Soner Yalçın:İnadına mini inadına dekolte!

Kodla Büyü
ahlâkın kaynağı din değildir, dinin kaynağı ahlâktır. ahlâklı olmadan kendini dindar oldum zanneden zihniyet yüzünden memleketimiz yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, kaçakçılık vurgunlarından geçilmiyor. önce ahlâk, önce ahlâk. . . sonra din, iman vs...

bir kişi dindar olmadan da ahlâklı olabilir, ama ahlâklı olmadan dindar olunamaz!

bidene' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
namuzsuz insan namustan bahsederek kendini aklamaya çalışır.
ahlaksız insan ise ahlakı sadece cinsellik-giyinme olayına indirgeyerek kendi yaptığı davranışsal vb ahlaksızlıkları aklamaya çalışır.
Sonuç olarak bu başlığı açan arkadaşın kendini sorgulaması lazım :
1. hırsızlık mı yapmış
2. sendika torpiliyle idareci mi olmuş
3. akrabasını eşini dostunu torpille bir yere mi yerleştirmiş.
4. İndirilen onca Ayete rağman hala bir hırsızın destekçisimi oluyor.
5. Lideri amerikada yaşayan bir torpilci tarikatın müridi mi
Bu başlığı açan arkadaş bu şıkları sorgular sa başkasının ahlakı yerine kendi aklaksızlığını görüp belki yola gelir.
Cevap bekliyorum.
Belki bilmiyordur ama Ahlak sadece cinsellik değildir.
:alkis: :alkis:
gayet yerinde tesbitler
mesele şu: bunlar bu ülkede yaşayan herhangi vatandaş, ne dediklerinin çok önemi yok..
meclisin içinden birileri çıkıp özerklik olsun apo çıkacak vs. derken hiç rahatsız olmayan, başkası çıkıp 90 yıllık reklam arası sona erdi derken ellerini ovuşturan, hatta bakara makarayı savunan bu güruh kimseyi temsil etmeyen ahmet, mehmet üzerinden siyaset yapıyor.
ne yapalım bu adama önümüzdeki seçimde oy vermeyelim mi hocam, verirsek de günahı vebali üzerimize mi olacak.
benim anlamadığın bu adamların üzerinden siyaset yapmaya çalışmanızın amacı nedir.
:+1:

Adamın ayıbını örtmek adına halen sağa sola çamur atma peşindesiniz. Alkışlayanlar da söyleyen de kemalist geçinmiyor mu? Sabahtan akşama kadar vatan severlik(!) satan bir kanalda canlı yayında söylenmedi mi bu sözler?

Dinin kaynağı ahlak olduğunu ilk kez duyuyorum. :D Ahlakın kaynağı dindir.Evrensel ahlak ile dini ahlak arasında örtüşen yerler olduğu gibi çok farklı noktalarda vardır.
İsteyen mini etek giyebilir.Ama bu kesinlikle dinen uygun değil.Bu bir fark mesela...

Soner yalcini adam yerine koyup burada hastalikli dusuncelerini paylasiyorsunuz.
bizde soner yalcin ne alaka deyince soner yalcina avukatlik yapmis oluyoruz :puhaha:
Sizde bu at gozlukleri olduktan sonra zaten konu goygoydan oteye gitmez :mrgreen:

teksen' Alıntı:
ahlâkın kaynağı din değildir, dinin kaynağı ahlâktır. ahlâklı olmadan kendini dindar oldum zanneden zihniyet yüzünden memleketimiz yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, kaçakçılık vurgunlarından geçilmiyor. önce ahlâk, önce ahlâk. . . sonra din, iman vs...

Her zaman olduğu gibi yine provokatörlük yapıyorsun be hoca... Nerden geldin dine, ahlaka onlar ayrı konu tartışılır da

SEN BANA MİNİ ETEK GİYMEYLE, DEKOLTE GİYİNMEYLE, KIZLI ERKEKLİ OTURMAYLA CUMHURİYETÇİLİĞİN ATATÜRKÇÜLÜĞÜN NE ALAKASI VAR ONU AÇIKLASANA...

