sisraid sorunu(vestel promega)

Kodla Büyü

teac

Site Gezgini
Öncelikle herkese selam.Daha önce de bu konuyla başlık açıldı ama ben hala soruna çözüm bulamadım.Vestel promega bil. format atmam gerektiğinde, bil ile birlikte gönderilen disketlerde bulunan sis raid dosyasını okumuyor. floppy sorunu olduğunu zannetmiyorum. Bu konuda çözüm bulan arkadaşlar yardım edebilirler mi?

konu pek dikkat çekmedi galiba :shock: Çok önemli arkadaşlar , lütfen yardım ederseniz çok sevinirim

Hocam SATA sürücüsü entegreli bir XP indir. Vista yüklü geliyormuş zaten onu deneyebilirsin. Yada üreticinin sitesinden raid sürücüleri indirip yeni bir diskete çekin kullanın.

Açılışta üçüncü parti dsik denetleyicileri için F6ya bas dendiğinde basmayı ihmal/geciktiriyor olabilir misin?

Ayrıca elindeki Windows CDsi oturumsuz kurulum CDsi ise disketi görese bile sürücüleri kabul etmez.

hasari' Alıntı:
Hocam SATA sürücüsü entegreli bir XP indir. Vista yüklü geliyormuş zaten onu deneyebilirsin. Yada üreticinin sitesinden raid sürücüleri indirip yeni bir diskete çekin kullanın.
Sayın hocam nereden indirebilirim? Sata entegreli xp cd sini. Okuldan rapid açılmıyorda

Hocam kendin yapabilirsin.... NLite programı ile.. sata sürücülerini içine gömüp cd oluşturuyorsun......

Sponge Bob' Alıntı:
Ben yanlış mı anladım bilmiyorum ama, neden sis raid sürücüsünü internetten indirmiyorsunuz?
hocam o dosyalar diskette var ama bil okumuyor floppy den. sorunumuz bu zaten.

Hocam entegreli XP legal olmadığı için bu forumda verilmiyor ama netten araştırısan böyle bir paylaşım bulman hiç zor olmayacaktır.

Arkadaşlar bende anakart cdsi yok. sis'in sitesinden sisraid sürücüsünü indirdim ama 11 küsür MB. İçinde floppyimage diye bir dosya var, o dosya da 8,46 MB. İçinde 4 tane klasör var. 964(180), 965, 966, 968 falan diye. Ben bunlardan hangisini floppye yazdırıcam? Ayrıca bu klasörlerin de bazılarının boyutları 2
MB'tan fazla. Oradaki herhangi bir dosyayı mı yazdırıcam. Lütfen yardımcı olun. Sis anakartlı bütün vestellerde Sata HDD bulunamadı hatası veriyor. Hiçbir şekilde format atamıyorum.

Teach hocam aynı tür sorun bende de vardı.Her yolu denedim Nlite ile cd entegre ettim başka cd denedim.olmadı Ramler problemli diye düşündüm değil dvdrom problemli dedim değil floppy problemli dedim değil.En son 2 aydır yatan pclerime bugün vista kurdum herşey tıkır tıkır. Size önereceğim bu, ben her yolu denedim.Bazı promegalarda Ramlerden kaynaklanan üretim hataları mevcutmuş.(Teknik servisin haberi) galiba bize de bunlardan birer pay vermişler.Pardus kuruluyor vista kuruluyor ama xp kurulmuyor.(!)Sayın hocam bu gün labımda 2 aydır yatan 4 makineme vista kurdum üzerine office xp,deepfreeze,nero, natop scholl, dyned kurdum.herşey mükemmel.(maşallah).Size de tavsiyem vista. Allah kolaylık versin

hocam bende de aynı sıkıntı vardı xpsp3 cd si indirdim netten bulup şuan disketle falan uğraşmıyorum...

Geri