Son Toplantı

Kodla Büyü

dijireis79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sendikadan gelen mesaj:

Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cengiz METE 24.09.2020'de il millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan ortaogretimden sorumlu müdür yardımcıları/şube müdürleri ile gündeme ilişkin tereddüte düşülen hususlara açıklık getiren bir toplantı yapmıştır.
Buna göre;
1. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ders dağılımı sene başında yapılacak ve haftalık ders programları öğretmenlere tebliğ edilecek.
2. Canlı dersler EBA+diğer platformlardan yapılabileceği gibi tamamı da diğer platformlardan yapılabilecektir. Buna zümre öğretmenleri karar verecektir.
3. Canlı derslerin takibinin okul yönetimince yapılması zorunludur.
4. Uzaktan egitim ve öğretim sürecinin değerlendirilmesini yapmak üzere haftada bir gün öğretmenler okula davet edilecek, okulda öğretmen tarafından ders defterleri eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalanacaktır. (Öğretmenlerin okula gelişi okul yönetimince plânlanacaktır .)
5. Okul rehber öğretmenleri her gün okulda mesailerine devam edecektir.
6. Kulüp çalışmaları ve nöbet ücreti ödenmeyecektir.
7.Plânlama, hazırlık; sınıf/şube rehber öğretmenliği icin ücret ödenecektir.
8. EBA üzerinden yapılan derslerde şube birleştirmelerde her şube ayrı degerlendirilip ücret ödenecektir.
9. Proje ve performans ödevleri zümre öğretmenleri kararları doğrultusunda elektonik ortamda öğrencilere duyurulup ödevin takibi ve değerlendirmesi yine elektonik ortamda yapılacaktır.

bilginize...

Güzel bir gelişme gibi duruyor ama resmi yazı lazım. Personel genel müdürlüğünün yazısında 1 ders birleştirilmiş sınıflara da olsa 1 ders sayılır yazıyor.

Bence yazı mantıksız, dün çıkan resmi yazıyla çelişen yerleri var zaten

Kulup dosyasi hazirlayacak miyiz.Turk egitim sen boş durmadık biseyler yapiyoruz demek icin biseyler paylasmis.kafalarina göre yorum yapmislar

her yeni olay bir önceki ile çelişiyor bu da son yazıyla birebir zıt,
umarım doğrudur, ama biraz dostlar alış verişte görsün diye yazılmış gibi.

"Genel müdürümüzle dün toplantı yaptığımız doğrudur ancak yukarıdaki mesajda yazanlar genel müdürümüzün talimatları değildir.
Lütfen bu mesaja itibar edilmemesi gerektiğini öğretmenlerimizle de paylaşalım."

Bizim ortaöğretim şube müdürü okul müdürüne çekmiş. O da bize gönderdi.

Şu anda Eba destek noktası haricinde öğretmenleri 1 gün okula çağırmak var mı? Ya da şöyle söyleyeyim Canlı ders ve Eba destek noktası görevi dışında okulda bulunmamızı gerektiren bir durum var mı?

Geri