SQL Server 2008 programı

Kodla Büyü

invem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar meslek lisesinde veri tabanı dersinde SQL Server 2008 programı anlatılmış eski modüllerde yenisini zaten bulamadım. Bu program elinde olan var mı? sizler ne yapıyorsunuz bu derste ilk kez bu sene anlatıyorum bu dersi şimdiye kadar access ten işledik artık yıllık programa göre SQL Server 2008 programı kullanmak gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

http://www.cozumpark.com/
sitesinden faydalanabilirsin,,
2008 express versiyonunu indir, kurulumu biraz karışık...ücretsizdir.
access deki adımları göstersen yeter, diye düşünüyorum.. mantık aynı menüler farklı....

hocam microsoft'un sitesinden sql server 2008 express sürümünü indirin. Management tool yazılımınıda indirirseniz sql komutu kullanımı, veritabanı yönetimi açısından ek bir yazılıma ihtiyaç duymazsınız.

pergun hocam sizin dediğinizi yapmıştım buraya yazmadan önce ama kurulumu yaparken hata verdi nedenini anlayamadım. 64 bit win 7 bilgisayarım indirirken ona dikkat etmiştim kuramadım.

Veritabanı dersinde 1.dönem ACCESS 2.dönem SQL SERVER anlatıyorum

SQL Server kurulumu için şunu yapıyorsunuz.

Eğer Visual Studio ile birlikte SQL Server kurulmuşsa sadece yönetim amaçlı Management Studio programını kurmanız yeterlidir.

Eğer VS ile birlikte Sql Server kurulmamışsa Express versiyonunu indirip kurabilirsiniz.

Konu olarak şunlar anlatılabilir.

ALAN TÜRLERİ
TABLO OLUŞTURMA
KULLANICI EKLEME
T-SQL (normal sql komutlarına ek olarak birkaç komut daha var.)
TETİKLEYİCİLER
STORED PROCEDURE
AĞ ÜZERİNDEN VERİTABANINA BAĞLANMA

glassic hocam önce teşekkürler. Programlama temelleri dersine de giriyorum. Orada şimdi visual studio c# yi kullanıyoruz. o yüzden dediğin gibi yönetim amaçlı management studio kurup deneyeceğim inş. Teşekkürler.

hocam bende de hata verdi. Garip bir şekilde, ikinci kez kurmaya çalıştığınızda hata almayacaksınız. Ve kurulum esnasında gereken yerleri işaretlemeye dikkat edin

Geri