Sinovac aşısı?

Kodla Büyü

gsultra

Site Gezgini
Arkadaşlar Ülkemize sinovac aşısı geldi bende sinovac düşünüyorum ama kafam hala karışık biliyorum genelde biontech yaptırıyor herkes ama sinovac aşısı olup ölen yada yan etkisini hisseden yada aşı olup tekrar yakalanan biri var mı yada çevrenizde bu yönde tecrübe yaşayan oldu mu şimdiden teşekkürler.

Hocam bende alerji olduğu için Sinovac yaptırdım. Birde eski bilinen bir teknoloji ile yapıldığı için Sİnovac tercihim oldu. Biontech uzun vadede etkisinin ne olacağı konusunda net bir bilgi göremedim.

Biontech aşısı uzun vadede etkileri bilinmeyen canlı hücre aşısıdır.Sizin genlerinize canlı hücrenin ne yapabileceğini bile kodlayıp gönderebilirler.
Bir kaç yıl sonra bu aşının etkileri görülecek ve çok insanın kalbi durabilir, felç geçirebilir her şeye açık bir aşı adayı biontech şu anda faz 3 çalısmaları devam ediyor yani aşı bile değil şu an için deneysel sıvı bunlar çünkü henüz ruhsatı yok.
Olmadan önve imza atıyorsunuz kendi rızam ile oluyorum firma sorumlu değildir diye. Aşı olurken masada kalsan kimse hak iddia edemez çünkü imza atıyorsun. Üstelik formda uzun vadede etkileri bilinmiyor diyor firma.
Ve hala millet deli gibi bu deneysel sıvıları oluyor gerçekten şaka gibi.

Hocam Sinovac olursa Suudi Arabistana ve Almanya'ya gidemezsiniz. sputnik olursanız Amerika'ya gidemezsiniz. Şunu olursanız şurya, bunu olursanız buraya. Yakında iller arası seyehatlarda aşı markalarına göre seçenekler olursa şaşırmayın.

Ben de çok merak ediyorum. Faz 3 çalışması ile milyonlarca uygulanan aşıya bu kadar rağbet, neredeyse aşı olmayanı sokak ortasında dövecekler.

Biontech in etkinliği yüzde doksanlar da sinovac ın yüzde 50lerde deniliyor sinovacın bana cazip gelen yanı eski bir aşı olması bu yüzden ben sinovac olacağım dediğim zaman millet yüzüme ilginç bir şekilde bakıyor

bende kararsızım açıkçası. uzun vade riskleri bilinmiyor. ama covide yakalanırsan onunda zararı var. şimdi olmayıp iki ay sonra bakanlık okulları açıyorum girin sınıflara dese kapalı ortam kat be kat risk. iki ucu ... değnek. biontechde kalp iltihabı riski sputnik v ve moderna aşılarında da pıhtı riski var şu anlık bilinen. çin aşısının bildiğim kadarıyla büyük bir riski yok ama koruyuculuğu diğerlerine göre daha düşük.

• Beğen
Tepkiler: zzh
biontec yeni varyantlara karşı daha güçlü, ben sinovac oldum ama keşke biontec olabilseydim. Tehlike yeni varyantlar.

Sinovac klasik model aşı üretme tekniği kullanılarak yapılan bir aşı ve ben dahil okulda çoğunluğu sinovac vurdurduk ikinci doz aşıran sonra iki gün halsizliğim oldu.

• Beğen
Hocam iyi akşamlar, ben biontech aşısını ertesi gün oldum. Daha önce twitter üzeriden saygın gördüğüm, görüşlerine güvendiğim GERÇEK bilim adamlarını takip ediyorum. Paylaştıkları yayınları kısa da olsa inceliyorum (google translate sağ olsun...) Söyledikleri ortak bilgi; en güvenlilir, en etkili aşı biontech ve moderna. Sonra sputnik ve yan etkileri tartışılsa da astrazenaca. Sinovac ise etkinliği ve yan etkileri en düşük aşı.
Tabi ki tercih sizin ama bilgi kirliliğini gidermek için söyleyeyim: biontech canlı hücre aşısı DEĞİLDİR. Virüs proteinlerinin anahtarlarını içeren mRNA ların yapay olarak sentezlenmiş şeklinin hücreleri verilerek, hücre tarafından bu protein yapılarının hücreler tarafından üretilmesini böylelikle vücuda virüs vermeden bağışıklık kazanılmasını sağlayan bir sistem. Ayrıntılı bilgi için tavsiye edebileceğim bir kaynak buraya ekleyeyim ki kulaktan dolma, mesnetsiz bilgilerin önüne geçebilelim.

https://evrimagaci.org/mrna-nedir-asilarda-mrna-nasil-kullanilir-9555

Ben sinovac oldum. Doktor arkadaşım eski usulü önerdi. Biontech ile ilgili kafa karıştıran çok karar sizin.

