Sonumuz ne olacak?

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bakanın cnntürk'teki açıklamalarından sonra sonumuz ne olacak? fikri olan var mı?

bundan sonra bırakalım dersi geri istemeyi, sonumuz ne olacak onu öğrenmeye çalışalım bakanlıktan, 5 tane mail attım program saatinde bilişim öğretmenlerinin durumu ne olacak diye ama okunmadı? :x
hakikaten bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. "sonumuz ne olacak?" öğretmenlikten atılacak mıyız?çabuk ulaşabilecek biri bunu sorabilir mi MEB'e?

yani MEB en azından bir açıklama yapmalı, bilişim teknolojilerinin durumu bundan sonra ne olacak? her defasında kaldırdık kaldırdık, tamam kardeşim anladık kaldırdınız, derse gerek yok, bundan sonra ne yapacaksın bizi bi açıklama yap. :verymad:

mavi85' Alıntı:
bakanın cnntürk'teki açıklamalarından sonra sonumuz ne olacak? fikri olan var mı?

bundan sonra bırakalım dersi geri istemeyi, sonumuz ne olacak onu öğrenmeye çalışalım bakanlıktan, 5 tane mail attım program saatinde bilişim öğretmenlerinin durumu ne olacak diye ama okunmadı? :x
hakikaten bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. "sonumuz ne olacak?" öğretmenlikten atılacak mıyız?çabuk ulaşabilecek biri bunu sorabilir mi MEB'e?

nerden cıkartıyosunuzhocam bu moral bozucu soruları kim atılmış dersi kaldırıldı diye...
hemen moralinizi bozmayın aile ekonomisi diye bi ders vardı önceden sonra bu derfs kaldırıldı teknoloji tasarm oldu ev ekonomisi öğretmenleride tasarım öğretmeni oldu.

mavi85' Alıntı:
bakan cnntürk'te söylediya hocam derse gerek yok diye
derse gerek yok dedi hocam öğretmenine değil. Bizi Formatör Hizmetli yaparlar olur biter. Zaten Formatör Tamirciydik. Hem hizmetlinin maaşı bizden yüksek devlet ekonomisine de katkı sağlar :puhaha:

Eğer çok ama çok sert bir tepki vermezsek (sanalda veya reelde) tamirci olmamız eli kulağında...

Reelde çok sert bir miting (bunu beceremiyoruz)
Sanalda muhteşem ses getirecek bir tepki (okul sitelerimizi 1 günlüğüne karartmak, e-okul veya meb sitesini hacklemek, ömer dinçeri istifaya çağıran bir internet sitesinde imza kampanyası yapmak....gibi)

Yoksa tamirciyiz, kimse hayal görmesin.

amip33' Alıntı:
Eğer çok ama çok sert bir tepki vermezsek (sanalda veya reelde) tamirci olmamız eli kulağında...

Sanalda muhteşem ses getirecek bir tepki (okul sitelerimizi 1 günlüğüne karartmak, e-okul veya meb sitesini hacklemek, ömer dinçeri istifaya çağıran bir internet sitesinde imza kampanyası yapmak....gibi)

..
TEF - BÖTE kavgasını geçtim
FORMATÖRLÜĞÜ beğenenler, buna da şükür diyenlerle FORMATÖRLÜK istemiyoruz kavgasını bile burda görüyorsak. bizi sadece 4 kollu birleştirir hocam. o yüzden:
rahmetli cem karacanın da dediği gibi
bakan seslendi uzaktannnnn
tamircisin sen tamirci kal giy dedi tulumları :D

hocam kurbanlık koyun gibiyiz, maalesef. eylem kurtarır bizii ya da muhalefet partisini devreye sokmalıyız.

güçlü bir sendikanın tüm türkiye çapında düzenleyeceği eylemler yumağı lazım bize. şimdiye kadarki eylemlerin başarısızlığının nedeni güçlü bir sendikanın eksikliği idi. şu sendikasını annesi babası gibi sevenler sendikasına söz geçirip eylem düzenletseler ya sendikalarına.

evet aslında çoğu şeyi yaptık eylem falan, formatörlük uygulaması olmasaydı bir çok bilişim öğretmeni açıkta kalırdı, o zaman cümbüşe dönerdi ortalık norm fazlalıktan, EĞİTEK sağolsun.

aslında fatih projesinin başladığı bu sıralar yapılacak bir eylem dikkat çekecektir bence

amip33' Alıntı:

hep beraber ağız birliği yapıp iş işten geçmeden ne yapmamız gerekiyorsa yapmalıyız.

