su arıtma cihazı kullananlar...

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar. Ben su arıtma cihazı almayı düşünüyorum ama kararsızım. çevremdekiler sadece zararlı olanları değil sudaki yararlı minarelleri de götürür diyor. ne yapmalıyım. bilgisi olan ar mı?

Hocam 2 yıldır kullanıyoruz, bir sıkıntı yaşamadık. Yemek, çay vs. gerekli olan suyu da çeşme suyundan sağlıyoruz.

Arıtma cihazlarınız aşağı yukarı hepsi aynı reverse osmos sistemi ile çalışıyor sitemler 6 yıl oldu çok memnunum, oğlumun sudan iki kez hastalanması üzerine aldım ve çok memnun kaldım .
Kısaca hangi marka olduğu değil hangi özellikleri olduğu ve kaç aşama olduğu gibi özellikleri ile satın alınır su arıtma sistemleri ve aşağı yukarı hepsi birbirinin yaptığı tüm işlemleri yapar dolayısı ile en ucuzundan veya tuz tazyikine göre bir üst model den almanız yararlı olacaktır 250 - 400 tl arasındadır fiyatlar .
pm atarsanız sekiz on tane satıcı ismi verebilirim siz karşılaştırma yapabilirsiniz (satıcı site ismi)

damacana olayından sonra piyasada su arıtma cihazı satan bir sürü şirket türemiş. Aldığınız yeri iyi araştırın. Yeni bir yerden almayın bence. Ben iki yıldır kullanıyorum. Mutfaktaki tezgahın altına monte ettiler, musluğu ayrı. Çok memnunum. http://www.supersoft.com.tr bu şirketten almıştım ben. Şiddetle tavsiye ederim.

Biz ihlastan almıştık 4 sene oldu çaydanlıkta falan zerre kireç olmuyor, tadı da güzel diyordum suyun biraz araştırdım tatlandırıcı takıyorlarmış. Faydası var mı yok mu bilmiyoruz da çeşme suyundan iyidir diye içiyoruz..

Almak için bende niyet etmiştim ama sonrasında fiyatlar uçuk olduğu için vazgeçtim.

Nette biraz araştırırsanız çin malı diye bahsedilen ürünler var bunlarla alakalı yorumlar pek iyi değil ama kullananlardan birebir bilgi almak daha doğru olur.
Waterlife markasının ilanını görmüştüm gazetede aradım. Ücreti en alt seviyede ne kadar dan başlıyor diye sordum 1300 tl dediler. 8 ayda bir de 75 tl ye filtrelerin değişmesi gerekiyormuş. Ürün kaliteli gözüküyor ama fiyatı yüksek olunca vazgeçtim.

Koçtaşta satılan bir marka var ismini hatırlamıyorum şuan 400 tl ye. Yıllık 130 tl civarı filtre değişim ve bakım ücreti varmış. (fiyatları soralı yaklaşık bir ay oldu)

Bütün bunlardan sonra fiyat pahalı olunca, birde ucuz filtreleme sistemlerinin suyun ph ını düşürdüğü ile ilgili haberleri okuyunca vargeçtim almaktan. Hazır pet şişe almaya devam ediyoruz şimdilik... :)

her damacana su firması benim gördüğüm gibi değildir ama ben birini görünce damacanadan vazgeçtim. geçen yıl istanbuldan (gittigidiyor üzerinden) sipariş verdim, yıllardır bu işi yapan ve dürüst bir firma, yedek filtreleride gg üzerinden satın alıp değiştiriyorum. işini iyi yaptığını ve servis verdiğini söyleyen firmalar var bunlarda servis ve filitre değişim parası istiyor ama bence onlar kendilerini sabit ücretli telefon firması sanıyorlar.

hgx2' Alıntı:
her damacana su firması benim gördüğüm gibi değildir ama ben birini görünce damacanadan vazgeçtim. geçen yıl istanbuldan (gittigidiyor üzerinden) sipariş verdim, yıllardır bu işi yapan ve dürüst bir firma, yedek filtreleride gg üzerinden satın alıp değiştiriyorum. işini iyi yaptığını ve servis verdiğini söyleyen firmalar var bunlarda servis ve filitre değişim parası istiyor ama bence onlar kendilerini sabit ücretli telefon firması sanıyorlar.

Hocam marka model v.s nedir ne değildir?

Geri