STAJYER ÖĞRENCİLER GELDİ, NE YAPMALIYIM?

Kodla Büyü

confrere

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar üniversiteden stajyer öğrenciler geldi bugün dersime? ne gibi sorumluluklarım var, neler yapmalıyım?

benden önceki öğretmen çok rahat davranmış sadece bunu biliyorum, öğrenciler söyledi bunu da...

hiçbir bilgim yok bu konuda.... bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

Çay hazırlamayı öğret ve bol sohbet et.Rahatlat onları sıkma.

Hocam önce okulu tanıt. Öğrencilerden bahset. Gözlem yapmalarına fırsat ver. Dersinize her zamankinden fazla hazır girin.
Okulu ve öğrencileri tanıyıp sınıf ortamına alıştıktan sonra derse hazırlanıp gelmelerini isteyin ve dersi anlattırın. Hepsi bu kadar, rahat olun.

öğretim programı
hangi derslere girebilecekleri (medya okuryazarlığı lise ortaokul)
e-okul
mebweb
netsupport
zümre-yıllık-günlük plan
tören kutlama kurul toplantısı vb
btr mevzuatı
bilgisayar yedeği alma deepfreeze

Bazı dersler için hazırlıklı gelmelerini iste. Dersi onlara anlattır. Sonra eksik oldukları noktaları anlat.

birinci dönemde benimde stajerlerim vardı rahat bırakmıştım bende rahattım :)
Uygulama yaparken yardımcı oluyorlardı bana ve onlardın da ders anlatmalarına izin verin
çok kuralcı olmayın :)

teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için...

sıkmam ben arkadaşları zaten, çünkü bizde geçtik o dönemlerden, başta stresliydik ama sonra rahattık... zaten herşey yaşayınca öğreniliyor..

Ama yine de ortamı tanıyıp görmek, öğrenciler hakkında, okul ortamı hakkında fikir edinmek güzel bişeydir...

haftalık ders programıma göre, yıllık planımı gösterip istedikleri haftayı seçmeyi, ders anlattırmayı düşünüyorum arkadaşlara....

En başta öğrencilerinize onları tanıtın. Siz olmadığınız zamanlarda onlar labı yönetecek olduğundan değerli olduklarını hisettirim.Benim stajyerler sene sonunda yeni atanmış bir btr kadar deneyimli oluyor. Hem donanım hem de yazılım konusunda yeterli hale getiriyorum .A dan Z ye anlattıktan sonra Kasayı dağıtıyorum toplayın diyorum. Tabi önce gösterip - anlatıp sonra onlardan istiyorum. Okulda arızalı bütün pc leri topladık. Öğrencinin öğrendiklerinin gerçek yaşamda bu şekilde karşılaşacağını onlara kabul ettirirseniz gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Geri