sinir bozucu...

Kodla Büyü

tunaböte

Aktif Üye
bi öğretmen arkadaş derslerinde sınıfını hep labaratuara getiriyo. ve başında durmuyo. gidip orda burda takılıyo.tabi çocuklarda lab ta pcleri mahvediyolar..bu kadar sorumsuzluk olmaz diyorum . başlarda bişi demedim ama artık tavırlarımla belli etmeye calışıyorum gene anlamıyo. cok sinir oluorum kalbini kırmak istemiyorum ama bi çaresinide bulamıyorummm..

idareye yazılı bildir dicem.tepem attı benimde sabah sabah.şahsın biri sınıftaki bozuk olan pc yüzünden dersi işleyemedğini okul idaresine dilekçe ile bildirmiş.dilekçede bana havale edildi.sizde yazın bari bi dilekçe :x

paylaştım hocam idarede direk deil ama bazı hocalar şikayetçi tavırlarından falan die konuşmuş ama gene aynı yani bi değişiklik yok..okadar iyi niyetli görünüyoki zaten yani bişey deme fırsatı bırakmıyo bile size.

gerçekten hergün böyle haberleri okuyoruz..gerektiğinde başımıza geliyor...ve dahası... hiçbirşey yapmıyoruz... herkes yerinden memnun... bulunduğu konumdan... eylem yapılır, kimse katılmaz.. öğretmen miyiz belli değil... herkes dertli...

böyle salla başını al maaşını yapanların kır kalbini gitsin hocam. iyilikten maraz doğar. haksızlığı görüpte susuyorsanız ortak oluyorsunuz bence. sonuçta o kadar öğrencinin hakkı geçiyo.

direk söyle hocam "Bilgisayarla yada projeksiyonla işleyeceğiniz bir ders varsa gelin ve lütfen öğrencilerinizin başından ayrılmayın hocam "şeklinde konuşun. Konuşmaktan daha kolay ne varki bu sizin en doğal hakkınız oranın idaresi size ait

Hocam planinizda ne yaziyor de.oraya bir defter koy.cizelgeye gelen sinif,amaci ne...bi de mudur koy.bir daha gelmez

benim sınıfımda satranç egzersizi yapıyorlardı fare bozulunca. burada dikkat edin derste öğrenciler ne yapıyorsa diye dedim bir daha kimse gelmedi.

Hocam siz baştan tavrınızı koymalıydınız.. Bt sınıfını kullanıyor olması güzel ama başında durarak öğrenciyi kontrol ederek kullanmalı..Bence açık açık bu durumu ifade edin..

ben öğretmen bilgisayarına BT yi kullanacak öğretmenlere hitaben bir kural listesi hazırladım ve arka plan resmi olarak ayarladım. önceleri düzen bozuktu ama şimdi biraz düzelttiler kendilerini.

ben direk yüzünede söyledim. benim sınıfım değil hocam siz durmalısınız başlarında dedim.. ama gene aynı..her seferinde bi bahnesi oluo baş edemiyosunuz...

Aynı durumu daha yeni yaşadım" Sayın hocam böyle kullanıcaksanız kullanmayın lütfen BT sınıfını dedim."

direkt olarak yüzüne söyleyeceksiniz hocam. tabi bu konuda iş idarede bitiyor. idare siz ne yapıyorsunuz burada diyebilmeli

benim lab a da aynısını yapacaklardı baştan uyardım başlarında ben değil siz duracaksınız diye. ben çıkıyorum onlar kullanıyorlar çıkarken de her tarafı toplayıp çıkıyorlar :alkis:

hamuş' Alıntı:
direk söyle hocam "Bilgisayarla yada projeksiyonla işleyeceğiniz bir ders varsa gelin ve lütfen öğrencilerinizin başından ayrılmayın hocam "şeklinde konuşun. Konuşmaktan daha kolay ne varki bu sizin en doğal hakkınız oranın idaresi size ait

