Siz olsanız tayin ister miydiniz?

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
tekirdağ ilinde 11 yılım bitti. şu an ki okulumda da 6.yılıma girmiş bulunuyorum. okulda öğrenci sayısı giderek azalıyor. bu sene 5ler 1, 6lar 2 şube. seneye 5ler hazırlık olursa ve sadece 6larda dersimiz olursa 2 saat dersim olucak okulda.

bunun dışında edirnede ingilizce öğretmenliğini kazandım. 2.il dışı tayinlerinde edirnede sadece 5-6 okul açılmış. merkeze en yakın sayılabilecek okul süloğlu diye bir ilçede (eskiden köymüş büyük ihtimalle), o da 30-35km uzaklıkta. okulu aradım bt sınıfı varmış, sınıf mevcutları 15-16 kişiymiş, ilçenin tek okulu, sınıflar da 5ler 3 tane, 6lar 3 taneymiş geçen yıl, bu sene bilmiyorum kaç şube olduklarını.

değişiklikler beni her zaman korkutmuştur. şimdi de korkuyorum her şey daha kötü olur diye, ama kendi okulumdan da gitme vakti gelmiş gibi görünüyor. Öte yandan edirnedeki okula gelirsem her gün 60-70km yola benzin mi dayanır. bi yandan üniversiteyi okuyabilecek miyim onu da bilmiyorum.

bana fikir verebilecek olanlar var mı ki? :)

Hocam benim de 11 bitti ve 3 ayrı şehirde 5 farklı okulda çalıştım, değişikliği seviyorum. Tebdili mekanda ferahlık vardır, değişiklikten korkma derim.

Ne güzel ingilizce öğretmenliği kazanmışsın bölümü oku bitir ve tedbili mekanın kralını yap branşını değiştir ve kurtul şu saçma sapan branştan.

Bende çok muallaktayim Tekirdağ'a bi bağıniz yoksa aile felan uzaksa tayın istenebilir çoluk çocuk yoksa gidin hocam.insan heryere alışıyor

Püf benim durumuma da bi el atın. .

Doğup büyüdüğüm yere 9 yıl sonra ilk kez kadro aciliyor..gitsem esim eş durumundan 6 ay belki 1 yıl bekleyecek..2 çocuk var 5 ve 1 yaşında. .gittiğim yerde çocuk Dr yok 1 saat uzaklıkta. .kışları sert geçer ki benimkiler bronsolid olur paso...

Eşimi geride bıraksam aklım onda kalır. .maddi olarak çok skintidayiz..1ay oldu babamı kaybettim.kardeşlerim ve annem orada..evin büyüğü olarak gideyim diyorum ama orada dertler katlanıp beni boğabilir .bir daha tayin açılımı bilmiyorum ama elimin tersiyle bunu kaçırmış olucak gibi..benden yüksek puanlı biri giderse üzülmem ama düşük puanlı olursa içim cız edecek..siz olsanız napardiniz

Son düzenleme:
Hocam benim de 11 bitti ve 3 ayrı şehirde 5 farklı okulda çalıştım, değişikliği seviyorum. Tebdili mekanda ferahlık vardır, değişiklikten korkma derim.

Ne güzel ingilizce öğretmenliği kazanmışsın bölümü oku bitir ve tedbili mekanın kralını yap branşını değiştir ve kurtul şu saçma sapan branştan.

Bransimi degistirmeyi cok cok istiyorum ama ingilizce ogretmenligini okumak cok da kolay olmayacak gibi. Sali carsamba 5 oturum hazirlik atlama sinavlari var. Bu sene gecme derecesini de zorlastirmislar. Onu gecsem bile 2.ogretimi de yok, işe giderken ayni zamanda nasil okuyabilirim bilmiyorum :(

Ben de meslekte 10 yılımı bitirdim. Bu süreçte 2 farklı ilde, 4 farklı ilçede, 5 farklı okulda çalıştım. Şu an çalıştığım okulda da norm fazlası oldum. 5 farklı okul dediğim de kadromun bulunduğu okullar bunlar. Toplamda 15 farklı okulda görev yapmışlığım vardır sanırım.

Bende çok muallaktayim senin yerinde olsam istemezdim..norm olayından il içinde bir daha yer deistirmeyi beklerdim..ulaşım olayi beni korkutur tabi Tekirdağ'a bi bağıniz yoksa aile felan uzaksa tayın istenebilir çoluk çocuk yoksa gidin hocam.insan heryere alışıyor

Püf benim durumuma da bi el atın. .

Doğup büyüdüğüm yere 9 yıl sonra ilk kez kadro aciliyor..gitsem esim eş durumundan 6 ay belki 1 yıl bekleyecek..2 çocuk var 5 ve 1 yaşında. .gittiğim yerde çocuk Dr yok 1 saat uzaklıkta. .kışları sert geçer ki benimkiler bronsolid olur paso...

Eşimi geride bıraksam aklım onda kalır. .maddi olarak çok skintidayiz..1ay oldu babamı kaybettim.kardeşlerim ve annem orada..evin büyüğü olarak gideyim diyorum ama orada dertler katlanıp beni boğabilir .bir daha tayin açılımı bilmiyorum ama elimin tersiyle bunu kaçırmış olucak gibi..benden yüksek puanlı biri giderse üzülmem ama düşük puanlı olursa içim cız edecek..siz olsanız napardiniz

Norm olayindan yer degistiremem cunku mudur 2 saat de zeka oyunu dersi verdi su an norm fazlasi degilim. Ayrica gidecek okul da yok merkezde, hepsi dolu.

Sizin durumunuza gelicek olursam oncelikle basiniz sagolsun, zor bir donemden geciyorsunuzdur muhakkak ama gideceginiz yerde aileniz olsa bile, doktor vs acisindan sıkıntili bir yerse hem de esinizden ayri olacaksiniz gitmeniz pek mantikli olmaz gibi. Sonucta cocuklariniz da var. Allah yardimciniz olsun..

Hocam edirne yerine namık kemal üniversitesi ingiliz dili edebiyatı yazsanız daha iyi olmaz mıydı

Edirne İngilizce Öğretmenliği daha yüksek puan eğer o bölümü kazanmışsanız Tekirdağ'ı bu sene tekrar girip çok rahat kazanabilirsiniz. Sanırım gitmek sizin için zor olacak, bu sene öss ye tekrar girip bulunduğunuz ildeki bölümü yazmanız daha güzel olacak gibi gözüküyor.

hocam her 5-6 seneye bir değiştir okulunu iyi olur ama universite okuyacaksan ilk baştan sıkı tut ben sırf okul yüzünden 2. universiteye kayıt yaptım fakat gidermiyorum kısmet olursa bu sene başlamayı deneyecem bakayım ders progragramına göre tabi :D

hocam her 5-6 seneye bir değiştir okulunu iyi olur ama universite okuyacaksan ilk baştan sıkı tut ben sırf okul yüzünden 2. universiteye kayıt yaptım fakat gidermiyorum kısmet olursa bu sene başlamayı deneyecem bakayım ders progragramına göre tabi :D

Tayin isterim istemesine de okul uzak sehir merkezine. O dusunduruyor bi yandan beni. Ayrica üniversiteyi okumak icin btr olmamak gerekir, tek maasla da gecinmek zor. Ayy dusun dusun bi hal oldum.. :))

hocam bence de bulunduğunuz yerde kalıp. Yeni üniversitenizi bitirin. İngilizce öğretmenliğine geçiş yaparsanız, bence öğretmenliğin tadına da varırsınız. Yaptığınız iş sizi mutlu eder diye düşünüyorum.

13 yilda uc okul degistirmis biri olarak tayin olup baska okula gecme korkusunu cok iyi anliyorum, ama bazi degisiklerin zamani gelmis gozukuyor tayinmi olur brans degisikligimi bilmiyorum. Duraganlik yipratiyor. Umarim dogru karari verirsiniz.

Yarin girecegim ingilizce hazirlik atlama sinavi icin muaf olabiliyormusum, cunku hazirligi atlamistim daha once eski universitemi kazandigimda. Bunu sinavdan 1 gun once ogrenmis olmama ne demeli. Uzuntuden ölmek uzereyim:( yarin transkriptimi gostersem orada yaziyor hazirligi atladigim. bir ise yarar mi acaba merak ediyorum:rolleyes:

Geri