Sınıf Rehber Öğretmenliği

Kodla Büyü
Meslek lisesinde atölye şefi olan bir bilişim öğretmenine 10. Sınıf rehber öğretmenliği verilebilir mi? Zaten şefler ücret alamıyor. Ayrıca rehberlik saati haftalık ders çizelgesinden de kaldırılmis. 18.10.2018 MEB rehberlik ve yonlendirme dersi konulu yazisinda şefler dışındaki öğretmenlere haftalik ders cizelgesinde olmasa bile 2 saat ücret ödenmelidir diye yazıyor. Bu durumda idarelerin şeflerle değilde bu sinif rehberliğini diğer öğretmenlere vermesi daha uygun olmaz mı?

Hocam ihtiyaç var ise verilebilir ve ücret alamazsınız. Ancak şimdiye kadar ihtiyaç duyulduğunu hiç görmedim. Meslek liseleri kalabalık olur, size gelinceye kadar bir çok rehberlik almayan öğretmen arkadaş vardır.

Hocam ihtiyaç var ise verilebilir ve ücret alamazsınız. Ancak şimdiye kadar ihtiyaç duyulduğunu hiç görmedim. Meslek liseleri kalabalık olur, size gelinceye kadar bir çok rehberlik almayan öğretmen arkadaş vardır.
O ilk ben olayım bari. İhtiyaçtan dolayı şeflik olduğu halde sınıf rehber öğretmenliği yapmak zorunda kaldım. Kulüp sayısı da fazla değildi. Bir kişi ya kulüpte ya da sınıf rehber öğretmeni olarak görevlendirilmişti.

Geri