Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

sınıf rehberliği - bimerden gelen cevap

Konu, 'Sorunlara Resmi Kurumlardan Gelen Cevaplar' kısmında sertokus tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar sınıf rehberliği için aşağıdaki resimdeki soruyu sordum.
    1.jpg

AŞAĞIDA BİMERDEN GELEN CEVAP

2.jpg

AŞAĞIDA İSE İLGİLİ TARİH VE SAYILI RESMİ GAZETE KARARI (16 aralık 2006 ve 26378 sayılı resmi gazete kararı)

" Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir."

Ben yorumlayamadım. Bizim formatörlük yönetmeliğini de ele alarak acaba yorumlayabilir misiniz. Sınıf rehber öğretmenliğini öğretmen olmadığı için fahri yapıyorum ve çok zorlanıyorum. Teşekkür ederim.

2. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

Ne sınıf rehberliği versinler ne de parasını

3. nermin_böte

nermin_böte Seçkin Üye Seçkin Üye

bende fahri sınıf ogretmeniyim ..idareyi kırmıyım diye almak zorunda kaldım ama dediğiniz gibi hem 18saat ders hem btr var birde sınıf zor

4. ayss12

ayss12 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam Sınıf rehberliği verilmez. Verilse de ücreti alamazsın. Yani 18 saat tek ek ders alabiliyoruz.Malesef müdür müdür yardımcıları BTR/FPR bilmiyorlar. Her sene söylememe rağmen yine de kutlaması için hafta veriyorlar.

5. aradaugrarim

aradaugrarim Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı yönetmeliği 16. Maddesi Geçici Görevlendirme ücretini düzenleyen 2. fıkrası gereği;

(2) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

Sınıf/Şube rehber öğretmenliği görevi asli görev mi değil mi ona bakmak lazım. Bizim diğer görevlerden ücret almamızı engelleyen “personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez” ifadesi.

6. nurhans

nurhans Site Gezgini

Ne sınıf rehberliği versinler ne de parasını

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal