Siz olsanız ulaşımı nasıl sağlarsınız?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İyi günler arkadaslar
Tek başınıza doğal güzellik - deniz amaçlı tatil yapma niyetiniz var diyelim.
Kalkış noktasından en yakın ilin 500 km oldugunu gözönünde bulundurarak X-Y-Z illerine gideceğinizi düşünelim. Denizine girecek şu şelaleyi bu gölü şu ormanı o mağarayı ziyaret edeceksiniz.

Bu durumda otobüsle gidip oralarda araç mı kiralarsınız yoksa ş.dışı 13kuruş yakan kendi aracınızla mı gidersiniz?

Böyle durumlarda hesap kitabı hangi kriterlere göre yaparsınız?

kesinlikle kendi arabanız. tatile dinlenmeye ve rahatlamaya gidiyorsunuz. 3 fazla olsun kendi aracınızla gidin.

cyln' Alıntı:
İyi günler arkadaslar
Kalkış noktasından en yakın ilin 500 km oldugunu gözönünde bulundurarak X-Y-Z illerine gideceğinizi düşünelim. Denizine girecek şu şelaleyi bu gölü şu ormanı o mağarayı ziyaret edeceksiniz.

Bu durumda otobüsle gidip oralarda araç mı kiralarsınız yoksa ş.dışı 13kuruş yakan kendi aracınızla mı gidersiniz?

Hocam 13 kuruş yakan bir arabanız varsa daha ne. Kesinlikle kendi arabanız.

tatile gidiyorsanız tabiki kendi arabanızla gidin.. Ne yani? Denize gidip ne zaman sudan çıkacağınızı tarifeli otobüs-minibüslere göre mi ayarlayacaksınız? Gerçi hoş sahillere, orman içine, şelaleye kadar giden taşıma hizmeti maalesef yok..

Hocam valla tatile gidiyorsan 3 e, 5 e bakmayacaksın.. Niye tatil yapıyorsunuz ??? Kafa rahatlasın... Yakıt hesabıyla kafa mı rahatlar... Gidilecekse bir yerlere de 3 yaksa da gideceksiniz 4 yaksa da...
Hem kendi aracınızı kapınızda bırakıp oralara otobüsle nasıl gideceksiniz... İndi bindi yap, eşyaları taşı dur aklından çıkar hocam besmeleyi çek, bas gaza.. Gerçi hocam arabaya 13 kr yaktırıyorsan gaza da basmıyorsundur kesin :oops:

İyi tatiller

atakom' Alıntı:
ş.dışı 13 kuruş yakan arabayı merak ettim

bende merak ettim..

ayrıca kendi aracınız varsa neden araç kiralamayı düşünüyorsunuz. Ya da araç kiralamayı düşünecektiniz neden aracınıza vergi, muayene, sigorta masrafı yapıyorsunuz.

Sorulacak çok soru var bence????

25 Kuruş yaksa da kendi aracımla giderdim. Kafama göre tadına vara vara gezerdim. gezide molalar yemek yemeler benim için ayrı keyf açıkçası.

atakom' Alıntı:
ş.dışı 13 kuruş yakan arabayı merak ettim
renault clio 2003 1.4
OZOGUL' Alıntı:
Ayrıca hangi şartlarda bu durum elde edildi
hız sabitleyicisi olmayan araca ayağın açısını sabitlemeye çalışarak manuel hız sabitleyici ile elde ettim...
95-100 km hız aralığında gittim. Mümkün olduğunca aralıktan çıkmamaya özen gösterdim. aynı istasyon aynı pompadan doldurup sıfırladım dönüşte yine aynı pompadan fulledim... 3 yetişkin 2 çocuk bagaj dolu... klimasız değerler... 356km 23,46 lt lpg
dengem' Alıntı:
Gerçi hoş sahillere, orman içine, şelaleye kadar giden taşıma hizmeti maalesef yok..
işin bu boyutunu düşünmemiştim... genel anlamda millet gidiyorsa ulaşım sağlanmıştır diye düşündüm...
the_korsan' Alıntı:
İndi bindi yap, eşyaları taşı dur..
sadece sırt çantamı almayı düşünüyordum... otobüs vb seçenek bu nedenle aklıma gelmişti...

hocam arabayla gitmen rahat ettirir seni.gerçi başlıkta en dikkat çekici yer herkesinde takıldığı gibi 13 kuruş muhabbeti :) yakıta su mu katıyon nabıyon hocam :p

cyln' Alıntı:
İyi günler arkadaslar

Kemal Sumal'ın bi lafı geldi aklıma. "Ağam bizle Eyleniyr" :alkis: :alkis:

çoluk çocuk büyük değilse bu planla perişan olursun. Bence en mantıklısı tatil yörelerinin birinde yazlık kirala sonra günü birlik etraf ilçeleri mekanları gez. Baktın sıkıldın o bölgeden sonra birkaç saat mesafeli bir yerden yazlık daha tut. Hem akşam dönceğin yer belli olur. Hemde bulunduğun bölgenin etrafınıda gezmiş olursun

Geri