Sizce Oppo mu yoksa Xiaomi mi?

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, evvela herkese hayırlı bayramlar diliyorum.

Şu an kullandığım Samsung Galaxy Note 4 telefonumü yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda dokunmatik saçmalamaya başladı. Bastığım noktadan farklı noktada tepki veriyor. ( telefonun ekranı yerine tam oturmamış gibi hareket ediyor, belki bundandır. ) Yeni telefon almak gerekecek gibi.

Sizce Oppo mu daha iyi olur Xiaomi mi? Örnek modeller olarak Oppo A91 ile Xiaomi Note 10 Pro'yu kıyasladım. Bu konuda düşüncelerinizi paylaşarak yardımcı olursanız sevinirim.

Oppo'yu direk olarak bilmiyorum ama alt markası olan Realme'nin 7 Pro modelini aldım kasım ayında ve o zamandır memnunum. Tek sıkıntısı videoda gürültü bastırma çok fazla çalışıyor. Örnek verecek olursam ev içinde video çekiyorum ortamda eğer ses yoksa video da sessiz çekiliyor. Konuşmaya başlayınca sesi açıyor ve patlar gibi bir hal alıyor ilk başta. Oppo'da da bu sorun var diye duydum ama emin değilim. Ben video ile çok işi olan birisi olmadığım için çokta dert etmiyorum. Bu donanımsal bir sorun değil sanırım. Yazılımı o şekilde yapılmış diye düşünüyorum. Dışarıda çekerken etrafta ses olduğu için çok sorun çıkartmıyor. Bana fotoğraf kalitesi önemli idi ve fotoğraf işini çok çok iyi yapıyor. Bundan evvelde G4 almıştım sırf kamerası için ve onu da beğenerek kullandım. Şarj konusunda çok iyi 4500 mAh pili var. 36 dakikada %2-3'ten %100'e geliyor. Ve her ay güvenlik güncellemesi geldi. Oppo'da da böyle mi bilmiyorum.

Oppo ile Realme yazılım konusunda aynılar zaten. Menüleri vs birebir aynı. Kamera ve özellikle video sizin için önemli ise bu sorun devam ediyor mu onu iyi araştırın ama sizin dediğiniz iki model arasında teknik özellik olarak redmi daha iyi görünüyor; Pili, şarj desteği, kamera çözünürlüğü, ekran tarama hızı ve boyutu vs konusunda. Ama ram'de biraz geride. Almayı düşündüğünüz modellerin inceleme videolarını çok iyi izleyin. Bir tek yere takılmayın, bulduğunuz tüm videoları izleyin derim.

Kerem Enginar, Erdi Özüağ ve Volkan Manav bu konularda bana daha ciddi inceleme yapıyor gibi geliyor ve üçünün de incelemelerini izlemiştim telefonu alırken. Bazıları çok suyunu çıkartıyor espiri yaptıkları falan oluyor kendilerince.

Hangisinin Sarr değeri düşükse onu tercih edin. Sağlık herşeyin başı.

note 9 pro kullanıyorum 2 aydır. hiçbir sorununu görmedim. Şarjı da gayet iyi gidiyor .

Realme 7 pro kullanıyorum ama premium his vermedi hocam. Xiaomi alırdım şu anki tecrübemle..

Realme 7 pro kullanıyorum ama premium his vermedi hocam. Xiaomi alırdım şu anki tecrübemle..
Premium dediğimiz kategoride değil ki zaten hocam. Cam kasa yada metal kasa telefonda o hissi yaşarsınız. Eşimde lenovo p2 var misal ele alınca o hissi veriyor hala. Kasaya özel çalışılınca fiyatlar ona göre oluyor neticede.

Benim beklentimi fazlası ile karşıladı. Nedir onlar derseniz pili ve kamerası.

İşlemciye falan takılan birisi değilim. Mesela 720g yerine daha düşükte olsa takmazdım. Her zaman için telefonu kamera ve pili için uygun fiyatlı almak gibi bir hedefim olduğu için.

5000 tl bile bana çok geliyor telefonda.

Xiaomi gibi markalarda sar değerinden dolayı deniliyor bu durum. Bu nedenle de samsung'a yönelesim de var.