Bence branş değişikliği için baskı yapmalıyız.Ölmeyecek branş matematik, türkçe, ingilizce

benimse hiç umudum kalmadı. bakanın ağzından her çıkan söz, bir süre milleti kızdırıyor ama bir bakıyoruz ki tam unutulmaya yüz tuttuğunda gerçekleşiyor. onun için benim hiçbir umudum kalmadı. zaten ne diyor? bizim için bt sınıflarının işlerliği gerekli, diyor. yani o bizim formatör olmamızı çoktaaan kanıksamış, full ek ders vermeye bile razı.. artık ders hayal oldu. eskiden kütüphanecilerin akşama kadar oturup kütüphane beklediği gibi biz de bt sınıfını bekliyoruz. 8-17 den dem vuruyorduk, daha beteri oldu, akşamları ve hafta sonları ve tatillerde. herhalde geçirdiğimiz son ara tatildi.. bazıları kızabilir belki ama ben hiçbir şeyin fayda edeceğini sanmıyorum. onun kafasında ne varsa o gerçekleşecek. Allah verse de daha da zorlaşmasa her şey...... :(

ARKADAŞLAR GİT GİDE BOKA SAPLANIYORUZ NİYE BU VURDUMDUYMAZLIK NE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ HANİ HER DENİLENE EYWALLAH MI ÇEKELİM...BİZİM BIRANŞIMIZ KADAR SESSİZ KALAN HİÇ BİR BIRANŞ YOKTUR ŞUU FATİH ZIMBIRTISINI KULLANALIM YOKSA HAPI YUTTUK FELAKET TELLALLIĞIDA DEĞİL BU AMA BİŞEY YAPMADAN BEKLEMEKLE BİŞEY OLAMAZZ

doganksk' Alıntı:
ARKADAŞLAR GİT GİDE BOKA SAPLANIYORUZ NİYE BU VURDUMDUYMAZLIK NE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ HANİ HER DENİLENE EYWALLAH MI ÇEKELİM...BİZİM BIRANŞIMIZ KADAR SESSİZ KALAN HİÇ BİR BIRANŞ YOKTUR ŞUU FATİH ZIMBIRTISINI KULLANALIM YOKSA HAPI YUTTUK FELAKET TELLALLIĞIDA DEĞİL BU AMA BİŞEY YAPMADAN BEKLEMEKLE BİŞEY OLAMAZZ
katılıyorum +1

fatih projesi gündemdeyken eylem yaparsak dikkat çekecektir bence, yani hocam içinde fatih projesi olunca nasının dikkatini daha çok çekecektir önceki eylemlerden

sene 2010 ders kaldırılmış, sene 2012 BT öğretmeni daha yeni "biz ne olacağız?" diyor. İyi oldu be. Az bile yaptılar beybi.

NOLACAK ders çalışacağız yine
Milli Eğitim Bakanı dinçer, 24 TV'deki programa katıldı.

Program sunucusunun, bir öğretmenin "daha önce yüksek lisans yapanların ek ders ücretlerinin yüzde 25 fazla olduğunu, ancak bunun kaldırıldığını, buna yönelik bir çalışma varmı sorusunu" yöneltmesi üzerine Bakan Dinçer şu şekilde konuştu:

"O duruma yönelik bir çalışmamız var. Öğretmenlerimizin ilgi duyacağı, sahipleneceği bir kariyer sistemi kuruyoruz.Dört veya beş basamaklı. Her basamakta öğretmenlerimiin görevleri ve yetkilileri farklılaşacak ve basamakta yükseldikçe itibarlı ve daha güçlü olacaklar. Ancak her kademede yükselebilmek için de ciddi bir eğitim almaya ve bir sınavdan geçmeye ihtiyaç var.

Buzkırıcı' Alıntı:
NOLACAK ders çalışacağız yine
Milli Eğitim Bakanı dinçer, 24 TV'deki programa katıldı.

Program sunucusunun, bir öğretmenin "daha önce yüksek lisans yapanların ek ders ücretlerinin yüzde 25 fazla olduğunu, ancak bunun kaldırıldığını, buna yönelik bir çalışma varmı sorusunu" yöneltmesi üzerine Bakan Dinçer şu şekilde konuştu:

"O duruma yönelik bir çalışmamız var. Öğretmenlerimizin ilgi duyacağı, sahipleneceği bir kariyer sistemi kuruyoruz.Dört veya beş basamaklı. Her basamakta öğretmenlerimiin görevleri ve yetkilileri farklılaşacak ve basamakta yükseldikçe itibarlı ve daha güçlü olacaklar. Ancak her kademede yükselebilmek için de ciddi bir eğitim almaya ve bir sınavdan geçmeye ihtiyaç var.

torpil olmasın da

sanırım dersin geri geleceği yok bu saatten sonra, formatörlüğü bari kadrolu yapsalar da sığınacak bir yer bulsak kendimize

Sen al o Öğretim Teknoloğu zıvırını .... diyen arkadaşlar. Bu öğretim teknologluğundan korkmasalar bu kadar keşke.

BT Rehber Öğretmeni gibi bir kadro alamaz isek ne çalışma esaslarımız belli olacak ne de çalışma saatlerimiz, okullarda köle gibi gece ve haftasonu bile çalıştırılıp bozuk tablet bozuk akıllı tahta peşinde koşacağız, derslerimizin tamamı kalkınca da ortada kalacağız...

Geri