sizce iyi bir eğitsel yazılım nasıl olmalıdır ?

Kodla Büyü

trfeg

Aktif Üye
bir araştırma yapıyorum ve sizlerden iyi bir eğitsel yazılımın nasıl olması gerektiğini öğrenmek istiyorum meslekte çalışan tecrübeli arkadaşlardan hocalarımızdan düşüncelerini bekliyorum.

Kullanım kılavuzu olan
Hedefleri açıkça belirtilmeli
Yazılar-sesler-Oyunlar-Testler-Deneyler vs Etkileşim sağlayan
Gelişimi ölçmeye fırsat sunan
Not tutma araçları bulunan,
Müzik dinlemeye-dinlenen müziğin özelleştirilmesine fırsat veren
Temanın özelleştirilebilir olması
Yazı-Video-resim vs boyutları özelleştirilmeli.
Program soruları/konuları için yardım alınabilecek sosyal bir ağ kurulabilirse güzel olur...

Ben kullandığım yazılımlarda, üniversitede konuyla ilgili gördüğüm derslerde, yazdığım programların değerlendirilmesinde bunların gerekli olduğunu farkettim :)

Umarım işinize yarar... Kolay gelsin...

Eğitim yazılımı kavramı çok geniş bir kavram. Bir sözlük de eğitim yazılımıdır. Net support school programı da eğitim yazılımıdır. Hatta eğitim için kullanılan ne varsa hepsi eğitim yazılımıdır. Not defteri, firefox, limewire, winrar.....

muallimim' Alıntı:
Eğitim yazılımı kavramı çok geniş bir kavram. Bir sözlük de eğitim yazılımıdır. Net support school programı da eğitim yazılımıdır. Hatta eğitim için kullanılan ne varsa hepsi eğitim yazılımıdır. Not defteri, firefox, limewire, winrar.....
Bende aynı şekilde düşünüyorum. Ne amaçlı bir eğitsel yazılım olacak alan biraz daraltılmalı

görüşleriniz için teşekkür ediyorum s_kajmeran fikirlerinizi kullanıcam

Geri