• Beğen
Sinovac aşısı olduğunuzda bilgilendirme/onay formunu imzaladınız mı?
Geçenlerde Sinovac olmadığından Biontech yaptırmıştım.
Biontech ikinci dozun etkisi nasıl acaba? İlk dozun herhangi bir etkisi olmadı bende. Sadece hafif derecede kol şişkinliği...

Ekli dosyalar

• 20210621_152331.jpg
    20210621_152331.jpg
    135.6 KB · Görüntüleme: 301
Sinovac hangi ülkelerde kullanılmış, araştırın bakalım. Avrupa'da kullanan ülke yok sanırım. Neden acaba?

bu tartışma uzar gider aşı bagışıklıgı saglayacak zararı bile olsa yaoacak bişey yok ulkeler onlem alıyor kendince...

Dayım 68 yaşında
2 Doz Sinovac aşısı olmasına rağmen koronavirüse yakalandı
Evde hafif atlattı

hayatında hiç grip olmayan var mı? Bu covid-19 denilen daha sonra farklı varyasyonları çıkan hastalığı da bir gün herkes geçirecek eğer henüz geçirmediyseniz. 1,5 yıl içinde covid belirtileri gösterip de test yaptırmadıysanız büyük ihtimalle geçirdiniz, sizi etkilemedi. Bu yüzden sağlıklı beslenmeye, doğal ortamlarda mesafeye uyarak maskesiz hava almaya, kısacası hayatın tadını çıkarmaya çalışın. Emin olun bir gün herkes covid geçirecek, hiçbir önlem bunu engelleyemez, sadece etkilerini azaltır. Aşı karşıtı değilim ama mRNA'dan uzak durun diyorum çevremdekilere. Yeni bir aşı türü olduğu için denek olabilirsiniz, tıpkı geçen sene astım ilacını yatan hastalara verdikleri gibi sonrası malum, şimdi ise verilmiyor. Neyse konu çok uzar. Bu arada bazı şeyleri sorgulamak aşı karşıtlığı değildir.

Çevremdekilerin hepsi sinovac oldu, hiçbirinden ciddi bir rahatsızlık duymadım. Bir kısmı 2. dozun aşı yerinde ağrı yaptığını belirtti, onun dışında çok şükür bir problem yok.

Ya aşi karsitligi yapan arkadaslar lutfen sacma sapan yorumlar yapmayin inanin o aşilar bircok asamadan gecerek geliyor oldurur gibi yorumlar yapmanin kimseye faydasi yok ben covid gecirmis ve zaturre olmus bir insan olarak soyluyorum Allah kimseye yaşatmasin aşinizi olun en fazla biraz kolunuz agrir bu kadar baskada bisey olmaz dunyada 2 milyardan fazla insan aşi oldu kimse asidan olmadi bu kadar korkmayin

Ona bakarsaniz japonlarin buldugu covid ilacini kullandim hani şu 8 8 icilen ben o ilacin sayesinde kurtuldum ha yan etkileri tam bilinmiyor oyle diye icmesem su anda entube hasta olurdum lutfen aşi karsiti yorumlar yapmayin maske taktigim halde covid geciren biriyim maalesef herkese bulasiyor kurtulusumuz aşida emin olun

Dayım 68 yaşında
2 Doz Sinovac aşısı olmasına rağmen koronavirüse yakalandı
Evde hafif atlattı
Hafif atlatmasını sağlamış. Eski usül herzaman iyidir. Aman covid olmayalım derken Merkelin bile olmadığı aşıyı yaptırmayı tercih etmem.

https://www.memurlar.net/haber/977194/angela-merkel-iki-ayri-koronavirus-asisi-oldu.html
Bir ingiliz bir amerikan aşısı olmuş. Halbuki biontech olup almanlara tavsiye etseydi. Umarım inaktif yerli aşımız çıkar onu oluruz.

Hafif atlatmasını sağlamış. Eski usül herzaman iyidir. Aman covid olmayalım derken Merkelin bile olmadığı aşıyı yaptırmayı tercih etmem.

https://www.memurlar.net/haber/977194/angela-merkel-iki-ayri-koronavirus-asisi-oldu.html
Bir ingiliz bir amerikan aşısı olmuş. Halbuki biontech olup almanlara tavsiye etseydi. Umarım inaktif yerli aşımız çıkar onu oluruz.

