STAJYERLİK SINAVI ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bildiğiniz gibi yeni yapılan torba yasanın içerisinde stajyer öğretmenlere yapılan sınav biraz daha sıkılaştırıldı. Sınav + Müdür raporu getirildi galiba.. Başarısız olanlar ikinci yıl daha stajyer olacaklar. ikinci yıl da başarısız olanlar meslekten men edilecek diye biliyorum. Geçmiş yıllarda müdür raporu var mıydı veya yoksa bile sizce bu raporda neler olabilir? Bu durum yeni atanan öğretmenleri biraz tedirgin etti. Özellikle tecrübeli hocalarım cevap verirlerse çok sevinirim ve grupta yeni atanan arkadaşlar varsa onlar ne düşünüyor? Tecrübeli hocalarım da bizi aydınlatırsa çok sevinirim

müdür raporu iye bişey yok hocam normalde yeni atanan bir öğretmen önce temel eğitim alır sonra hazırlayıcı eğitim alır bunlar bittikten sonra okulda ki müdürünüz yani 1. sicil amiriniz size uygulamalı eğitim notunuzu verir ama bu not genelde formaliteden verilen bi nottur. bu yıl tüm bunlar olacak birde sizi sözlü milakat yapacaklar saırım. onu kim yapacak bilmiyorum. ama sorun olmaz o aşamaların hepsini geçen bir öğretmeni bırakmazlar gibime geliyor çok anormal bir durum yoksa.

xxltc' Alıntı:
müdür raporu iye bişey yok hocam normalde yeni atanan bir öğretmen önce temel eğitim alır sonra hazırlayıcı eğitim alır bunlar bittikten sonra okulda ki müdürünüz yani 1. sicil amiriniz size uygulamalı eğitim notunuzu verir ama bu not genelde formaliteden verilen bi nottur. bu yıl tüm bunlar olacak birde sizi sözlü milakat yapacaklar saırım. onu kim yapacak bilmiyorum. ama sorun olmaz o aşamaların hepsini geçen bir öğretmeni bırakmazlar gibime geliyor çok anormal bir durum yoksa.

Müdür o puanı formaliteden vermez ise neye göre veriyor. Uygulamalı eğitim demişsiniz biraz daha açar mısınız hocam

Geri