Sizce paramızı ALTIN a yatıralım mı?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
ortalık toz duman,şuanda altın düşüşde 79 lara kadar düştü,elimizdeki paralları altına yatıralım mı yoksa biraz daha mı düşmesini bekliyelim ,yorumlarınız nedir arkadaşlar?

aracımı sattım 1 seneye kadar araç almıyacam,diyorum paranın hepsini altına yatırıyım 1-2 seneye kesin çıkar,ama dahada düşerse mahvolurum diye korkuyorum..her gün farklı olaylat altını etkiliyorrr

paranı böl hocam ben geçen sene altına güvendim %25 zararım var :-1:

Hocam temiz para sayma makinesi var. Sadece 4,5 milyon euro sayabildim. Satayım size. Az kullanılmış, anlaşırız..

vadeli den şaşma derim. 10 aydır param altında. zarardan başka bişey getirmedi. zararımı çıkartırsam satıp bidaha da altına yaklaşmam.

100leri geçti altın 80 lerde şuanda bence alsanız zarar etmezsiniz. daha üç ay önce 96 idi . aynı rakamı bulur mu bilmem fakat 90 ı bulacağı kesin. ama ne zaman olur kimbilir..

hocam şu an 100 gram altınım var ve 1/2 oranında altındayım. Daha önceleri aldığım için elimde altın var ve zarar etmek istemediğimden satmıyorum. Ben 1 yıldır altın işini takipteyim ve altın alacaklara tavsiyem altını bir anda alıp bir anda satmamak ve büyük karlar beklememek.

Ben kendime şöyle bir yol çizdim. Belli bir miktar parayla bir miktar altın alırım. Yükselirse satarım ve düşmesini beklerim tekrar alırım. Yok yükselmezse düşünce bir miktar daha alır ve yükselirse satarım. bu şekilde yapmadığın zaman çoğu zaman zarar ediyor arada kar ediyorsun.

altını alıp zula yapmak yerine haftalık düşüşlere göre al satlar yaparak kar etmek daha garanti.

Aman Hocam dikkat et altın için hiç iyi konuşmuyolar piyasalar karışık. Şu sıralar TL de kalın diyolar.

Hocam tamamını tek bir kaleme yatırmak tehlikeli.
Altın alırsanız da %50 den fazlasını yatırmayın. Bir kısmını döviz bir kısmını da TL olarak tutabilirsiniz. Herhangi bir dalgalanma durumunda aşırı zararınız olmaz.

fahrican' Alıntı:
Hocam tamamını tek bir kaleme yatırmak tehlikeli.
Altın alırsanız da %50 den fazlasını yatırmayın. Bir kısmını döviz bir kısmını da TL olarak tutabilirsiniz. Herhangi bir dalgalanma durumunda aşırı zararınız olmaz.
hocam şuan döviz çok pahalı,en mantıklı gene altın gibi duruyorrr

Bence de ufak ufak altında kalmakta fayda var. Son tahlilde tarihin tüm çağlarında değerini korumuş bir metal neticede :D

ortalık karışık. neyin ne olacağı hiç belli olmaz, döviz veya altın, birine yatırım mantıklı bu aralar

Ünlü bir ekonomist der ki en az 2 yıl içerisinde bozdurmayacaksanız altın iyi bir yatırım aracı olabilir ama birkaç ay içerisinde getirisi olsun isterseniz altın sizin için yatırım aracı olmaz der.

Geri