Sitem nasıl olmuş arkadaşlar?

Kodla Büyü
Server Error

404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Hocam bazı tarayıcılarda şu hatayı alıyorum sebebi ne olabilir acaba
Server Error

404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Hocam kodlarken tüm tarayıcılara uyan kodlar yazmak gerekiyor. chrome gelişmiş bir tarayıcıdır ufak tefek hataları kendisi telafi eder,buna karşılık explorer yapmaz. Margin,padding olaylarında clear:both komutunda explorer ve chromenin aynı kodu yorumlaması çok farklıdır.Değişik ekran çözünürlüklerini hesaba katarak sitemizi kodlamamız gerek. Örnek vermek gerekirse sizin margin-left:100Px demeniz başka bilgisayarada aynı etkiyi yaratmaz. İşte tüm bu sıkıntılardan dolayı tasarımlarımızı responsive yapmak gerek. Siteye gelince fazlaca basit olmuş hocam. Daha modern bir tasarım tercih edebilirdiniz. Yine de tercih meselesi tabiki. ellerinize sağlık

burhaneren' Alıntı:
Hocam kodlarken tüm tarayıcılara uyan kodlar yazmak gerekiyor. chrome gelişmiş bir tarayıcıdır ufak tefek hataları kendisi telafi eder,buna karşılık explorer yapmaz. Margin,padding olaylarında clear:both komutunda explorer ve chromenin aynı kodu yorumlaması çok farklıdır.Değişik ekran çözünürlüklerini hesaba katarak sitemizi kodlamamız gerek. Örnek vermek gerekirse sizin margin-left:100Px demeniz başka bilgisayarada aynı etkiyi yaratmaz. İşte tüm bu sıkıntılardan dolayı tasarımlarımızı responsive yapmak gerek. Siteye gelince fazlaca basit olmuş hocam. Daha modern bir tasarım tercih edebilirdiniz. Yine de tercih meselesi tabiki. ellerinize sağlık

Hocam görüşleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik bu kadar oluyor. Tüm tarayıcılara uygun kodlama yapabileceğim bir program var mı yada bunu DW ile yapabilir miyim?

jhake' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:

Hocam görüşleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik bu kadar oluyor. Tüm tarayıcılara uygun kodlama yapabileceğim bir program var mı yada bunu DW ile yapabilir miyim?

Hocam aslında DW yi ben hazır yemeğe benzetiyorum. Sürükle bırakla yapınca arka plana hakim olmak pek mümkün olmuyor. El alışkanlığı açısından kodlarınız notepad++ da kendiniz yazarsanız daha faydalı olacaktır gelecek için. Birde sakın üşenmeyin. Beğendiğiniz bir siteyi açın ve aynısını kodlamaya çalışın. Hata yapa doğruyu buluyoruz sonuçta. Yapıp yapıp kenara atın,bir süre sonra kendiniz göreceksiniz ne kadar yol katettiğinizi. Kötü olabilir,kayabilir,çalışmayabilir ama sabırlı olun. Benim kodlayıp kenara koyduğum birkaç örneği sunuyorum size fikir vermesi açısından. Basitten gelişmişe

Ekli dosyalar

• ret.PNG
    ret.PNG
    92 KB · Görüntüleme: 1,530
  • we.PNG
    we.PNG
    261.3 KB · Görüntüleme: 1,529
  • asdasdasd.PNG
    asdasdasd.PNG
    185 KB · Görüntüleme: 1,529
  • asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    152.9 KB · Görüntüleme: 1,529
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    350.6 KB · Görüntüleme: 1,529
  • asd.jpg
    asd.jpg
    213.4 KB · Görüntüleme: 1,530
Hocam ggogle desteği ve seo avantajı ile wordpress kullanmak varken dw çok eskilerde kaldi artık

Geri