sınıf defterini doldururken

Kodla Büyü

metkey

Aktif Üye
arkadaşlar merhaba
bu zamana kadar yıllık planda ki kazanımların sayısı fazlada olsa arasından 2 tane se.ip her derse bir tane yazıyordum.
mesela
bu hafta 5. sınıf kazanımalrı

BT.5.1.2.1. Bilgisayar sisteminin temel kavramlarını ve işlevlerini açıklar.
BT.5.1.2.2. Giriş ve çıkış birimlerine örnek verir.
BT.5.1.2.3. Fare ve klavyeyi doğru bir şekilde kullanır.
BT.5.1.2.4. Bilgisayarda veri saklama yöntemlerini ve depolama birimlerini açıklar.
BT.5.1.2.5. Donanım ve yazılım konusunda karşılaştığı teknik sorunlara çözüm üretir.
BT.5.1.2.6. Aynı türde farklı marka, model ve teknolojilerin bileşenlerini karşılaştırarak sunar.

şimdi biz bunların hepsini deftere yazmak zorundamıyız yazarsak defterde yer yok bir kazanım bir derse ancak sığıyor. yada BT.5.1.2.1 şekklinde mi yazmak gerekiyor.

2 yıldır sadece kazanım numarasını yazıyorum. Ders ne ise yıllık plandaki kazanım numarası
B.T.5.1.1.... Bilişim için
S.B.6.1.1 Sosyal Bilgiler için
Olmaz diyen okul idaresi çıkmadı ama diyen olur mu olur.

Konu anlam bütünlüğünü verecek kazanımları 2 derse birer tane şeklinde yazıyorum hocam. Örneğin:
1. Bilgisayar sisteminin temel kavramlarını ve işlevlerini açıklar.
2. Aynı türde farklı marka, model ve teknolojilerin bileşenlerini karşılaştırır.

Sadece kazanım nolar da yazılabilirmiş. Okulumuzdaki kimya öğretmeni arkadaşlara, aldıkları müfredat tanıtım eğitiminde öyle denilmiş. Keşke şu defter doldurma işi de azalarak ortadan kalksa.

Geri