Sıradışı Power Point Örnekleri

Kodla Büyü

egitimci34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
illaki görenleriniz bilenleriniz olmuştur bu örnekleri. Power Point derslerinde sıradışılıktan çıkıp tek düze sunular hazırlamalarından sa birşeylerle uğraşıp hayal güçlerini arttırmaya yönelik çalışmalar yaptırıyorum. Güzel örnekler de çıkıyor hani, beklemediğim performanslar vs v s.

sizd derslerinizde örnek gösterip öğrencilerinizin de pover point ile animasyon yapmalarını isteyebilirsiniz..

trafik örnekleri alıntıdır, saat örneği ise benim, öğrencilerim çalışırken boş durmamak için yaptığım bir çalışma..
buyrun

Ekli dosyalar

• ppt örnek.rar
    82.1 KB · Görüntüleme: 15,751
Harika!

Standart sunum hazırlamayı da gösterelim, onu da aşağılamayalım.

Koca koca insanlar bir sunu hazırlarken hiçbir sunum kuralına dikkat etmiyor, öğrencilere öğretelim.

Ama bu örnekleri de yaptırmakta fayda var. En azından sıkıldık, pufulduk diye söylenmezler, daha istekli yaparlar diye umuyorum. Sadece umuyorum.

sitelerde' Alıntı:
Harika!

Standart sunum hazırlamayı da gösterelim, onu da aşağılamayalım.

Koca koca insanlar bir sunu hazırlarken hiçbir sunum kuralına dikkat etmiyor, öğrencilere öğretelim.

Ama bu örnekleri de yaptırmakta fayda var. En azından sıkıldık, pufulduk diye söylenmezler, daha istekli yaparlar diye umuyorum. Sadece umuyorum.

hocam söylediğiniz gibi zaten temel sunu bilgisi işliyoruz hatta standar sunu ile ilgili ödev bile verdim . yaptıkları ödevleri teke tek hep beraber izleyip eksik yönlerini tartıştık, şöyle olsaydı bu rengi kullansaydı nasıl olurdu diye konuştuk üzerinde.
daha sonra sıkılmadan yapacakları çalışmalar olsun diye böyle bir yol seçtim. hem ilgilerini çekiyor hem de gerçekten sıkılmadan yapıyorlar. ilk defa öğrencilerimin çoğunu o kadar istekli ve yetenekli gördüm açıkçası..

teşekkürler hocam. süper örnekler, yakında başlayacak olan kursun ilk gününde örnek olarak gösterebilirim. teşekkürler.
elinde bu örneklere benzeyen farklı sunular varsa ve paylaşırsa harika olur.

nuribjk hocam öğrencilerimin çalışmalarından güzel örnekler çıkarsa buraya eklerim.( ki olacak gibi ) ama elimde şu anda başka çalışma yok

Bu sunuların nasıl hazırlandığı ile ilgili bir sunu da paylaşabilir misiniz?

:)çok güzelmiş ben önceden görmemiştim , burada paylaşarak bizimde ulaşmamızı sağladınız teşkrler :+1:

bende 3 yıldan berid power pointte bu uygulamaların degisik orneklerini yaptiriyorum cocuklara...
ornek ; hareketli masal kitabı olusturdular..bayag da egleniyorlar..tavsiye ederim..

nasıl yapıldığı hakkında kısaca açıklayayım arkadaşlar.
örneğin trafik örneklerinde araba olarak gördüğünüz aslında dikdörtgen ve dairelerden oluşmuş parçalardır. sağ tuşla tıklayıp grubu çöz derseniz anlarsınız zaten. bu işlemi birkaç kez tekrarlayın taki çözülene dek..

diğerleri de aynı şekilde herşey çzgilerden ve şekillerden oluşuyor marifet bir araya getirmekte.
animasyonlara gelince , hangi şekle nasıl hareket vermek istiyorsanız o animasyonu seçeceksiniz. zaten animasyon penceresini açarsanız orada sırayla hangi animasyonunu oynadığını bulabilirsiniz.

biraz bulmaca gibi oldu ama :)

biz de geçen sene noktalardan rakamlar yapmıştık, efektlerin sırasını çok iyi anlamışlardı.
ama sizin ki süper olmuş.

Geri