StereoscopicPlayer ile pc de 3d film

Kodla Büyü

06Davut

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
CHİP DERGİSİNİN eski dvd sine bakarken denk geldi
3d filmi bu program sayesine pc nizde izleyin diyordu chip de olmasa olmaz der geçerdim de yükledim programı aynı 3d film gibi gözlüksüz bakınca öyle gösteriyor
gözlük yokta okula gidince arkadaşa deyip deneyeceğim ama merak ettim acaba oluyor mu gerçekten

hd kablo takıp led tv de izlenir mi 3d nin özel yaydığı sinyali felan var mı bilmiyorum.

bu konu hakkında bilgisi deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi düşüncülerinizi bekliyorum.

Bilgisayardan izletir ama görüntü gene kötü olur ayrıca gözlüksüz izlenmez. Uygun gözlüğü takıp öyle izlemek gerekiyor.

teşekkürler hocam o zaman okulda aktif ve pasif gözlükle deneme yapacağım lojmanda kalan arkadaşlarda vardı 3d tv bakalım nasıl sonuç verecek,

hocam pasif ya da aktif gözlük ile deneme olmaz. Onlar için uyumlu 3d ekran lazım.
Senin bahsettiğin program anaglif 3d ile çalışıyor. sol camı kırmızı sağ camı mavi olan anaglif gözlük kullanman gerekir.

çok teşekkürler hocam o zaman anaglif gözlük şart.

peki hocam bu gözlükle deneme yapınca gerçekten o diğer pasif yada aktif gözlüklerdeki gibi 3d görebilecekmiyim.?

içimden işe yaramaz o şekil göremezsin ama bir dene diyeceğin bir cevap geçiyor, :)

Tabiki görebilirsin hocam. En eski yöntemlerden birisi anaglif 3d görüntüleme. Ama renkli filtrelemeden ötürü gözlerde yorulma ve renklerde kayıp oluşuyor. Anaglif sistem kağıt üzerine bile oluyor. Nette bir çok anaglif fotoğraf var .Bununda ilgili youtube da videolar var. Türksat3d yayını var. Ama hepsi anaglif. Ama ilk deneyim için güzel.
Eğer pasif gözlük ya da aktif shutter gözlük kullanmak istiyorsan uyumlu ekran ya da projeksiyon sistemi şart.
Normal çerçeveli gözlüğünü netten 6-7 liraya alabilirsin. Karton gözlüklerde var1-2 tl civarı, onlarda işe yarıyor bulabilirsen.

Geri