slayt zoom video efekti nasıl veriliyor? (movie maker)

Kodla Büyü

agahyildiz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iyi akşamlar arkadaşlar. bir arkadaşıma düğünü için slayt yapacağım. yanlız başka biryerde görmüştüm. resimlerde belli bir zoktaya zoom yaparak video efekti vermişlerdi. bende geline yada damada yapacağım. movie makerdaki efekt sadece ortaya yapıyor. bunun bir ayarı varmı? yoksa movie makerdan başka bişey mi denemem gerekiyor. ne yapmalıyım?

ben de seçimde sandık baskanı olarak secildigimde verilen seminerde gormustum....
örnegin secmen kagıdını A4 boyutunda tam ekran gosteriyordu sonra mesela imza atılması gereken yeri zum yapıyordu... efekt anlatabilrsem soyle birseydi :)

mesela imza kısmı alınacak... arka planda A4 belge oldugu gibi kalıyordu... sonra sanki imza kısmı keslmis gibi dikdörtgen şeklinde zoom yapılıyordu arka sıradakilerin bile net okuyacagı sekilde...

ama nasıl oldugunu bilemedim...

bazen haberlerde de hani bi rapor filan gosteriyorlar yaa orda vurgulanması gereken satır veya kelime-cumle anında zoom yapılabiliyor..

umarım anlatabilmisimdir....

aycaha' Alıntı:
ben de seçimde sandık baskanı olarak secildigimde verilen seminerde gormustum....
örnegin secmen kagıdını A4 boyutunda tam ekran gosteriyordu sonra mesela imza atılması gereken yeri zum yapıyordu... efekt anlatabilrsem soyle birseydi :)

mesela imza kısmı alınacak... arka planda A4 belge oldugu gibi kalıyordu... sonra sanki imza kısmı keslmis gibi dikdörtgen şeklinde zoom yapılıyordu arka sıradakilerin bile net okuyacagı sekilde...

ama nasıl oldugunu bilemedim...

bazen haberlerde de hani bi rapor filan gosteriyorlar yaa orda vurgulanması gereken satır veya kelime-cumle anında zoom yapılabiliyor..

umarım anlatabilmisimdir....

evet güzel anlatmışsınız. işte bu benim sorunum. çözümü ne peki. movie maker da da var zoom olayı ama resmin ortasına doğru yapıyor. belli noktaya yapmak istiyorum ben...

aakcakaza' Alıntı:
Pro show golda baktınız mı arkadaslar onda da mı yok bu efekt?

ona bakmadım hocam. ulead video studio ya baktım ama çok karışık geldi. tam anlamıyla karıştırmadım. ama orada da bulamadım.
dediğiniz programda varsa eğer indirip kurayım. bu olay önemli. arkadaş tutturdu illaki zoom olsun diye... güzelde oluyor aslında öyle olunca...

agahyildiz' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
Hocam su sekilde oldu ama istediginiz bu mu bilmiyorum,

kısaca cektim camtasia da.

http://www.4shared.com/file/2hNtjK49/1_online.html

hocam zahmet edip uğraşmışsınız. bununla da yetinmeyip videoya çekmiş internete eklemişsiniz. ellerinize sağlık walla. indiriyorum şimdi. olmasa bile Allah razı olsun emeğiniz için...

evet hocam tam istediğim şey. hemen internetten indiriyorum o programı. sorun çözülmüştür. ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun...

Ben Corel VideoStudio 12 kullanıyorum
Bu programda istediğiniz noktayı belirtip, istediğiniz hızda zoom yapabiliyorusunuz...

Geri