Su içmek için uygun zamanlama

Kodla Büyü

Yalnız_Kurt

Süper Üye
Süper Üye
Çok önemli...Su içmek için uygun zamanlama

Su içmek için uygun zamanlama suyun insan vücudundaki etkinliğini azamiye çıkaracaktır.

Uyanır uyanmaz 2 bardak su - İç organları aktive eder

Her yemekten 30 dakika önce 1 bardak su - Hazma yardım eder

Banyodan önce 1 bardak su - Tansiyonun düşmesine yardım eder

Uykudan önce 1 bardak su - Kalp krizini ve felci önler

su ;

1. Beynimizin % 75' i sudur.
2. Vücut ısısını düzenler.
3. Hücrelere gıda ve oksijen taşır.
4. Solunum için oksijeni nemlendirir.
5. Yediklerimizi enerjiye çevirir.
6. Kanımızın % 83' üdür.
7. Atıkları (oksitleri) yok eder.
8. Hayati organlarımızı korur ve rahatlatır..
9. Kemiklerin % 22' sidir.
10. Gıdaları absorbe etmesinde vücuda yardım eder.
11. Adalelerin % 75' idir.
12. Eklem yerlerini rahatlatır / yastık vazifesi görür).

ALINTIDIR...

Uyanınca içmeye dikkat ederim, yatarken de genelde içilir, ayrıca gece başucunuzda hep su bulunsun. Suyun yerini hiçbirşey tutamaz.

Ayrıca çay içtikten sonra da yarım bardak su içilebilir tavsiyesinde bulunacağım, hem ağızı yıkamak için, hem de çay idrar söktürücü olduğundan vücuttan su atılmasına neden olacağından, bu suyu yerine koymak için. Bir de her sigaradan sonra ağızı yıkayıp, ilk yudumu tükürüp, biraz su içmekte fayda var. Ben İnşallah bugünden itibaren sigarayı bırakacağım için(İnşallah :)) benim için artık bu tavsiyeye uymaya gerek yok ama :D

Bir de bu sıralar bir moda var, su yerine başka şeyler içme modası, şu kola müptelalarından bahsetmiyorum, bunlar bilinçli olarak suyu beğenmeyip, onun yerine daha "F"itaminli, renkli, şekerli, daha yarayışlı olduğunu düşündükleri meyve suları vs. içenler var. Neymiş, suyun içinde "F"itamin mi varmış, onun yerine meyve suyu içip hem fitamin, hem mineral alırlarmış.

Vay zübükler diyesi geliyor insanın, demek suyu beğenmezsiniz ha. Oysa saf hali ile vücudun o suya da çok ihtiyacı var.

Bizim köyde kavun-karpuz(bostan) genelde tarlanın yüzünden satılır. Yani alıcı tarlaya bakar, mahsule, dönümüne vs. göre şu kadar fiyat verir, ve tarladaki mahsül onun olur, gelir istediği zaman toplar veya toplamaz :). Dedem de bostan tarlasının birini yüzünden satmış, fakat parayı almamış. Gel zaman git zaman köyde bir söylenti çıkar: "filanca(şu dedemin tarlayı yüzünden alan adam) tarlayı toplayıp kaçıyormuş, para mara vermeden" Neyse ki tarla çok uzak değil, hergün tarlaya gidip kontrol ediyoruz. Neyse bir gün, yine gittik, baktık ki adam tarlayı topluyor yanında 3 kişi ile. Öyle bir niyeti olmadığı, bunların söylenti olduğu anlaşıldı, dedemle aralarında konuştular, biz küçüğüz artık orasını bilmem. Zaten anlatacağım mevzu o da değil. Bu söylenti sayesinde adamları büyük bir susuzluktan kurtardık aslında.

Bu amcalar yanlarına su almamış, 2 pet şişe kola almış gelmişler. Hem tarlada kavun, karpuz bol ya. Güya susuzluk çekmezler.

Ama ne kola, ne de o meyve(kavun, karpuz) suları yazın o sıcağında bunları kandırmaya yetmemiş. Bizi görünce zaten ilk olarak su sormuşlardı. Testideki suyu bitirdiler zaten o da az birşeydi, yeter mi? Köye dönünce dedem şu adamlara bi su götürün dediler, bir testi su kaptık, bir de ayran. Götürdük, adamlar dakikasında bitirdiler, teşekkür ettiler.

Suyun yerini hiçbirşey tutmaz. Ne fitaminli, mineralli sular, ne kola ne de başka birşey...

Suyun ne büyük nimet olduğunu anlayın.

ben ancak rahatsızlandığımda dikkat ediyorum su içmeye ama şimdi bu yazıyı okuyunca daha dikkat etmeye çalışacağım teşekkürler bu paylaşım için

Su gibi aziz ol derler. Gerçekten öyle. Ben suyu genelde bu zamanlarda tüketirim.

Geri