Kodla Büyü
Hafızam yanıltmıyorsa, Bakan Özer gelir gelmez Urfa Mem müdürünü görevden alıp, bugün fırça attığı kişiyi mem müdür yapmış ve Urfa milletvekili Fakıbaba, "Urfa mem müdürünü neden görevden aldınız, tanımadığımız etmediğimiz adamı mem müdürü yaptınız" diye Bakan Özer'e çıkışmamış mıydı?

Ziya Selçuk'tan sonra mem müdürleri neye uğradığını şaşırmıştır:)

Biz de soralım. Bakan Özer salgın konusunda okullar için ne yapmış? Okullara en kalitesizinden üç beş maske göndermek dışında ne önlem almış? İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batıracaksın.

okulları kapatmayacaz demekten başka hiç bir şey. sanki sangın yok gibi devam ediyor. ne seyreltimiş eğitim. ne ders süresinde azalma vb. 40 dk maske takılı vaziyette ders anlatan ve bunun günde 10 ders yapan öğretmeni düşünen yok.

devlette söz uçar yazı kalır..demek ki istemek lazım..müdür de bişey demediğine göre o sözlerde haklı demekki...

Nedir bu öğretmenin müdürün yediği fırçalar bıktık artık yaa veli fırçalar bakan fırçalar müdür öğretmeni fırçalar ilçe müdürü müdürü nasıl bir döneme denk geldik ya Rabbi.İletişim şekli azar fırça oldu, yeni bir iletişim şekli gelişti.

okul sitesine vs baktımda okulun spor salonuda varmış gayet güzel de görünüyor...illada fırça atacam demiş bakan

Üslup , kullanılan cümle ve ortam hakkında birşey diyemem . Ancak yıllar önce kendi başıma gelen bir olayı hatırlattı bana . Okul müdürüm ile ilçe mem e okulumuza PC , projeksiyon , birkaç parça bişey daha isteyip ricada bulunmak için birlikte gittik . İlçe MEM bana sorun getirme müdür bey çık köyünde hiç mi zengin yok ona git , esnafları gez , kendin bul dedi ve bizi gönderdi . Şimdi o gün şöyle düşünmüştüm sen ilçe olarak al benden bir dilekçe ile gönder o da alsın üst yazı ile bakanlığa göndersin . Hele bi en tepeye gitsin de ordan red cevabı alayım ben umudumu o zaman yitireyim . Burdaki bakan beyin sözünün üstünde yine alt tabakadaki sorunlar ilçeden yukarı gitmiyor diye düşündüm . Belki bizim ihtiyaçlarımız en tepeye kadar gitse yapacaklar kim bilir . Hiç en tepeye gitmediği için bir fikrim yok . Geçen yıl Ziya Selçuk zoom da bt öğretmenleri ile konuşmuştu hatırlarsınız kaç kişi sorun iletti ☺️ Bir kişi çok eski PC ler var dedi Selçuk Nasıl yok bize il memlerden böyle bir talep gelmiyor demedi mi . Yorumsuz nokta

Üslup , kullanılan cümle ve ortam hakkında birşey diyemem . Ancak yıllar önce kendi başıma gelen bir olayı hatırlattı bana . Okul müdürüm ile ilçe mem e okulumuza PC , projeksiyon , birkaç parça bişey daha isteyip ricada bulunmak için birlikte gittik . İlçe MEM bana sorun getirme müdür bey çık köyünde hiç mi zengin yok ona git , esnafları gez , kendin bul dedi ve bizi gönderdi . Şimdi o gün şöyle düşünmüştüm sen ilçe olarak al benden bir dilekçe ile gönder o da alsın üst yazı ile bakanlığa göndersin . Hele bi en tepeye gitsin de ordan red cevabı alayım ben umudumu o zaman yitireyim . Burdaki bakan beyin sözünün üstünde yine alt tabakadaki sorunlar ilçeden yukarı gitmiyor diye düşündüm . Belki bizim ihtiyaçlarımız en tepeye kadar gitse yapacaklar kim bilir . Hiç en tepeye gitmediği için bir fikrim yok . Geçen yıl Ziya Selçuk zoom da bt öğretmenleri ile konuşmuştu hatırlarsınız kaç kişi sorun iletti ☺️ Bir kişi çok eski PC ler var dedi Selçuk Nasıl yok bize il memlerden böyle bir talep gelmiyor demedi mi . Yorumsuz nokta

Aynen katılıyorum hocam. Bakan da azarlamakla iyi yapmış bence, ağzına sağlık (!) Alt kademedekiler yukarıya ellerini önünde bağlayıp herşey güllük gülistanlık diye gösterirse onlar da böyle milletin gözü önünde kayarlar fırçayı. Niyeyse mevcut yöneticilerin hepsi böyle şimdi.

Allah aşkına okullara takılan tahtaların bir çoğu donanım hatası veriyor Bakanlık hangi birini yaptırıyor da 2 tahtaya 10 bin istiyorlar da başınızın çaresine bakın demiyor mu Bakanlık? Kim para vereceğini düşündüğü kurumdan para istemez ki?

Sayın Bakanımızın görevi açıklandığında ilk yorumum güler yüzlü Ziya hocayı arayacağız. Evet Bazı insanları genel olarak duruşu sert olabilir ama konuşma tarzı baskıcı olmamalı. Eski zamanlardaki müfettişlerin, üst amirlerin fırçalı zamanları gibi. Devlet erkanında üslup çok önemli. Ne işyaparsınız yerine. İl Müdürüne Sayın Müdürüm bu öğrencilerimiz için pota, oyun alanları için malzeme tedarik edelim. Biz de destek olalım dese ne olurdu acaba.

İki yıl önce rüzgarda çatıdaki şıngıllarda açılma oldu. İlçe Mem Şube Müdürüne söyledik. Hocam sizin OAB veya Anasınıfınız yok mu dedi. Sanki OAB ve Anasınıfları para basıyor. Bana ne deyip geçsen bir türlü geçmesen bir türlü. Belediyelere nüfus üzerinden gelen ödenekler gibi okullarada aylık öğrenci başına belli miktar aktarım yapılsa ihtiyaçlarımızı oradan karşılasak veya farklı alternatif olsa.

İstanbul'da 2 veli müdürü dövüyor adli kontrol şartıyla serbest öğrenci döven öğretmenler görevden alınma+mahkemeye sevk nasıl serbest bırakılırlar herkes herkesi dövsün ozaman işini çözmek için memur olmamak kaydıyla sıkıntı yok demekki

Ödenek isteklerine olumsuz da olsa cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar.
Bakanımız ünvanı gibi sadece bakıyor, Okulların işler acısı halinden haberi yok.

Bazen boşver sarı sendikanın atamaları diyesim geliyor da neyse

Geçen sene ziya beyin zoom buluşmalarında 2 bilgisayarlı okullarımız eba destek noktası oldu labımız bile yok demişti eskişehirden bi bayan arkadaş kulakları çınlasın; kaç okula lab kuruldu.

Bu insanlar türkiyenin uzay programını yanlış anlıyorlar, fiyatlar gibi bakanlarımız da astronomik.

Bakan okula gitmeden önce bir senaryo yazmış, okula gidince o senaryoyu oynamış.

Okullarda ödenek sıkıntısı olduğunu bakan biliyor fakat bütçe olmadığı için çözüm bulamıyor.
O da bir okula gidip müdürlere öğrencilerin karşısında video çekilirken "siz ne iş yaparsınız? para istediniz de para mı vermedik" deyip olayı medyaya taşımış.
Yani medya aracılığıyla MEB bütçesi ile ilgili, ilgili kişilerden yardım istemiş. Olayı gündem yapmış şimdi herkes okullardaki ödenek sorununu konuşuyor.
Bakan amacına ulaştı mesaj ilgililere gitti ve ülkede gündem oldu.
Toplum yararına Büyük kazanımlar elde etmek için birilerini kurban etmenin mahsuru yoktur.

Buna benzer bir olayı bir okul müdürü öğretmene yapsaydı hemen soruşturma başlatırlar? Sen kimsin derler?

Her neyse koltuk derecesi çok yüksek kişilerin yaptıkları mantıksız şeyleri basit bir şekilde değerlendirmemek gerekiyor.

Bundan sonra herkes ödenek isteme yazılarını gönderir. Göndersinler devletin dili yazı hem isteyenin bir yüzü kara.
Bu ihtimali düşünmüştüm.Neden mi? Yillar önce artvinin bir ilcesindeki dağın dibindeki yolu bile nerdeyse olmayan bir meslek lisesinde asker öğretmenlik yaoarken bir müdür rotasyonla okula geldi.Bilgisayarcıyım diye o yıllarda peyda olan 4-5 yıllik stratejik plan angaryasını bana kitledi.Bana,Stratejik planda okula yurt yaptırilmak istendiğini ve plan ve bütcesini hazırlattı.Ben de içimden diyordum ki boş işlerle beni uğraştırıyor.Ben bunlarla boşuna uğraşıyorum diye içten içe mudüre yükseliyordum.Günlerce stratejik planla ugraştım.Hatta o zaman için maliyetini 1 milyon olarak sallayıp geçmiştim .Ben muteahhitmiyim ne bileyim inşaat maliyetini, artvinin dağinda gorev yapıyorum daha 20li yaşlardayım.Müdüre en sonunda icimdekini dedim; beni boşuna ugraştiriyosun bakanlik buna bakip yurt yapar mi dedim, bana demisti ki, biz plana yazalim bakanlikta bir yerde kayitli olsun illaki birileri buna dikkat çeker ve yaparlar demisti ben de hee hee dedim öfkeli bir sekilde angarya isi bitirip kurtulmaya çalışmıştım .Yıllar sonra o okulu merak ettim ve sitesine girip baktım bir de ne göreyim yurt ben ayrildiktan sonra 5 yil icinde yapilmiş.Demek ki devletten yazili olarak birseyi illaki isteyeceksin diye kulagıma küpe olmuştu.

Bu ihtimali düşünmüştüm.Neden mi? Yillar önce artvinin bir ilcesindeki dağın dibindeki yolu bile nerdeyse olmayan bir meslek lisesinde asker öğretmenlik yaoarken bir müdür rotasyonla okula geldi.Bilgisayarcıyım diye o yıllarda peyda olan 4-5 yıllik stratejik plan angaryasını bana kitledi.Bana,Stratejik planda okula yurt yaptırilmak istendiğini ve plan ve bütcesini hazırlattı.Ben de içimden diyordum ki boş işlerle beni uğraştırıyor.Ben bunlarla boşuna uğraşıyorum diye içten içe mudüre yükseliyordum.Günlerce stratejik planla ugraştım.Hatta o zaman için maliyetini 1 milyon olarak sallayıp geçmiştim .Ben muteahhitmiyim ne bileyim inşaat maliyetini, artvinin dağinda gorev yapıyorum daha 20li yaşlardayım.Müdüre en sonunda icimdekini dedim; beni boşuna ugraştiriyosun bakanlik buna bakip yurt yapar mi dedim, bana demisti ki, biz plana yazalim bakanlikta bir yerde kayitli olsun illaki birileri buna dikkat çeker ve yaparlar demisti ben de hee hee dedim öfkeli bir sekilde angarya isi bitirip kurtulmaya çalışmıştım .Yıllar sonra o okulu merak ettim ve sitesine girip baktım bir de ne göreyim yurt ben ayrildiktan sonra 5 yil icinde yapilmiş.Demek ki devletten yazili olarak birseyi illaki isteyeceksin diye kulagıma küpe olmuştu.

Ana fikir son cümlede.. Ama biz lider değiliz sıkıntı orda. İdareciler de zatenlider değil işi idare etmek için oturmuşlar

Geri