Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Sizce Oppo mu yoksa Xiaomi mi?

Konu, 'Telefon Tablet Mobil Cihazlar ve Uygulamaları' kısmında furkanhoca tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. furkanhoca

furkanhoca Süper Üye Süper Üye

5 G olması da ileriye dönük olarak arti bence. Peki ekranı is lcd. Amoled olmaması çok farkeder mi?

2. DotCom

DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

Amoled olmaması benim kullanım seviyesinde fark oluşturmadı. amoled ekranlı diğer telefonlarla görsel olarak yaptığım karşılaştırmada çok bariz bir fark göremedim. Pil tüketimi anlamında ips nin avantajlı olduğunu görünce tercih ettim.

3. kubilay35

kubilay35 Aktif Üye

Xiaomi poco x3 pro telefonu performans bakımından çok iyi mutlaka inceleme videolarını yutube dan izleyiniz.

4. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

Amoled ekran az pil tüketir. Bu konuda yanlış bilgi edinmişsiniz.

İki ekranın da kendisine göre avantajı var. Ben amoled tercih ettim iki sebebinden dolayı. 1. Amoledde pil tüketimi az ve karanlık modda kullanıyorum, 2. Ekran altı parmak izi okuma olması.

İps lcd telefonda kullandım ondan da çok memnundum. İps gün ışığında daha iyi deneyim veriyor çünkü parlaklığı daha fazla alttan aydınlatma olduğu için.

Normal modda 7-8 saat ekran açık süresi veren telefon 10 saati geçiyor şimdi karanlık modda.

furkanhoca bunu beğendi.
  5. alisahin809

alisahin809 Site Gezgini

Find x2 kullanıyorum çok memnunum yazılım ve güncelleme konusunda oppo daha iyi bence

6. 3mpax

3mpax Üye

120 hz paneli mutlaka deneyip kararınızı ona göre verin derim. Kullanıcı deneyimi çok iyi diğer özellikler fiyat aralıklarında benzer.

7. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Redmi Note 10pro hiçbir yerde yok piyasadan kalkacak falan olabilir mi dün vatan mediamarkt hiçbir yerde yok alamadım dün

8. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

9. bbneet02

10. bbneet02

....

Son düzenleme: 4 Haziran 2021
  11. Kobe

Kobe Site Gezgini

Ben xiaomi den illallah ettiğim için eşime Samsung a72 aldım geçen ay.Aslında a52 bin tam fp olduğunu düşünüyordum gözüme kestirmiştim biraz bekleyeyim 3500 civarına düşerse yada kulaklık verirlerse alırım diye düşünüyordum ama daha ürün gelmeden 4000 den 4200 e çıktı fiyatı,aynı haftasonu vatan 4500 den a72 satınca beklemek istemedim aldım.3 android güncellemesi 4 sene de güvenlik güncellemesi alacaklar yani 5 sene falan kullanır insan.Seçenek olarak düşünebilirsiniz.a52–3700 a72 4400 lere kadar düştü bir ara.

12. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

4.5 yıldır Samsung Galaxy Note 5 kullanıyorum hocam. Siz benden daha uzun süre kullanmışsınız ama uzun yıllardır "note" kulanıyoruz. Şahsen kaleme çok alıştığım için başka marka model düşünmüyorum, bozulursa yine Samsung Galaxy Note alırım. Benim Telefon hâlâ orijinal bataryalı, dolayısıyla ne halde olduğunu yazmama gerek yok sanırım. Başka herhangi bir sorunum yok. Donma - kasma - kapanma vs sorun yaşamıyorum. Şöyle bir baktım biraz önce, sanırım yarın bozulsa Galaxy Note 10 lite alırım.
    Eşimde xiaomi redmi note 8 64 gb var, dahili hafıza hariç hiçbir yönüyle 4.5 yıllık Galaxy Note 5 telefonumun önüne geçemez. Kağıt üzerindeki verilere bakmayın siz.

13. furkanhoca

furkanhoca Süper Üye Süper Üye

Ben de benzer düşünüyorum aslında. Tereddütüm de bundan dolayı. NOTE 4'te 32 gb gibi şuanki uygulamalar açısından yetersiz. Bir de 2 kere batarya değiştirdim ama o da benim kullanımından kaynaklı. Yoksa diğer markalarda yaşanan kronik sorunların hiç birini yaşamadım

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal