SMART TV FATİH AĞI

Kodla Büyü

bundara79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
MErhaba arkadaşlar okulumuzda bulunan smart akıllı tv yi fatih ağına ethernet ve wifi ile bağladım ikisinde de ağ bağlanmadı(internet yok).Cep telefonumun internetini paylaşıma açtığımda ise bağlandı.Bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba?Tşk ederim

Sertifika nedeniyle ya da smart tv nin kullandığı port un engelli olması nedeniyle olabilir. Yükleme imkanı varsa tv ye sertifika yüklemeyi deneyin. Yoksa yapacak pek bir şey yok.

Hocam tv ye giden kablo switch üzerinden çoklayarak gelmediğinden emin olun. Fatihin kendi çıkışından direkt mı geldiği ne bakın.

Okullarda smart tv ler i fatih ağına bağlayabilen var mı? Sertifika problemi çözülebiliyor mu? Regal tv güncel yazılım.

piktes ten verdikleri
vestel de bir sorun yaşamadım
sertifika da kurmadım
kendi içinde kurulu gelen tarayıcıyı kullanıyorum.
kablosuz ağdan bağlanıyorum.

sertifika sorunu ve port engelleme var daha önce görüştüğümde onlara açmayacaklarını söylediler. Okulda 2 adet 65 inc tv var boş ta yatıyor

İyi akşamlar arkadaşlar, bende 2 tane media box var, Sorun sertifikadan kaynaklanıyor. Sertifika yüklemeniz gerekiyor. 2 televizyonumu mediaboz ile digital pano olarak kullanıyorum. Çok da güzel oluyor.

okulda fatih ağında sanırım ilk 20 IP idi(10 da olabilir) sabit ip olarak ayılmış. yazıcı vs eklemek için.burdaki sabit ip havuzundan sabit ip vermeyi deneyebilirsiniz.
ip 192.168.0.5
ağ maskesi 255.255.248.0
ağ geçidi: 192.168.0.1

denenebilir.

Geri