Sizi gidi beceriksiz BTRler sizi

Kodla Büyü

tolgahan0010

Seçkin Üye
Seçkin Üye
“Türk ve Japon şirketleri arasında bir kürek yarışı düzenlenmesine karar verildi. Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu. Türk Takımında ise 2 kişi kürek çekiyor, 3 kişi şeflik 3 kişi müdürlük yapıyor 1 kişi de dümeni kullanıyordu. Her iki takımda, performanslarının en üst düzeyine varabilmek için uzun ve zorlu bir hazırlık döneminden geçti. Büyük gün geldi ve iki takım da, kendini hazır hissediyordu. Yarış kısa sürede bitti. Japonlar yarışı bir kilometre farkla kazandılar...
Yarış sonrası Türk takımı çok sarsılmıştı. Türk Şirket yönetimi yarışın açık farkla kaybedilmesinin nedeninin bulunmasına karar verdi. Yapılan araştırmalar, analizler ve uzun çalışmalar sonucu düzenlenen raporlara göre hata bulundu ve çözüm önerisi getirildi.
Çözüm olarak yönetimdeki düzeni güçlendirmek için 1 genel müdür atandı ve sandaldaki ağırlığı dengelemek için kürekçi sayısı da bire indirildi.
Japonlara yeni bir yarış teklif etme kararı alındı.
9 kişilik Türk takımı Japonlarla bir yarış yapmak üzere yeniden yapılandı.
Japonların takımında yine 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu.
Türk Takımında ise yeni yapılanma şekli şöyleydi: 1 Genel müdür, 3 Bölgesel müdür, 3 Dümen şefi, 1 Dümenci, 1 Kürekçi…
Bu kez yarışı Japonlar iki kilometre arayla kazandılar.
Tepesi atan Türk şirketi yönetim kurulu hemen harekete geçti. Yarışın kaybedilmesinden sorumlu tutulan kürekçi kovuldu, müdürlere ve diğer personele sorunun çözümüne olan katkılarından dolayı ikramiye verildi.

tolgahan0010' Alıntı:
“Türk ve Japon şirketleri arasında bir kürek yarışı düzenlenmesine karar verildi. Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu. Türk Takımında ise 2 kişi kürek çekiyor, 3 kişi şeflik 3 kişi müdürlük yapıyor 1 kişi de dümeni kullanıyordu. Her iki takımda, performanslarının en üst düzeyine varabilmek için uzun ve zorlu bir hazırlık döneminden geçti. Büyük gün geldi ve iki takım da, kendini hazır hissediyordu. Yarış kısa sürede bitti. Japonlar yarışı bir kilometre farkla kazandılar...
Yarış sonrası Türk takımı çok sarsılmıştı. Türk Şirket yönetimi yarışın açık farkla kaybedilmesinin nedeninin bulunmasına karar verdi. Yapılan araştırmalar, analizler ve uzun çalışmalar sonucu düzenlenen raporlara göre hata bulundu ve çözüm önerisi getirildi.
Çözüm olarak yönetimdeki düzeni güçlendirmek için 1 genel müdür atandı ve sandaldaki ağırlığı dengelemek için kürekçi sayısı da bire indirildi.
Japonlara yeni bir yarış teklif etme kararı alındı.
9 kişilik Türk takımı Japonlarla bir yarış yapmak üzere yeniden yapılandı.
Japonların takımında yine 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu.
Türk Takımında ise yeni yapılanma şekli şöyleydi: 1 Genel müdür, 3 Bölgesel müdür, 3 Dümen şefi, 1 Dümenci, 1 Kürekçi…
Bu kez yarışı Japonlar iki kilometre arayla kazandılar.
Tepesi atan Türk şirketi yönetim kurulu hemen harekete geçti. Yarışın kaybedilmesinden sorumlu tutulan kürekçi kovuldu, müdürlere ve diğer personele sorunun çözümüne olan katkılarından dolayı ikramiye verildi.

