SQL server ile GO Plus

Kodla Büyü
Okulumuz ÇPL, Bilgisayarlı muhasebe dersi de var sınıf Server sistemi ile kurulmuş, öğrenci PC'lerinde kasa yok. Muhasebe öğretmeni ise Go Plus muhasebe programı kullanmak istiyor, şirket SQL server olmalı dedi dedikleri şekilde SQL Server 2008 R2 yi kurdum, fakat program ile bağlantı yapmaya geldiğinde Go plus'a kurduğum veritabanını gösteremiyorum. Kurulumda yada veritabanı oluşturmada vs. nerde hata olmuş olabilir.Hatta Go Plus şirketi uzaktan yardım ile bağlantı kurmaya çalıştı fakat serverda kurulum hatası var deyip geçti. Daha uzman arkadaşlar muhakkak vardır. Şİmdiden teşekkürler.

hocam Go Plus'ı kurduktan sonra programın yüklenmiş olduğu klasör içinde LGConfıg.exe var onu çalıştırıp serverı tanıtıyoruz.

user name: sa
password: LOGO
Server name: sql serverdaki isim yazılacak
database name: boş bırakılabilir. veya sql de veri tabanı oluşturduysanız o yazılıabilir.

bu ayarları yapıp kaydettikten sonra sistem işletmenini çalıştırıyonuz ve ordan firma tanımlıyorsunuz.

LOGO şirketi uzaktan bağlantı ile aynı yöntemleri denedi fakat kurulumda hata var dedi. Nerde hata olabilir biz de onu araştırıyoruz.

Geri