Sayın Hocama katılıyorum..olmadı gerisini idare sorsun..ne demek hiç alakası olmayan derslerde bt sınıfına öğrencileri bırak git..

hocam idareye gidin durumu düzeltmesini isteyin ve düzeltilmezse ilçe mem şikayette bulunacağınızı söyleyin

işe yarayabilir

idareye tekrar söyledim. onlar dün bi kez daha uyarmışlar. bakalım düzelecekmi?merakla bekliyorum....

kırmaktan korkarsan kırılırsın...adamına göre davranacaksın...değerini kendin oluşturacaksın hocam...tavrınla, bt sınıfının düzeniyle, öğretmenlere kullandırdığına dair imzalattığın evraklarla...işini ciddi yaparsan laga luga yapamazlar...yapana da cevabın sert olur...ama lab baştan savma olursa karşı tarafta baştan savma kullanmaktan çekinmez.

Hocam bir de size tavsiyem.Bunu Öğretmenler kurulu toplantısında kesinlikle dile getirin.Söyleyin Bt sınıfları ders amaçlı kullanıldığında sınıf öğretmenleri bizzat başında dursun diye.Çünkü orada öğrencinin, bilgisayarın başına bir iş gelirse sorumlu ben değilim, deyin.Görün bakın bu seger öylece bırakıp gidiyorlar mı? Ben denedim.Gayet iyi oldu.

tunaböte' Alıntı:
ben direk yüzünede söyledim. benim sınıfım değil hocam siz durmalısınız başlarında dedim.. ama gene aynı..her seferinde bi bahnesi oluo baş edemiyosunuz...

Hocam alemsin ya, alma sınıfa sende, hayret bişi ya. Adam gözünün içine baka baka yüzsüzlük yayıyor ama sen ondan utanıyorsun. Sene başında 2-3 bayan sınıfçı geldi, hocam serbest etkinlikte getirebilirmiyiz dediler, tabi dedim, ancak sizde başlarında olacaksınız, surat bir karış geri döndüler ve gelmediler, çokta tııınnnnn.

Bende durum öğretmenler sınıfın başında bekliyor. :wink: O açıdan problem yok. Benim merak ettiğim sizde ne yapıyorlar? öğrencileri serbest bırakıp oyun mu oynatıyorlar yoksa ders mi işliyorlar? bende %80 i serbest bırakıp oyun oynatıyor :|

mr3555' Alıntı:
Bende durum öğretmenler sınıfın başında bekliyor. :wink: O açıdan problem yok. Benim merak ettiğim sizde ne yapıyorlar? öğrencileri serbest bırakıp oyun mu oynatıyorlar yoksa ders mi işliyorlar? bende %80 i serbest bırakıp oyun oynatıyor :|

Müsaade etmeyeceksiniz hocam, burası internet cafe değil gitsinler başka yerde oynasınlar.

geçen yıl sonunda böyle olmuştu. ben de o sınıfın öğretmeni neredeyse onun yanına gidip oturuyodum. genelde öğretmenler odasındalardı. onlarla beraber çay içiyodum. sınıfının başında kimsenin olmadığını anlıyodu yani:)

jemba35' Alıntı:
tunaböte' Alıntı:

Hocam alemsin ya, alma sınıfa sende, hayret bişi ya. Adam gözünün içine baka baka yüzsüzlük yayıyor ama sen ondan utanıyorsun. Sene başında 2-3 bayan sınıfçı geldi, hocam serbest etkinlikte getirebilirmiyiz dediler, tabi dedim, ancak sizde başlarında olacaksınız, surat bir karış geri döndüler ve gelmediler, çokta tııınnnnn.

aynen katılıyorum."Öğrencilerin başında bekleyip sorumluluğu alacaksan sınıf senin,başında durmayacaksan kusura bakma alamam."benim cevabım hep böyle oldu.

Geri