Staj devamsızlık fişlerini okula kim getirir?

Kodla Büyü

study

Aktif Üye
Meslek lisesinde görev yapan hocalarım işletmelerde beceri eğitiminde öğrencilerin devam devamsızlık çizelgesini koordinatör müdür yardımcısına öğretmen mi getirir öğrenci mi bununla ilgili yönetmelikte net bir ifade var mı ya da sizlerin okullarında nasıl bir uygulama var?

Öğrencinin getirdiğini görmedim hiç. Bana göre de normal olan öğretmenin getirmesidir. Bu zamana kadar hep böyle oldu...

Madde 89: Koordinatör öğretmenleringörev ve sorumlulukları

d) Öğrencilerin başarı, devamsızlık ve disiplin durumunu izleyerek işletme kayıtlarındaki bilgilerin takip eden iki iş günü içerisinde okul müdürlüğüne iletilmesini sağlar.

Koordinatör öğretmenlerin görev ve sorumlulukları
MADDE 89- (1) Koordinatör öğretmenler:
a) (Değ: 13/09/2014-29118 RG) İşletmelerde mesleki eğitim uygulaması ile staj
çalışmalarının planlı olarak yürütülmesini sağlamak amacıyla alınacak önlemleri belirler ve
okul müdürlüğüne bildirir.
b) İşletmelerde, öğretim programlarının uygulanmasında ortaya çıkan sorunlarla
programlara yansıtılmasında yarar gördüğü hususları belirleyerek hazırlayacağı raporu,
program geliştirme çalışmalarında değerlendirilmek üzere okul müdürlüğüne verir.
c) Mesleki eğitim konusunda, işletme yetkilileriyle usta öğretici/eğitici personele
rehberlikte bulunur.
ç) İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin yapmış oldukları işlerle ilgili iş
dosyasını kontrol eder.
d) Öğrencilerin başarı, devamsızlık ve disiplin durumunu izleyerek işletme
kayıtlarındaki bilgilerin takip eden iki iş günü içerisinde okul müdürlüğüne iletilmesini sağlar.

e) İşletme yetkilileriyle işbirliği yaparak işyerine uyum sağlayamayan öğrencileri
belirler, özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için işletme ve okul arasında yapılan işbirliği
gereği uygulamaya yönelik iş ve işlemleri takip eder, alınacak önlemleri okul müdürlüğüne
bildirir.
f) Okul ile işletme arasında imzalanan sözleşmenin uygulanmasında ortaya çıkan
sorunları belirleyerek okul müdürlüğüne bildirir.
g) İşletme yetkilisince döneme ait puan çizelgelerinin doldurularak dönem sona
ermeden 5 gün önce okul müdürlüğüne teslim edilmesini sağlar.
ğ) Mezunları izleme ve işe yerleştirme çalışmaları kapsamında gerektiğinde mezunlar
ve işyeri yetkililerine anket uygular.
h) İşletmelerde mesleki eğitim konusunda müdürün vereceği diğer görevleri yerine
getirir.

Cevap veren herkese teşekkürler sorun tam olarak şu 2 gün meselesi aslında yani öğrenci rapor alıp bana bildirmezse ve diyelim pazartesi gittim işletmeye bir sonraki hafta gittiğimde öğrendim bu durumda sorumluluk kimin üzerinde sgk dan gelen ceza beni de etkiler mi

olurda SGK dan ceza gelirse seni etkilemez

Senin yapacağın bir şey yok ki, çocuk sen yokken rapor almış, Ben aylık devamsızlığı verirken mutlaka e-okuldan rapor almış mı diye kontrol ediyorum, Raporu da öğrenci kendi getiriyor bizde

qwerty1986' Alıntı:
olurda SGK dan ceza gelirse seni etkilemez

Senin yapacağın bir şey yok ki, çocuk sen yokken rapor almış, Ben aylık devamsızlığı verirken mutlaka e-okuldan rapor almış mı diye kontrol ediyorum, Raporu da öğrenci kendi getiriyor bizde
Teşekkür ederim hocam

Geri