Sınıf Karantinaya Alınırsa İBE Ekdersi Ne Olur

Kodla Büyü
12 Meslek öğrencilerimizin 3 gün arayla 2 si kovid'e yakalandı. Bir öğrencimizde vaka babaanne ile başlıyor. Tüm sınıf karantinada denilip okul ve işletme stajları izinli sayılıp 14 gün karantina dendi. Tabi öğretmenlerin de İBE Ekdersi idare tarafindan kesildi. Merak ettiğim, Mayıs'ta İBE alınırken şimdi öğretmen diğer sınıflarda derslerine devam ederken kendine bağlı olmayan sebeplerle alınan kararlarda neden verilmediği. Benzer uygulama yada fikri olan var mı değerli hocalarim.

Hocam yanlış bilmiyorsam izinli olunca tıpkı resmi bayramlar ve özel günlerde nasıl i. B. E. Ücreti alınıyorsa sizin durumda da alınmalı diye düşünüyorum. Sonuçta işletme atanmış öğrenci staja başlamış üzerinizde görünüyor.

Evet benim de ulaştığım bilgiler bu yönde maalesef arkadaşlar. Bu durumlarda ek ders ödenmemesi yönünde görüş bildirilmiş...

Meb Şanlıurfa İl Mem'e görüş yazısı göndermiş karantina sürecinde ekders ödenmiyor.
Bizim okulda da aynı durum var 12. sınıflar 14 gün karantinada idare işletme ücretini ödemem diyor. Ş.Urfada ki görüş yazısını bana gösterdiler. Fakat o yazıda öğretmen covid-19 yakalanıp karantinaya alınırsa ücret ödenmez diyor. Fakat biz görevimizin başındayız. Geçen hafta işletmeleri gezdim karantina hakkında bilgi verdim görevimi yaptım. Bu hafta aylık yoklama ve rapor işi var yine görevimi yapacam. Eğer idare ücretimi ödemezse dilekçe yazıp hakkımı arayacam bence ödenmesi gerekiyor görevimi yaptım..

NOT: Öğrenci işletmeye giderken rapor alıyor o hafta gitmiyor mesela ücretimiz kesiliyor mu? Ya da sorumluluk sınavları yapıyoruz sınava öğrenci gelmiyor. evrakları doldurup kapatıyoruz dosyayı yine ücretini alıyoruz. Kısaca öğretmen görevinin başındaysa ücretini alır hocam..

Sınıfın tamamı derse gelmeyince ek dersimizi alıyoruz. Aynısı işletmede de olması gerekir. Urfa'daki görüş yazısını görmedim ama yukarıda gören bir arkadaşımız öğretmen karantinaya alınırsa ifadesini okumuş. Öğretmen okula gidiyor ama işletmeye gelince karantinaya mı giriyor???
Bence hakkınızı arayın. Aynısı bizde de olursa dilekçeler su gibi akar.

Son düzenleme:
Geri