mi?degerlendirme kriterlerim arasinda programin dogru calismasi kriteri var ve program flowchart,ucunun programlari yalnis calisiyordu ve defter modul serbestti sinavda.aslinda sorularda defterden cikti.idare ben den bu asamada ne ister ve ne gibi sonuclar ortaya cikabilir?

Hocam kopya çekenleri e okula K yazmalısınız. Bu gibi durumlarda yanınıza başka öğretmen çağırıp tutanak tutmanız lazım.

Hocam kopya çeken öğrenciye keşke not vermek yerine e okula K girseydiniz.
Artık yapacak bir şey yok. Yaptıkları uygulamaya verdiğiniz not çizelgesini gösterebilirsiniz. Eğer uygulama dosyalarını aldıysanız yapamadıklarını da gösterebilirsiniz.
Bir soru: defter modül açıksa çocuklar nasıl kopya çekti.
Size kolay gelsin.

Sınav cevap anahtarı ve ayrıntılı puanlamanız olması lazım hocam. Öğrencilere verdiğiniz 20 notunu da bu puanlama doğrultusunda vermiş olmanız gerekiyor. Kopya çektiklerinin tutanakla idareye bildirmediğiniz için kopya çekmedik diyebilir öğrenciler. Ama verdiğiniz not ile öğrenci cevapları cevap anahtarına uyuyorsa sorun olacağını sanmıyorum.

Hocam defter kitap serbest diyorsun, sonra da kopya çektiler diyorsun. Ben uygulama sorularını kağıda aktarmalarını istiyorum. Kağıt üzerindeki not baremi üzerinden değerlendirme yapıyorum.

Biz bu tür sorunlar yüzünden derste uygulama yaptırıp bunlara performans notu veriyoruz. Sınavları da yazılı olarak yapıyoruz hocam. Belge olduğu için sorun olmuyor.

yanindakine bakti
Defter kitap serbest olmasında bir sakınca yok. Yanındaki baktığını tunakla okul yönetimine bildirip e okula K şeklinde yazmalısınız. Kopya çekti ise hangi soruları yanındakine bakarak yaptığını tutanakla okul yönetimine belirtebilirsiniz. Fakat yinede puan değerlendirmesi olmaz.

Kopya çeken bir öğrenci için uygulama eokula K harfi yazılıyor ve disiplin işlemi için idareye bildiriliyor. Kopya çekmelerine rağmen not ile değerlendirmeniz durumunda bu öğrencileri kopya çekmeyen bir öğrenci ile aynı duruma aldınız. İdare yazılı bir itiraz varsa sizden puan dağılımını ve öğrencilerin bu yaptıkları uygulamaya bu puan dağılımına göre ne not verildiğini ister eğer varsa bir hata düzeltirsiniz. itiraz devam ederse bir komisyon tarafından aynı değerlendirme yapılır. Bu durumda hocam itiraz yazılı yapıldıysa size iletildiğinde gerçek alması gereken not ne ise onu verirseniz bir şey çıkmaz aksi durumda idarenin tavrı belirleyici olur.

hocam ikisinede 100 ver gitsin ne şiş yansın ne kebap

is cocuk boyutunda deil,cocukla cocuk olunmaz da tavir hosuma gitmiyor veli sikayeti buna bagli idari tutum...

@tuncay_tuncez hocam öncelikle geçmiş olsun..
Yukarıda arkadaşlar da yazmış kopya muamelesinde bundan sonra puan vermek yerine K yazmayı unutmayınız.
İkincisi uygulama sınavı olsa bile dijital ortamda kayıtlı bir dosya ya da kodları-şemalrı kağıda döktüreceğiniz bir belge elinizde olsun..
Üçüncüsü idare ile aranız nasıl? istenmeyen personel durumunda mısnız? Eğer öyle bir durum varsa idare o öğrencileri korur kollar velilerine şirinlik yapar buna hazırlıklı olun.. İdareye sınav hakkında bilgi verin. Gerekirse velileri de okula davet edip durumu anlatın. Soğukkanlı olun. Veliler ve öğrenciler ters laflar edebilir. Onlardan empati kurmalarını uygun bir dille anlatın..
En sonuncusu "deliye bulaşmaktansa çalıyı dolaş" mantığı.. Çünkü öyle bir devirdeyiz ki suçlu haklı olmuş.. Çoluğun çocuğun vardır ailen vardır geride kalacakları düşün seviyeni düşürme kardeşim.. Meslekte 12.yılım.. İnan buna benzer çok şey yaşadım ve kazanan hep idare tarafından coşturulan veli ve öğrenci oldu.
Saygı ve selamlarımla..

malum kopyayida hafifletmisim puanla degerlendirmisim daha ne belalarini istiyorlarsa bulurlar elbet

saklayalim da bu sadece bize soylenir adam eglence hizmetleri dalinda dans modulunu nasi saklayacak faso fiso istedikleri baska bir sey degil gozu basarsa her seyi ister bunlar benim karnimtok bunlara...

Geri