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
teksen açarken provokatör olmuyor arkadaş açınca oluyor. Bir çok arkadaş çifte standart uyguluyor.
Türkiye'nin sosyal demokratları (!) hocam bunlar
Zihniyet; ben başlık açarım çünkü doğru düşünüyorum, sen açamazsın zaten yanlış düşünüyorsun.

:+1:
Sizin zihniyetlerde tam tersi işte... AKP'ye yaramayan bir başlık açılınca forumda siyaset olmasın muhabbeti dönüyor. Bunlar açılınca hazine bulmuş gibi üşüşmeler...

Her iki zihniyetten kurtulup, haklıya haklı-haksıza haksız dediğimiz gün herşey güzel olacak....

Merak edenler için: Konuyla ilgili yorumum ilk sayfada...

. . .
Dü­şün­me za­ma­nı
. . .
- Ada­le­tin ol­ma­dı­ğı yer­de, di­nin, ne de­re­ce var­lı­ğın­dan ve öne­min­den bah­se­di­le­bi­lir?
- Ada­let kay­bı, di­ni söy­lem (sa­de­ce ağız­dan çı­kan bir ses) ola­rak ne de­re­ce ör­tü­le­bi­lir?
- Din, ada­le­ti te­sis et­me­ye ça­lı­şır. Müs­lü­man adil ol­mak zo­run­da­dır. Ada­let­siz­lik ise di­ne sa­vaş açı­yor ve di­ni yok et­me­ye ça­lı­şı­yor; bu­nun far­kın­da mı­yız?
- Di­ni söy­lem ile si­ya­se­ti ayır­ma za­ma­nı gel­me­di mi?
Bi­ri­le­ri çı­kar da ba­ğı­rır mı acep AK­P’­ye: “Kim­se duy­ma­sın, bun­dan son­ra çöl­de kim­se kim­se­ye su ver­me­z” di­ye!
http://sozcu.com.tr/2015/yazarlar/ayse/ ... si-722689/

Dinde bana göre sana göre birşey yoktur.dindar demek şu demektir.önce islamın beş şartını yerine getirmesi gerekir.daha sonra büyük ve küçük günahlardan kaçınmak haram ve helale dikkat etmektir.istediğin kadar hümanist veya dürüst insancıl iyi ol ,iman ve bu yukardakiler sende yoksa boşa...

Re: Ynt: Soner Yalçın:İnadına mini inadına dekolte!

COBOL' Alıntı:
teksen' Alıntı:
bir kişi dindar olmadan da ahlâklı olabilir, ama ahlâklı olmadan dindar olunamaz!
Çağrı1' Alıntı:
teksen bilgi eksikliğin var sanırım arkadaşım tamamla
Bence doğru ve gayet net bir bilgi.:idea:
Dünyanın gerçekleri vardır diğer adıyla latince veya avrupa dillerinde söylenişiyle realteleri vardır bunlar sence bence diye değerlendirilemez dindardır değildir bir insan yarım iman olmaz eksiklik buradadır dinin kaynağı ahlak değil ahlakın kaynağı dindir dinler tarihini bir okuyun

diğer taraftan toplumsal günahlar vardır yani topluma zararı olan günahlar ve bireysel sadece insanla Allah arasındaki günahlar topluma zarar veren günahlarda ben istediğimi yaparım kimseyi ilgilendirmez dersen toplumda bir hiyerarşi ve toplum huzurundan bahsetmen mümkün olmaz yani her koyun kendi bacağından asılsa bile kokusu tüm mahalleyi rahatsız eder

Re: Ynt: Soner Yalçın:İnadına mini inadına dekolte!

