sql server diagram sorunu

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar sql server 17. 9 ve üstü sürümünde soyle bır hatayla karsılasıyorum. databasedekı modelde guncelleme yapmak ıstedıgımde (modify) sql kendını yeninden baslatıyor ınternetten bır kac yol denedım
database owner ayarını degıstırdım
sqlserver 2017 degılde daha alt bır surumden baslattım

fakat bır turlu bu sorunu cozemedım. daha oce bu sorunla karsılasan ve cozebılen var mı ?

Ekli dosyalar

• S.jpg
    S.jpg
    64.4 KB · Görüntüleme: 17
merhaba hocam, aynı sorunla 10 gün önce bende karşılaştım, sistemi geri yüklem yaptım, sonra temiz win10 kurdum , durum gene aynı. Ben de çözemedim .

hocam ingilizce forumlarda araştırdım, birçok kişinin yaşadığı bi problem, sql server 18. ve üzerinden kaynaklanan bir sorunmuş. şöyle yaptığımda düzeldi gibi.
diagram ı sil > sonra yeniden oluştur(tüm tablolarını ekle) > ilişkileri otomatik olarak kendisi getiriyor> çözülüyor gibi şimdilik

hocam ingilizce forumlarda araştırdım, birçok kişinin yaşadığı bi problem, sql server 18. ve üzerinden kaynaklanan bir sorunmuş. şöyle yaptığımda düzeldi gibi.
diagram ı sil > sonra yeniden oluştur(tüm tablolarını ekle) > ilişkileri otomatik olarak kendisi getiriyor> çözülüyor gibi şimdilik
tesekkur ederım hocam deneyecegım

Hocam teşekkür ederim bu şekilde çözüldü sorun. Sağolun.

Geri