Bence Japonlar yanlış iş yapıyor. İşi bilmiyorlar. Kafaları hiç çalışmıyor. Hep kendi menfaatlerini düşünüyorlar. Çok çıkarcılar. Hep çalışanı ezme niyetindeler. Hep çalışmadan kazanma peşindeler. Hep para ve koltuk için onurlarından taviz veriyorlar.

Arkadaşlar bu yazı projede kurban bulma amacıyla hazırlanmış bir yazıdır ve yakın bir zamanda atılacak manşet haber "FATİH PROJESİ BT ÖĞRETMENLERİNİN GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEMESİ NEDENİYLE ÇÖPE GİTMİŞTİR."

yadigartbaykal' Alıntı:
Yazının ne kadar sadistçe hazırlandığı ortada.
Bana sanki Fatih Projesinin günah keçisi olarak BTR'ler ilan edilmeye çalışıyormuş, sorumluluğu BTR'lere itelemeye çalışıyorlarmış gibi geldi.

Sınıf İçi Gözlem Formu Ne İş anlamadım? Yani BTR öğretmene rehberlik yapmadığı için mi Öğretmen teknolojiyi, ebayı kullanamıyormuş.

Altyapının yetersiz olması, internetin olmaması, öğretmenin isteksiz ve teknik olarak yetersiz olamasının tek bir nedeni vardı, BTR! O da düzelir şimdi.

Endişe ile izliyoruz...

Gözlem formu tam bir saçmalık. Ama bu filmi bir iki hafta önce gördük biz. Samsunda ebanın benzeri bir proje de sözüm ona fazla tutulmamış. Başta müdürleri sıkıştırmışlar sonuç alınmayınca ver elini Bilişim Teknolojileri öğretmenleri. Büyükçe bir salona toplayıp resmen fırça atmaya kalktı proje yetkilisi. Tabi tepkileri görünce geri vites yaptı ama neye fayda. Bu yetkililerin bize bakışınj göstermeye yetti de arttı bile. Sorarım sizlere koskoca bakanlık Çankaya'daki okulu baz alıp nasıl bu kadar külfetli bir projeye altyapısını üstyapısını hazırlamadan dalar. En son olmadı günah keçisi hazır. Gözlem raporu nedir? 5 öğretmen imza toplasa görevlendirmeyi iptal ettirir o zaman. Olay budur. Sonra da sınıf öğretmenleriyle yürütürsünüz projenizi.

zeitgest' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
Bana sanki Fatih Projesinin günah keçisi olarak BTR'ler ilan edilmeye çalışıyormuş, sorumluluğu BTR'lere itelemeye çalışıyorlarmış gibi geldi.

Sınıf İçi Gözlem Formu Ne İş anlamadım? Yani BTR öğretmene rehberlik yapmadığı için mi Öğretmen teknolojiyi, ebayı kullanamıyormuş.

Altyapının yetersiz olması, internetin olmaması, öğretmenin isteksiz ve teknik olarak yetersiz olamasının tek bir nedeni vardı, BTR! O da düzelir şimdi.

Endişe ile izliyoruz...

Gözlem formu tam bir saçmalık. Ama bu filmi bir iki hafta önce gördük biz. Samsunda ebanın benzeri bir proje de sözüm ona fazla tutulmamış. Başta müdürleri sıkıştırmışlar sonuç alınmayınca ver elini Bilişim Teknolojileri öğretmenleri. Büyükçe bir salona toplayıp resmen fırça atmaya kalktı proje yetkilisi. Tabi tepkileri görünce geri vites yaptı ama neye fayda. Bu yetkililerin bize bakışınj göstermeye yetti de arttı bile. Sorarım sizlere koskoca bakanlık Çankaya'daki okulu baz alıp nasıl bu kadar külfetli bir projeye altyapısını üstyapısını hazırlamadan dalar. En son olmadı günah keçisi hazır. Gözlem raporu nedir? 5 öğretmen imza toplasa görevlendirmeyi iptal ettirir o zaman. Olay budur. Sonra da sınıf öğretmenleriyle yürütürsünüz projenizi.

vay be adamlar neymiş

yadigartbaykal' Alıntı:

Endişe ile izliyoruz...
Hocam lütfen yanlış anlamayın amacım kötü birşey söylemek değil.