SAR değeri 1 ve altı olması gerekiyor. xiomi telefonlarda genelde 0,90-0,95 seviyesinde samsunglarda ise bu oran 1 'in çok üzerinde (özellikle son 5 senelik ürünleri kastediyorum). bu yüzden teziniz hatalı olabilir hocam.

telefonum bozuldu bende Poco x3 pro 128/6 modelinden alacak gibiyim çünkü başka alternatif bulamadım işlemci ve özellik kıyas ve fiyat performansı hususunda samsung s6 kullanıyordum bana yetiyordu ama o kalite telefon alamayacağım fiyatlardan dolayı, metal kasa gibi
açıkcası poco da icime çok sinmiyor çok iri kaba bir telefon gibi ama özellikleri o segmente en üstün durumda fiyata göre tabiki

telefonum bozuldu bende Poco x3 pro 128/6 modelinden alacak gibiyim çünkü başka alternatif bulamadım işlemci ve özellik kıyas ve fiyat performansı hususunda samsung s6 kullanıyordum bana yetiyordu ama o kalite telefon alamayacağım fiyatlardan dolayı, metal kasa gibi
açıkcası poco da icime çok sinmiyor çok iri kaba bir telefon gibi ama özellikleri o segmente en üstün durumda fiyata göre tabiki
Ben Realme 7 Pro, Samsung M51 ve Poco X3 Nfc arasında çok düşündüm ve poco arka kısmındaki kocaman yazı gözüme battı. Kimisi çok seviyor ama bana gereksiz büyük geldi. Samsung'a da markadan dolayı pek ısınamadım. Kötü olduğunda değil aynı özelliklerdeki eş değerlerine göre pahalı ve kendisini iphone sanmasından dolayı sevemiyorum Samsung'u. Ekranın amoled olması ve ekranda parmak izi seçeneği ve özellikle de kamerasının bu üçü içine fotoğrafta çok daha iyi olmasından dolayı realme'yi tercih ettim.

Telefonun kaba olması çok ta olumsuz etkilemiyor beni ama yazıların göze sokulur gibi olması rahatsız ediyor. Bu tüm alacağım ürünler için geçerli. Ürün üzerindeki yazılar minimal olacak bende. Tabiki bunlar kişisel bir tercih.

Son düzenleme:
Poco X3 pro yada redmi note 10 pro.Ben de bu 2 telefondan birini alacağım.
Poco'nun işlemcisi 864G diğerinin 120hz ekran tazeleme oranı, amoled olması iyi.

5 aydır oppo reno 3 kullanıyorum, oldukça da memnunum. Gerek kamera kalitesi gerek şarj dayanma süresi olarak benim için yeterli. telefondan ne beklediğiniz de önemli. Alırken Xiaomi seçeneklerini de çok düşünmüştüm ama sarr değerinden dolayı vazgeçtim.

Bende telefon arayışındayım premium serisi önerileriniz olursa sevinirim kamerası iyi olsun 4-5 yıl gitsin çok da bir beklentim yokmuş yazarken farkettim:)

Ben geçen hafta M51 aldım, beni en çok cezbeden tarafı bataryası oldu. 7000 mAh bataryası var. Fiyat performans urunu gibi duruyor.

Sizce Oppo mu daha iyi olur Xiaomi mi? Örnek modeller olarak Oppo A91 ile Xiaomi Note 10 Pro'yu kıyasladım. Bu konuda düşüncelerinizi paylaşarak yardımcı olursanız sevinirim.
Bence Oppo. Xiaomi de sıkıntı yaşayan bikaç kişi biliyorum(tabi bu tesadüf de olabilir.) Oppo R3 kullanıyorum 9 aydır. Gayet memnunum.

oppo reno 2z ve xiaomi 9 pro arkadaşlarım çok memnunlar.

note 10 pro amoled ekran ile 4100 TL fiyatla en yakın seçenek gibi geliyor

oppo realme 6i kullanıyorum dokunmatiği iyi değil bazen tepki vermiyor arada sırada donuyor kilitleniyor pili iyi kamerası iyi ağır kaba bir telefon

5 yildir xiaomi 5s kullaniyorum hala canavar gibi. Prensibimdir telefon işimi görüyorsa bozulmadan satmam veya yenisini almam. Mubarek ne performansi dusuyor, nede bozuluyor.

Huawei P 30 Lite olan telefonumu Poco X3 NFCile değiştirdim.
Performansı geçtim Yazılımsal ve arayüz olarak çok tatmin edici. tavsiye ederim

Kamera istiyorsan foto ve videdo da oppo xiaomiyi ezer geçer...bende xiaomi mi 10 lite var eşimde oppo var videoda sanki gimble ile çekim yapıyor gibi stabilizesi var pişman oldum oppo almadığıma....

Geri