Sivil İtaatsizlik Eylemi Devam Etmiyor mu ?

Kodla Büyü

serkan01

Üye
Arkadaşlar Ağrı/DOĞUBEYAZIT ilçesinde kaymakamlık tarafından öğretmenler sivil okula gelemezler diye baskı yapıyolar ve öğretmenler kravat takım giyiyor her gün , bimer e şikayette bulunduk bununla ilgili başka napılabilir.Sonuçta Ağrının diğer ilçelerinde bile öğretmenler , Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi sivil giderken biz sadece bu baskıya maruz kalıyoruz.Bu arada Eğitim-Bir senliyim.

Türk Eğitim Sen serbest kıyafet eylemine devam ediyor. Sivil geliyoruz. Abartmadan tabi:)

Ekli dosyalar

• turk-egitim-sen-serbest_kiyafet_eylemi_yonetim_kurulu_karari.jpg
    turk-egitim-sen-serbest_kiyafet_eylemi_yonetim_kurulu_karari.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 41
arkadaşlar OHAL'de eylem yapılamıyor diye biliyorum. bizde sivil gidiyoruz ama kimse dert etmediği için sorun olmuyor.

Kaymakam isterse soruşturup ceza verebilir. Mahkeme yoluyla büyük ihtimalle ceza kaldırılır. Yapacak bir şey yok. Sistem böyle.

Hocam bende doğuda uzun yıllar görev yaptım. Doğuda durum maalesef bu. Şimdi çalıştığım yerde kot pantolon tişörtle gelende var topsakallı, uzun saçlı da. O bölgede toplumun gözünde bir öğretmen imajı var. Yavaş yavaş kırılıyor resmi kıyafet ama batıyla arasında en az 10 yıl var.

Kaymakam bey ceza verir. Sonra da arkadaşlarımında söylediği gibi cezayı kaldırtırsın. Fakat şöyle bir durum var. Kaymakamlar mevzuata çok hakimdirler. Yani durumu çok iyi bilirler. Ceza verirken şöyle düşünebilir ; ya ben vereyim o uğraşsın. (ki o cezayı verdi diye ona birşey olmaz) . İkincisi de ceza verebileceği ihtimali seni korkutmaya yeter ve sen resmi kıyafetle okula gidersin.
Ceza vermeyede bilir. Fakat bu durumda sen bu inatçılığın göze batar ve ufak bir sıkıntıda arkanda duracak kimse olmaz ve sorun yaşayabilirsin.
Kimseye tavsiye vermek haddim değil ama ben senin yerinde olsam duruma göre hareket ederdim

kaymakam bey resmi kıyafetle gelin demişse o şekilde gidilmelidir.
oradaki en yetkili devlet yetkilisi sonuçta kaymakam.
farklı maceralara girmek yanlış diye düşünüyorum

hocam bu tarz kaymakam veli gibi kişilerle sen ben uğraşamayız bunlara gücü yeten tek şey medya o bölgede yerel gazeteye felan haber yaptırın alttan medya baskısı ile bu tarz kişiler yola gelir

Geri