1. olarak sınıf içi gözlem işi daha yeni başlamış şu saate kadar yapılamayan şeylerden size ne kim sizi suçlasın, derneği var oluşumu var siz varsınız bir kişi demez mi sınıf içi gözle formu 30 aralıkla girdi hayatıma bundan öncekileri ben bilmem diye ve buna kim itiraz edebilir.

2. Lütfen lütfen yanlış anlamayın
Ne Bakan bilir BTR'yi ne Müsteşar bilir BTR'yi,
onlar proje başarılımı diye bakar başarılı deniyorsa sıkıntı yok başarısızsa
önce genel müdür gider,
sonra daire başkanı gider,
belki nitelikli öğretmen eğitimi yapamamışsınız diye eğitim birimi gider,
belki belki işi iyi uygulatmadı İl Müdürü gider.

Ne BT Rehber Öğretmenine birşey olur,ne İl BT Koordinatörüne birşey olur, ne Fatih Eğitmenine.

Bazen il koordinatörleirimiz de gaza gelir böyle bizden sormasınlar ıvır zıvır konuşuruz.
Onlara da söylüyorum kendimizi fasulye gibi nimetten saymayalım,
Biz devlette memuruz yani aylıkla çalışan kişi yada amr kökünden geldiği şekliyel emir alan kişiyiz bizi kimse suçlamaz.
Dediğim gibi lütfen yanlış anlamayın görevlendirildiğim ekip içinde söylüyorum aynı şey geçerli fasulye gibi kendimizi nimetten saymayalım öyle oldumu sistemin tüm hatasının üstümüze yıkılamayacağını da görmüş oluruz.

Hayırlı seneler.

yadigartbaykal' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Hocam lütfen yanlış anlamayın amacım kötü birşey söylemek değil.

1. olarak sınıf içi gözlem işi daha yeni başlamış şu saate kadar yapılamayan şeylerden size ne kim sizi suçlasın, derneği var oluşumu var siz varsınız bir kişi demez mi sınıf içi gözle formu 30 aralıkla girdi hayatıma bundan öncekileri ben bilmem diye ve buna kim itiraz edebilir.

2. Lütfen lütfen yanlış anlamayın
Ne Bakan bilir BTR'yi ne Müsteşar bilir BTR'yi,
onlar proje başarılımı diye bakar başarılı deniyorsa sıkıntı yok başarısızsa
önce genel müdür gider,
sonra daire başkanı gider,
belki nitelikli öğretmen eğitimi yapamamışsınız diye eğitim birimi gider,
belki belki işi iyi uygulatmadı İl Müdürü gider.

Ne BT Rehber Öğretmenine birşey olur,ne İl BT Koordinatörüne birşey olur, ne Fatih Eğitmenine.

Bazen il koordinatörleirimiz de gaza gelir böyle bizden sormasınlar ıvır zıvır konuşuruz.
Onlara da söylüyorum kendimizi fasulye gibi nimetten saymayalım,
Biz devlette memuruz yani aylıkla çalışan kişi yada amr kökünden geldiği şekliyel emir alan kişiyiz bizi kimse suçlamaz.
Dediğim gibi lütfen yanlış anlamayın görevlendirildiğim ekip içinde söylüyorum aynı şey geçerli fasulye gibi kendimizi nimetten saymayalım öyle oldumu sistemin tüm hatasının üstümüze yıkılamayacağını da görmüş oluruz.

Hayırlı seneler.

