sistem tavsiye

Kodla Büyü

hanedantr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
anakart asus b150m-c
işlemci i5 6500 3.2 1151p fanlı
ram kingston 8 GB fury 2133
kasa dark n10 bulamadım yerine dark 600w subzero diye birşey önerdi bilgisayarcı
bu şekilde bir sistem toplyacağım kasa olarak alacağım yerde dark n10 bulamadım onun yerine baska sessiz kasa önerebilir misiniz acaba

birde acaba bu anakart ile MSI B150M BAZOOKA DDR4 anakart arasında çok fark varmı hangisini tavsiye edersiniz.
Not..: eğer bu sistem yerine şu şu olsun diyorsanız belirtebilir misiniz birde lütfen hem güzel görünüşlü hemde sessiz bir kasa öneris misiniz?

Dark'ın kasalarını almanı pek önermem. Çok sıkıntı çekmezsin ancak alıyorken corsair, coolermaster, thermaltake ya da zalman almak daha mantıklı özellikle zalmanın kaliteli ve uygun fiyatlı kasaları mevcut. Bunlardan birindenden alında seçim sizin göz zevkinize kalmış. Bu arada anakartlar arasında çok fark yok aynı yonga seti ikiside Asus bir adım daha önde. Ekran kartı yazmamışsınız eğer almayacaksanız 600w power gereksiz, skylake zaten güç tüketimi düşük bir işlemci, ekran kartsız 350-400 W o sistemi rahat rahat götürür. Bir tavsiye de, oyun oynamayacak render falan almayacaksanız o işlemci fazla. i3 6100 günlük kullanım için ideal.

Ne için kullanılacağını yazarsanız ona göre daha isabetli tavsiyelerde bulunulur

Tavsiyelerini için tesekkur ederim ara aravoyun oynayacağım tatillerde photoshop içinde kullanacağım ama niyetin kasanın beni rahat 8 o sene götürmesi şimdiki akşamı 10 sene önce toplamıştır ekran kartı şimdi değil ama seneye almayı düşünüyorum kasa önerileri içinde link verebilir sen iz sevinirim

Valla ben 2 yıl önce dolar yükselmeden önce sistem toplamıştım. Şu an fiyatlara bakınca harika bir zamanlamam olduğunu düşünüyorum.

Şöyleki benim aldığım kasa corsair carbide 500r idi. Güzel büyük bir kasa. Serin.
Zaten internetden bir çok incelemesini bulabilirsiniz.
Şu an fiyatı 500 TL civarı olmuş.. :verymad:

Güç kaynağını ayrı aldım. 750w sertifikalı ocz idi.

Bu ikisini yeni sistem kurduğumda kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.
Artık zamanı gelince anakart ram vb. internetten ayrıca satarım.

Neden AMD sistem toplamıyorsunuz.
Daha uygun olur. Ayrıca yeni nesil amd işlemci ve gpu lar yıl sonunda hazır olur. Tabi o kadar beklemem diyorsanız o ayrı.

Benim yeni sistem toplamam 2 ay sürmüştü. Şöyleki
Bir excel çizelgesi hazırlamıştım.
Almayı düşündüğüm ürünlerin internet üzerinde en uygun nerede satıldığı neden bu ürünü aldığım vb...
Kredi kartı kampanyaları vb. derken uygun bir fiyata sistemimi toplamıştım. Parça parça ayrı zamanlarda satın alımlar yaptıktan sonra sistemi toplamış test etmiştim.
Ondan sonra eski sistemi satmıştım.

hanedantr' Alıntı:
Tavsiyelerini için tesekkur ederim ara aravoyun oynayacağım tatillerde photoshop içinde kullanacağım ama niyetin kasanın beni rahat 8 o sene götürmesi şimdiki akşamı 10 sene önce toplamıştır ekran kartı şimdi değil ama seneye almayı düşünüyorum kasa önerileri içinde link verebilir sen iz sevinirim

Link veririm tabi ki ancak kasa için ayırdığınız tutar nedir power dahil? Malum 50tl ye de kasa var 2bin tl ye de.

hanedantr' Alıntı:
hocam bence bu işler için çok fiyat çıkarmayın cad yok render yok seneye ekran kartı alacağınıza göre çok oyunda oynamıyorsunuz photoshopu zaten orta halli bir laptop bile rahat çalıştırabilir 8 sene kullanmak için iki kat fiyat çıkarırsınız ve şu haliyle 600w powera da gerek yok şurdan hesaplayabilirsiniz yarı fiyatına bir amd sistem toplayabilirsiniz sizi en az 5-6 sene götürür
https://www.google.com.tr/webhp?sourcei ... 0hesaplama

ekleme: bu arada kasa fiyatları da uçmuş yuh diyorum birkaç kasa tavsiye edecektim ucuz diye de ucuzluğu kalmamış

hocam mutlaka ssd al 8 sene kullanmak istiyorsanda ddr 4 anakart alacakssın paraya kıyıp :D

bb1' Alıntı:
hocam mutlaka ssd al 8 sene kullanmak istiyorsanda ddr 4 anakart alacakssın paraya kıyıp :D
hocam elimde yeni aldığım ssd var olmazsa olmaz zaten anakrtta ddr4 destekli ramde ddr4

dndd' Alıntı:
hanedantr' Alıntı:
hocam bence bu işler için çok fiyat çıkarmayın cad yok render yok seneye ekran kartı alacağınıza göre çok oyunda oynamıyorsunuz photoshopu zaten orta halli bir laptop bile rahat çalıştırabilir 8 sene kullanmak için iki kat fiyat çıkarırsınız ve şu haliyle 600w powera da gerek yok şurdan hesaplayabilirsiniz yarı fiyatına bir amd sistem toplayabilirsiniz sizi en az 5-6 sene götürür
https://www.google.com.tr/webhp?sourcei ... 0hesaplama

ekleme: bu arada kasa fiyatları da uçmuş yuh diyorum birkaç kasa tavsiye edecektim ucuz diye de ucuzluğu kalmamış

hocam yıllar önce amd aldım beni mahvetti sıcakta çalışmaz kilitlenir reset atar bi dünya sorun çıkardı o yüzden artık amd ye uzağım

Hocam tercih sizin ona lafım yokta ısınınca resetlemesi genellikle anakarttan kaynaklanıyor işlemciden değil elinize böyle bir kasa geçerse kuzey köprüsünün üzerine bir fan yerleştirip deneyin

Geri