Merkel AstraZeneca’yı o zamanlar pıhtılaşma vakaları nedeniyle kimse olmak istemediği için örmek olmak için oldu diye biliyorum
Moderna da Biontech gibi mRNA aşısı
Kadın muhtemelen o esnada hangi aşı denk düştüyse onu olmuştur diye düşünüyorum

Merkel AstraZeneca’yı o zamanlar pıhtılaşma vakaları nedeniyle kimse olmak istemediği için örmek olmak için oldu diye biliyorum
Moderna da Biontech gibi mRNA aşısı
Kadın muhtemelen o esnada hangi aşı denk düştüyse onu olmuştur diye düşünüyorum
Aynen mRNA aşısına güvensizliğinden Biontech vurulmamış olsaydı aynı teknolojiyle üretilmiş Moderna aşısını tercih etmezdi. Başlarda sinovac daha mantıklı geliyordu bana en geleneksel yöntem olduğu için ama özellikle de delta varyantina karşı daha etkisiz kaldığını duyduktan sonra Biontech daha ağır bastı. Bu arada eşim sinovac, ben biontech oldum. Hepimiz hakkında hayırlısı olur inşallah.

Ya aşi karsitligi yapan arkadaslar lutfen sacma sapan yorumlar yapmayin inanin o aşilar bircok asamadan gecerek geliyor oldurur gibi yorumlar yapmanin kimseye faydasi yok ben covid gecirmis ve zaturre olmus bir insan olarak soyluyorum Allah kimseye yaşatmasin aşinizi olun en fazla biraz kolunuz agrir bu kadar baskada bisey olmaz dunyada 2 milyardan fazla insan aşi oldu kimse asidan olmadi bu kadar korkmayin
vay be, toplumları kandırmak ne kadar kolay, şimdi tvlerde oyuncuları, şarkıcıları çıkartıyorlar aşı olun diye, demek ki istenilen seviyede değil aşı olma durumu. Niye istenilen seviyede değil? Çünkü aşıyı hazırlayan bazı firmalar yan etkilerinin ne olacağını bilmiyor, çünkü araştırma safhası tamamlanmadı. Ne idüğü bilinmeyen bir sıvıyı vücuduma niye zerk ettireyim? Tekrar yazıyorum bu aşı karşıtlığı değildir, sinovac gibi geleneksel yöntemlerle yapılan aşıya bir tepkim yok, çoğu insanın da yok, yan etkilerinin ne olduğu bilinmeyen bir aşıyı olmanın faydasından çok zararı olabilir, dikkatli olun diyoruz, aşı olmayın, aman cızzz demiyoruz. Lütfen doğru anlayın.

bu arada benim gibi aşıya mesafeli olan arkadaşların yaptığı yorumların altında facebookta, twitterda olduğu gibi aşı bilgilendirme yazısı çıkarsa hiç şaşırmayacağım. :p:cool:

• Beğen
vay be, toplumları kandırmak ne kadar kolay, şimdi tvlerde oyuncuları, şarkıcıları çıkartıyorlar aşı olun diye, demek ki istenilen seviyede değil aşı olma durumu. Niye istenilen seviyede değil? Çünkü aşıyı hazırlayan bazı firmalar yan etkilerinin ne olacağını bilmiyor, çünkü araştırma safhası tamamlanmadı. Ne idüğü bilinmeyen bir sıvıyı vücuduma niye zerk ettireyim? Tekrar yazıyorum bu aşı karşıtlığı değildir, sinovac gibi geleneksel yöntemlerle yapılan aşıya bir tepkim yok, çoğu insanın da yok, yan etkilerinin ne olduğu bilinmeyen bir aşıyı olmanın faydasından çok zararı olabilir, dikkatli olun diyoruz, aşı olmayın, aman cızzz demiyoruz. Lütfen doğru anlayın.
Kardeş sen aşı olma bende aynı senin gibi diyordum aşı söyle yapar böyle yapar sonra bir baktım korona olmuşuz zatürre aştım herşeyi geçirdim umarım olmazsın korona ne kadar dayanabilirsin onuda bilmiyorum ama sen olma