Hocam, yanlış anlaşılacak bir durum yok, zaten kadrom btr değil :) Özünde öğretmenim. Kendi okulumda işleri yoluna koymak için bir nevi gönüllü btr görevi istiyorum. Elbetteki bulunmaz hint kumaşı değiliz, biz varız diye de okul şahlanmaz ama emeklerime hiçbir zaman laf söyletmem.

Zaten söylemek istediğim şey benimle ilgili değil. Bakanlığın BTR'ye olan bakışı. Bence BTR'ler olmazsa okullardaki teknolojik aletlerin halini siz düşünün.
BTR Yazısı ile ilgili olarak da; Sınıf İçi Uygulama Formunu; Öğrenciden konuyu anlattığına dair imza istemeye benzettim.
Ayrıca görevini yerine getirmeyen BTR ivedi ile görevden alınacakmış. Kim nasıl değerlendirecek bizi? Ben okulun BT konusunda en yetkili kişi olmalıyım fakat, öğrencinin fotoğrafını çekip, yazıcının kablosunu takmadım diye bu görevden alınabilecek bir görevlendirme yazısı pek samimi bir yazı gibi gelmedi bana, yanlış anlaşılma olmaması açısından.

Hocam görüşlerinize kısmen katılıyorum
sadece şunu demek istedim BAKANLIĞIN BTR'ye bakışı demişsiniz ya :)
BTR'yi Yegitek dışında 5-10 falan demiyorum 2 tane üst düzey bürokrata sorun bilmezler,
norm işi insan kaynakları genel müdürlüünün işi gidin orada 1 tane bürokrat BTR nedir bilmez,
ders saati işi TTKB'nin işi gidin yahu ders saati az/fazla olunca BTR sıkıntılı deyin size BTR'yi açık ismiyle söyleyebilecek 1 tane bürokrat bulamazsınız bırakın ne iş yaptığını bilmelerini,
BTR'yi bilen YEGİTEK'tir onunda iş tanımı FATİH'tir bu noktada ne yapar fatih için görev şartlarını belirler.
O sebeple sizinle net anlaşabilmemiz için kafanızdaki BAKANLIK kavramını net olarak anlatmanıza ihtiyaç duyacağım.

Ben et lerin başarısız bir proje olduğunu düşünmüyorum lakin tabletler için fikrim olumsuz yararı elbet vardır ama daha elzem sorunlar var. Proje olumsuz oldu diyip işi bitireceklerini de düşünmüyorum. Oyle olsaydı lab larda da aynısı olurdu. Aslında bizim branstakilerin dönüşüme ihtiyacı var derse girmek isteyenler ve btr ler. Bu ayrımla isteyen istediğini seçer verirsin normununu 18 saat ek dersini kimse gık çıkarmaz sonra da.

Devletin bir sürü parasını ziyan ettiler birde kurban mı arıyorlar.

Hocam kimse kurban falan aramıyor
Projenin değerlendirme toplantısı daha bu hafta yapıldı ve senaryolar son derece toz pembeydi,
kendi kendimizi gaza getirmeyelim Merkez teşkilatta kimsenin projenin bittiğini battığını düşündüğü yok o sebeple suçlu/kurban vb. neyse öyle birini arayanda yok.

Arkadaşlar, sınıfında internete sorunsuz bir şekilde giren etkileşimli tahta olan bıranş öğretmenine EBA.GOV.TR yi anlatınca "ben ebayı napacağım, tahta bana yeter" diyen , ET'yi sadece film için açan öğretmenlere güçleri yetene kadar günah keçişi arayacaklar..

Projeyi beğenmeyenler halt etmiş. İşleyişte skıntı olsa bie harika oldu. Eskiden bir sınıfa projeksiyon ve bilgisayar temin edene kadar canımız çıkardı.. Her biri de farklı olduğu için formattı vs, yok bozulduydu... Fiziksel arızalar için garanti var. Format desen 15 dakika sürüyor. (eba da imaj var) 500 nufusa sahip bir okuldayım. 30 tane ET ve 2 tane A3 yazıcı var..

