site çok yavaş

Kodla Büyü
Hocam ortadaki haber manşet bölümünden kaynaklanıyor gibi. son geliyor o.Bayagı geç açıyor.. O bölümü çıkarıp yeniden upload edersen netleşmiş olur sorun hocam, bence.

Bi de hocam jpg kullanmışısın paso, onları gif yapıver. 3-5 Kb kar edersin.:mrgreen:
Ortadaki flash haber bölümünde de jpg kullanmışsın, onları da gif yapıp ekleyiver haber bölümüne illaki orayı koyacaksan.

Manşet veya flashtan kaynaklansaydı diğer sayfalar da hızlı açılırdı. Hocam siteniz 30 sn'de açılıyor ve bence sorun sunucudan kaynaklanıyor.

Özgür Hoca' Alıntı:
Manşet veya flashtan kaynaklansaydı diğer sayfalar da hızlı açılırdı. Hocam siteniz 30 sn'de açılıyor ve bence sorun sunucudan kaynaklanıyor.
bence de aynı siteyi kullanan başkaları da var.
ayrıca bazen hızlanıyor.galiba server la ilgili.

Öncelikle hayırlı olsun :) Bir Xoops Okul Sİtesi daha görmek güzel. Kendinize özgü düzenlemeler yapıyorsunuz böyle olması daha güzel. Herkes standart aynı şeyleri kullanmasın istiyorum bende aslında.

Sistemde sıkıntı olduğunu sanmıyorum geç açılmasının nedeni kullanılan resimler bloklar olabilir. deneme yanılma yoluyla neyden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Bir önerim daha var.

ana sahfada haberlerin başlıklarında genel haberler felan yazıyor ya ben onu yeni sürümde devre dışı bıraktım. http://demo.bedavaokulsitesi.com buradan bakabilirsiniz.

modules/news/templates/news_item.html bu dosyayı açıp ilgili kodu silip yuklerseniz halledebilirsiniz. veya yeni sürümü indirip onun içinden o dosyayı alabilirsiniz.

ayrıca fckeditör kaynaklı açık sitenizde mevcut acilen güncelleyiniz. xoops kategorisinde konu açtım okuyunuz.

teşekkürler ömer hocam
açıkla ilgili kısmı ve haberler kısmını hallettim.
güvenlikle ilgili tavsilerinizi bekliyorum.

Geri