hayatında hiç grip olmayan var mı? Bu covid-19 denilen daha sonra farklı varyasyonları çıkan hastalığı da bir gün herkes geçirecek eğer henüz geçirmediyseniz. 1,5 yıl içinde covid belirtileri gösterip de test yaptırmadıysanız büyük ihtimalle geçirdiniz, sizi etkilemedi. Bu yüzden sağlıklı beslenmeye, doğal ortamlarda mesafeye uyarak maskesiz hava almaya, kısacası hayatın tadını çıkarmaya çalışın. Emin olun bir gün herkes covid geçirecek, hiçbir önlem bunu engelleyemez, sadece etkilerini azaltır. Aşı karşıtı değilim ama mRNA'dan uzak durun diyorum çevremdekilere. Yeni bir aşı türü olduğu için denek olabilirsiniz, tıpkı geçen sene astım ilacını yatan hastalara verdikleri gibi sonrası malum, şimdi ise verilmiyor. Neyse konu çok uzar. Bu arada bazı şeyleri sorgulamak aşı karşıtlığı değildir.

Çevremdekilerin hepsi sinovac oldu, hiçbirinden ciddi bir rahatsızlık duymadım. Bir kısmı 2. dozun aşı yerinde ağrı yaptığını belirtti, onun dışında çok şükür bir problem yok.
Ya anlamadığım bir şey var bu aşıyı üretenler o kadar bilim adamı sizin kadar zeki değil sanırım ama şu şartlarda herkes aşı olmak zorunda öyle bu virüs grip gibide değil 1 aydır kendimi daha toparlayamadım her gece terleme hala öksürük var bence insanların fikrinin değişmesi için bir cov id geçirmesi lazım o zaman adının ne kadar önemli olduğunu anlarlar ha suda var bilimde mutlaka yanılmalar olur o mantıkla gidersek trafigede çıkmamak lazım çünkü kaza geçirebiliriz yada futbol oynamayalım ayağımız kırılabilir uçağa binmeyelim uçak düşebilir öyle oluyor galiba

bende kararsızım açıkçası. uzun vade riskleri bilinmiyor. ama covide yakalanırsan onunda zararı var. şimdi olmayıp iki ay sonra bakanlık okulları açıyorum girin sınıflara dese kapalı ortam kat be kat risk. iki ucu ... değnek. biontechde kalp iltihabı riski sputnik v ve moderna aşılarında da pıhtı riski var şu anlık bilinen. çin aşısının bildiğim kadarıyla büyük bir riski yok ama koruyuculuğu diğerlerine göre daha düşük.
Hocam bu dediginiz belki 10 milyonda 1 kişide görülmüştür o zaman uçağa bilmemeniz lazım 11 milyonda 1 düşme ihtimali var siz aşınızı olun içimiz rahat olur hastalık çok daha kötü emin olun buna

Hocam bu dediginiz belki 10 milyonda 1 kişide görülmüştür o zaman uçağa bilmemeniz lazım 11 milyonda 1 düşme ihtimali var siz aşınızı olun içimiz rahat olur hastalık çok daha kötü emin olun buna

Sayın hocam hastalığı geçirmiş olmanız nedeni ile bu şekilde konuşuyorsunuz , ama ya 10 milyonda bir bu aşıyı önerdiğiniz insan olursa , bence bu kadar rahat insanlara birşey önermeyelim. Bu hastalıktan ölüm oranı kaç peki hocam bu kadar şişirmeye rağmen !

Corona olanlara verdikleri ilacı insanlar eleştirirken maalesef sizin gibi hastalığı geçirenler aynen böyle konuşmuştu , ne oldu sonra ! Bizzat bakan bey o ilacı geri çekti kullanımdan , peki kaç kişi kalp krizi geçirip öldü o arada bilinebilir mi , hayır çünkü otopsi yapılmadı , ölüm nedeni Corona !

Bu sebeple sayın bakanın bile mRNA aşılarının yan etkilerini bilmiyoruz , biz inaktif geleneksel aşı öneriyoruz dediği konuşmasını hatırlatır saygılarımı sunarım .

Takdir herkesin , ben olmayacağım aşı bu bilgi kirliliğinde gerek yok , olana da elbette saygım var

Kardeş sen aşı olma bende aynı senin gibi diyordum aşı söyle yapar böyle yapar sonra bir baktım korona olmuşuz zatürre aştım herşeyi geçirdim umarım olmazsın korona ne kadar dayanabilirsin onuda bilmiyorum ama sen olma
oldum hocam ben, hafif ateş, özellikle kas ağrısı, ayakta atlattım. 2 gün kendimi iyi hissetmedim, onun dışında gayet normaldim, ama ailemden uzak olduğum için moralim bozuktu.

Geri