slaytı hangi uzantı ile kaydedersem kalite bozulmaz.

Kodla Büyü

nefes23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar pro showda hazırladığım okul slaytını hangi video uzantısı ile kaydedersem kalite bozulmaz..avi veya flv olarak kaydettiğimde kalite gidiyor..berbat oluyor hatta..

Tam olarak menülerini hatırlamıyorum ama son aşamada bu ayarlar yapılıyor.
Kalite olarak sıralama şöyle:
HD DVD
DVD
DİVX(avi)
SVCD
VCD
flv de VCD yakın birşey.
Şuan program kurulu değil kurulu olsa size tam yolunu anlatırdım. :)

Orada HD kalitesinde kaydetme var. onda görüntü gayet güzel oluyor. fakat ondada video boyutu çok büyük oluyor. birinde 110 MB iken diğerinde 700 Mb geçiyor.

peki hd olarak kaydettikten sonra video küçültme programlarını kullansam kalite yine çok bozulurmu acaba :?:

nefes23' Alıntı:
peki hd olarak kaydettikten sonra video küçültme programlarını kullansam kalite yine çok bozulurmu acaba :?:

ben denedim azda olsa bozuluyor. Şunuda söyleyeyim HD olarak video yaparken 40 dk. süren avi olarak 7-8 dakika sürüyor. yani vakitte çok uzun sürüyor.

peki bu slaytı okul sitesine nasıl koyarım..yokmu bir yolu..web show olarak kaydettim..62 mb oluyor..resimleri tek tek küçülttüm..boyut yine aynı 62 mb..bişey değişmedi..

Siteye ekleyeceksen en iyisi flv dir. Çözünürlüğü düşük tutarsan boyut düşecektir.

hasari hocam flv olarak kaydedince en düşük çözünürlükte bile 35 mb oluyor ve görüntünün izlenecek hali kalmıyor..neyse siteye koyamayacağım sanırım..ilginiz için teşekkürler :)

Kaliteyi yükseltin çözünürlüğü düşürün. Birde videonun süresi uzun olmasın 10 dk geçmesin. Yoksa boyut sorunları yaşarsınız. :)

benimki 11 dk. sürüyor hocam..youtube a yükleyip oraya link vereyim die düşünmüştüm..2 gb alan veriyor nede olsa :)

yani meb bağlantısı olmayan ağdan da girilmez mi..sizinkinin boyutu kaçtı acaba hocam?

youtube gibi sitelere yüklerseniz Meb bağlantılarında videonuz görünmez.
sizin gördüğünüz video 6.05 MB :)

Fotograf makinasıyla 640*480 çözünürlükte videoyu kaydetmiştim.
Bu videoyu FormatFactory programı ile flv yaptım. Video ayarlarından çözünürlüğünü düşürmüştüm.
Programı kullanmak isterseniz program ücretsiz ve türkçedir.
http://www.formatoz.com/download.html

çok teşekkür ederim hocam..bir uğraşayım bakalım..inşallah sonuç alırım..çok uğraştım çünkü :?

Geri