Ben okulumda her sınıfın ve öğretmenin dersine girip eba'yı tanıttım. Öğrencilere şifreleri verdim. eba dosya'yı bile anlattım.
Sonra öğretmenlere önce antropi sonrada EBA.GOV.TR yi anlattım. Bundan sonra canları isterse... Öğrencilerin çoğu girip çıkıyor biliyorum. Öğetmenlerin yarısı da azından morpa, okulistik vs oralara eba üzerinden giriyor. 5. ve 6. Sınıflarda da dersiin birinde Antropiyi anlattım ki öğretmenlerine yardımcı olsunlar...

Bu yaptılarımı da raporlaştırıp idareye verdiğim için de tüm sorumluluk şeksiz şüphesiz soumluluğum gerçek sahiplerine geçmiş oldu.

arkadaşlar lütfen bir birimize girmeyelim. Şu bir gerçek ki MEB biziz olamaz bu konuda hemfikiriz herhalde haa kendimizi iyi anlatamıyorsak bizden kaynaklanıyor. bir yerde bir araya gelmeliyiz artık. Daha sağlam adımlar için yaptığımız görevleri asileştirmeliyiz....

ne derlerse desinler bu proje tutmadı ve devletin parası heba edildi.kimse buy yükün altına girmek istemiyor.en kolay suçlanacak kişiler de biz olduğumuz için 1 2 sene içinde ihaleyi bize bırakacaklar.proje yapılırken sanki bize sordularda şimdi kalkmışlar projeyi canlandırmamızı istiyorlar.
tutturdular bir eba hikayesi.bırakın isteyen istediği kaynağı kullansınçöğrencilere tablet dağıtma baştan faciaydı zaten.her okula adam gibi bilgisayar labaratuarı ve her sınıfa projeksiyon konulması gayet iyi olacakken birilerini zengin etmek için akıllı tahta ve tablet işine girdiler.proje patlayınca da kurban olacak kişiler belli.ne yazıkki biz

Biraz yazıda "aba altından sopa gösteriliyor" izlenimi oluştu bende. Neleri gördük bu branşta senelerdir. Değerlendirip btr yapmayabilirlermiş...

porterta' Alıntı:
Biraz yazıda "aba altından sopa gösteriliyor" izlenimi oluştu bende. Neleri gördük bu branşta senelerdir. Değerlendirip btr yapmayabilirlermiş...

EBA altından sopa gösteriyorlar.

vsınıf progamı ile ders işleyen öğretmen var mı ? yada sayın hocalarım öyle bir öğretmen gördünüz mü ? ( duymak önemli değil )
tab4 lere vsınıf ı da yükleyemedim değiştirilmiyormuşta anlamadım yani tab5 de akıllı tahtaya bağlandım ama hiçbir şey yapamadım ekran görüntüsü çekme hariç bir sınıfta öğrencilerle deneme imkanım da olmadı.

donanım var ama onu çalıştıracak program yok gibi geldi dolayısı ile öğretmen de kullanmıyor. btr öğretmeni ne gösterecek bir başka bıranş öğretmenine derste ...

O kadar kıyameti koparacak bir durum yok. Biraz sakin olalım. Sadece btr nin görevi değişiyor o kadar. Herkes tamirci olmak istemiyorum diyordu. Artık görevimiz fatih projesini çalışır hale getirmek hepsi bu. Artik tamircilik yapmak zorunda degiliz. Mesela bil. lab. lafi bile gecmiyor onlarla ilgili gorevimiz yok. Eğer ders öğretmeni et yi tableti kullanmak istemiyorsa, internet yoksa, altyapı yetersiz ise tutanağı tutar raporunu yazarsın. İstedikten sonra kim bizi btr yapmayacak? Daha bir çok okulda btr eksiği var. Şimdiye kadar zorla btr olmak istemiyoruz diyorduk. Alın size fırsat.

Geri