Sınıf Rehber Öğretmeninin Görevleri

Kodla Büyü

Drone

Üye
Arkadaşlar okulumda bana şube rehber öğretmenliği verildi. ota boka beni arıyorlar. yok çocuğum kurs programını alamadı yok efendim öğretmen çocuğuma kötü sözler söyledi. falancanın çocuğu benim çocuğumu dövdü... çocuğu dayak yiyen de arıyor, döven de arıyor. artık çok rahatsız olmaya başladım ne cevap vereceğimi de bilmiyorum. bu konuların muhattabı ben değilim diyorum bazen. sizce ne yapmalıyım? en doğru tutum ne olur? her türlü fikre açığım.

1-Telefonunuzu hiçbir veliye vermeyin.
2-Sınıf rehberliğini bırakın
3-Telefonunuzu rehber haricine kapatın

Hocam geçen yıl whatsapp grubu kurdum. Duyuruları ordan yapıyordum. Ufak tefek sorunlarla kendim uğraşıyordum. Fakat daha büyük sorunlarda rehber öğretmenden yardım alıyordum. Kurs ile ilgili sorunlarda idarecilerle, kötü söz söyleyen öğretmenlerle de bizzat kendileriyle görüşmeleri gerekir. Sonuçta elimizde sihirli değnek yok.

Hocam geçen yıl whatsapp grubu kurdum. Duyuruları ordan yapıyordum. Ufak tefek sorunlarla kendim uğraşıyordum. Fakat daha büyük sorunlarda rehber öğretmenden yardım alıyordum. Kurs ile ilgili sorunlarda idarecilerle, kötü söz söyleyen öğretmenlerle de bizzat kendileriyle görüşmeleri gerekir. Sonuçta elimizde sihirli değnek yok.
çok teşekkür ediyorum hocam. gayet mantıklı yazmışsınız

Geri