Soru-İşletmelerde beceri eğitimi-staj

Kodla Büyü

turukha

Üye
Şöyle bir durum başıma geliyor yeni atandım ve çoğu meslek hocası da yeni sayılır; okul anadolu meslek lisesi olduğu ve güvenlik işletme yokluğu ve izinlerin verilmemesi durumu mevcut bu yüzden okulda stajın yapılıyor ve yapılacağını belirteyim
11. Sınıfın yazında 40 günlük okulda staj yapan bir öğrenci 12. Sınıfın dönemimde haftada 24 saat işletmelerde beceri eğitimi(yine okulda) alabilir mi? zaten yazın 40x8=320 saat bu stajı almış olmuyorlar mı? Burada yönetmeliğe aykırı bir durum var mı yok mu bunu öğrenmek istedim. Şimdiden teşekkürler...

sizin öğrenciler anadolu teknik mi meslek mi öğrencisi.
teknikler yazın staj yapıyor, meslek ler 12. sınıfta işletmeye gidiyor.

sizin öğrenciler anadolu teknik mi meslek mi öğrencisi.
teknikler yazın staj yapıyor, meslek ler 12. sınıfta işletmeye gidiyor.
Anadolu meslek lisesi hocam ama yazın yaptırmışlar 40 günlük staj ben de anlamadım benim de bildiğim atl ve eml lerde yaz var diye biliyorum anlamadım 2 staj olacak böyle olursa

Anadolu meslek lisesi hocam ama yazın yaptırmışlar 40 günlük staj ben de anlamadım benim de bildiğim atl ve eml lerde yaz var diye biliyorum anlamadım 2 staj olacak böyle olursa
Hocam emlak kalmadı daha. Emlak ler Anadolu meslek oldu. Bölgemizde yeterince işletme bulamazsanız, öğrencilere yaz stajı yaptırırsınız, okul döneminde de işletmelerde beceri eğitimi dersi adı altında modüllerle 24 saatlik modül seçer ders işlersiniz.

Staj süresi
MADDE 127- (1) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları öğrencilerinin staj süresi 40 iş günüdür. Stajın 15 iş gününe kadar olan kısmı 10 uncu sınıfın sonunda yapılabilir.
(2) Bu Yönetmelik kapsamında; işletmelerde en az bir dönem mesleki eğitim gören öğrenciler, eğitim ve öğretim etkinlikleri dışında okullardaki döner sermaye kapsamında mal ve hizmet üretiminde en az staj süresi kadar fiilen çalışanlarla Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olup yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerden kalfalık veya ustalık belgesine sahip olanlar, yükümlü oldukları stajını tamamlamış sayılırlar.

Anadolu Meslek öğrencileri normalde yaz stajı yapmaz, 12.sınıfta yıl boyunca 3 gün işletmeye gider. Fakat işletmeye göndermeyip okulda eğitim veriyorsanız (24 saatlik ders şeklinde) 40 gün yaz stajı yapmaları gerekiyor.

Anadolu Meslek öğrencileri normalde yaz stajı yapmaz, 12.sınıfta yıl boyunca 3 gün işletmeye gider. Fakat işletmeye göndermeyip okulda eğitim veriyorsanız (24 saatlik ders şeklinde) 40 gün yaz stajı yapmaları gerekiyor.
teşekkürler hocam aradığım cevap buydu yönetmelikteki yeri varsa atabilir misiniz buraya

Geri