stajyer öğrencisi olan öğretmene ekders

Kodla Büyü

gerginsinkuzum

Site Gezgini
Merhabalar. Bu dönem 3+3 olacak şekilde iki grup stajyer öğrenci grubu farklı günlerde 4'er saat dersime girdi. Ek ders ödemesi ne kadar yapılır ve ne zaman yapılır acaba, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, iyi günler.

hocam bana 2-3 senedir gelirler, ilk dönem okul deneyimi 10'ar kişilik gruplara haftalık 4 saat ek ders ödemesi yapılıyor. Siz duruma göre bu grubu tek günde alabilirsiniz, günlere de bölebilirsiniz. Bu dönem öğretmenlik uygulaması yine grup sayısı aynı olmak koşuluyla 6 saat ek ders ödemesi yapılır. Bizim okula 12 kişilik gruplar geldi yine 4 ya da 6 saat ek ders yazıldı. Üniversiteye sorduğumuzda tek öğretmensiniz dediler tek ek ders yazılır dediler. Aynı şekilde okulumuzda Türkçe öğretmenliğine 11 stajyer geliyor, öğretmen sayısı fazla olduğu için 2 kat ek ders yazılıyor. Ödemelere gelince dönem sonlarında hesabınıza ödeme yaplır

yeni atanmış öğretmen uygulaması ilk defa bu sene başlayacak, daha atamalar yapılmadı. Okuluma gelen yönergeye baktığım zaman üniversite son sınıflar için öğrenci tabiri kullanılıyor. Açıkçası ben üniversite son sınıf anlamadım, ona göre yorum yazdım

ay51' Alıntı:
yeni atanmış öğretmen uygulaması ilk defa bu sene başlayacak, daha atamalar yapılmadı. Okuluma gelen yönergeye baktığım zaman üniversite son sınıflar için öğrenci tabiri kullanılıyor. Açıkçası ben üniversite son sınıf anlamadım, ona göre yorum yazdım
bize de meslek liselerinden 5 öğrenci geliyor da onu merak ettim. teşekkürler..

Bu dönem stajyer öğretmen adayı gelen var mı bana ilk dönem gelmişlerdi şimdilik ses yok hala

Merhaba bu yıl hiç olmayan bişey oldu ve 2 tane 4.sınıf üniversite öğrencisi stajerim oldu resmi yazı bugün geldi...
Sorum şu ki danışman öğretmen olarak 2 stajer öğrencimden ek ders alacakmıyım yoksa 2 tane diye almıyormuyum? Eğer ek ders alacaksam bunu üniversiteden mi alıyorum nasıl hesaplanıyor.. Bilen tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok mutlu olurum .. Teşekkürler

Merhaba bu yıl hiç olmayan bişey oldu ve 2 tane 4.sınıfüniversite öğrencisi stajerim oldu resmi yazı bugün geldi...
Sorum şu ki danışman öğretmen olarak 2 stajer öğrencimden ek ders alacakmıyım yoksa 2 tane diye almıyormuyum? Eğer ek ders alacaksam bunu üniversiteden mi alıyorum nasıl hesaplanıyor.. Bilen tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok mutlu olurum .. Teşekkürler

1 stajyerin de olsa alırsın. 4 e kadar 1 öğretmene verilebiliyor. haftalık 4 saat ek ders ödenir. üniversite öder.

merhabalar arkadaşlar konuyu hortlatayım. bu gün lise son sınıf öğrencilerden 2 tane bilişim öğrencisi staj için okuluma geldiler yasal prosedürler nedir neler yaptıracağız? ücret durumu var mıdır yok mudur bilgisi olan var ise paylaşırsa mutlu mesut olacağım???

merhabalar arkadaşlar konuyu hortlatayım. bu gün lise son sınıf öğrencilerden 2 tane bilişim öğrencisi staj için okuluma geldiler yasal prosedürler nedir neler yaptıracağız? ücret durumu var mıdır yok mudur bilgisi olan var ise paylaşırsa mutlu mesut olacağım???
Hocam öğrencilerin okulundan koordinatör öğretmen gelip kontrol edecek. Onun formlarına imza atacaksınız. Öğrenciler sizin yanınızda stajer olarak çalışacak. Size bir ücret ödemesi olmuyor.
Yukarıda anlatılan ve öğretmenin ücret aldığı konu üniversiteden öğretmenlik uygulamasına gelen stajer ile ilgili.

Hocam öğrencilerin okulundan koordinatör öğretmen gelip kontrol edecek. Onun formlarına imza atacaksınız. Öğrenciler sizin yanınızda stajer olarak çalışacak. Size bir ücret ödemesi olmuyor.
Yukarıda anlatılan ve öğretmenin ücret aldığı konu üniversiteden öğretmenlik uygulamasına gelen stajer ile ilgili.
Gözleme gelmiş oluyorlar ve hiç bir şekilde ücret alınmıyor mu?

Gözleme gelmiş oluyorlar ve hiç bir şekilde ücret alınmıyor mu?
Hocam meslek lisesi öğrencisi gözlem için gelmiyor. Isletmede meslek eğitimi yapmak ve iş yaparak öğrenmek için geliyor. Bundan dolayı bir ücret ödenmesi söz konusu değil.
Üniversite öğrencileri gözlem için geliyor onlardan dolayı ücret alınıyor. Üniversite tarafından ödeniyor.

teşekkürler hocam cevabınız için

Geri