Çağrı1' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Çağrı1' Alıntı:
teksen bilgi eksikliğin var sanırım arkadaşım tamamla
Bence doğru ve gayet net bir bilgi.:idea:
Dünyanın gerçekleri vardır diğer adıyla latince veya avrupa dillerinde söylenişiyle realteleri vardır bunlar sence bence diye değerlendirilemez dindardır değildir bir insan yarım iman olmaz eksiklik buradadır dinin kaynağı ahlak değil ahlakın kaynağı dindir dinler tarihini bir okuyun
Hocam guzel demissinizde..
bana su ateist nufusun cogunlukta oldugu isvec norvet isvicre japknya gibi ulkelerde hirsizlik gasp tecavuz rusvet ve envai cesit sucun neden en az oldugunu bir aciklarsan cok sevinirim..
buna paralel bu dedigim seyler arap dunyasinda ve ulkemizde maalesef bol bol var..
islami yada ulkemizi kotulemek icin demiyorum bana gore dinimizde hic bir kusur yok. Ama musluman cografyasinin sorunu nedir.
neden arap ulkelerinin tamamina yakini batinin kuklasi durumunda..
neden ahlak normlarinin duzeyi bu ateistlerden asagida.

eger ahlak kaynagini sadece ve tamamen dinden aliyorsa bizler nerede hata yapiyoruz..
bana sakin hukuk var demeyin orada..
zira pek cok arap ulkesinde elkesme ve recm gibi cezqlar uygulaniyor..

Açıklayayım bizim poliştikacılardan biri ismini vermeyeceğim hiç sevmem geçmiş politikacılardan anmma bir sözü var çok tutarım kanun vardır iyi değildir ama çok iyi uygulanır . kanun vaRDIR ÇOK İYİDİR AMA HİÇ UYGULANAMAZ.Bizim problemimiz öz kontrolün olmaması kanunlara ahlak kurallarına uymayanların cezalandırılmaması bu yüzden de böyleledrinin birbirine bakabaka çoğalması . Almanların ülkelerinde kanun dışına çıktığını göremezsiniz ama aynı almanlar türkiyeye geldiği zaman ülklerinde yapmadıklarını bizim ülkemizde rahatlıkla yapıyorlar çünkü burada kendi ülkelerinde cezası olan şeylerin cezası varsa da uygulanmıyor .Ben bunları gözlemledim ezbere yazmıyorum çünkü yabancıların gerldiği yerlerde dört yıl çalıştım

değerli hocam sen ahlakın kaynağı dindir dedin benimde tüm sorularım bununla ilgiliydi ancak bu mesajında kaynağını kanunlara dayandırmışsın.
benim sorum gayet açık..

ben de dedim ki ateisttirler ama knunlarını iyi uyguladıkları için yaptırım gücü ağır bastığı için ahlaksızlık söz konusu olmamakta cezalar ağır ve uygulanmakta ahlakla ilgisi yok

ateistler kurallara uyuyor kanun var.
bizim ülkemizin kanunları yeterince işlemiyor o yüzden bizde bu tür olaylar sık oluyor..
bu durumda dinin ahlaka ne etkisi var gibi bir sonuç çıkar..

Ahlakın kaynağı dindir ama din vicdan işidir dini yaşamazsan adının dindar olması bir işe yaramaz ahlak kurllarına uymayanlar kanun yoluyla hizaya gelmedikten sonra ahlakın kaynağının din olması da yeterli olmaz toplumun düzene girmesi için oatesi bildiğin insanların ortaya koyduğu ahlak kurallarını artaştırırsan karşına mutlaka din çıkar

Arkadaşım kanunların çoğu dinden kaynaklanan Ahlak kurlalarından kanunlaşmıştır batıl dinler yani insanların ortaya koyduğu dinlerde bile toplu düzenlemeyi amaç edinen kurallar vardır bunklar zaman zaman kanunlaştırılarak yaptırım gücü olarak kullanılmıştır

Geri