Şu tarz banner flası varmı?

Kodla Büyü
flashla yapılmış çok basit bir uygulama hocam. soldakiler sabit sağda movieclip ile sağsol yapıyo zoom falan yapıyo...

agahyildiz' Alıntı:
flashla yapılmış çok basit bir uygulama hocam. soldakiler sabit sağda movieclip ile sağsol yapıyo zoom falan yapıyo...
Siz buna benzer birşey paylaşabilir misiniz hocam ? Saygılar.

Son derece kolaylıkla yapılabilecek bir çalışma ancak kurguyu herkes düşünemeyeceği için yapanların ellerine sağlık. Çok iyi flash bilmek göze hoş gelen işler yapmak anlamına gelmiyor çünkü.
Şimdi hocam buna benzer demekle; terzi aradığını ifade etmiş. Evet, ben dahil bir çok arkadaşımız Adobe Flash'ın ya da eski adı ile Macromedia Flash'ın herhangi versiyonuyla sorunsuz yapılabilecek bir çalışma.
O "program kullanılmış" diyen arkadaşıma da alkış alkış alkış:)) Tabi hocam program kullanılacak, başka bir ihtimal var mı? Tabi o arkadaşımızın asıl kaset ettiği 3.parti program kullanıldığı yönünde. Hayır, adamlar doğrudan kaynağından Adobe Flash kullanmışlar.

gerçekten güzel bi çalışma. suan bana da bu şekilde banner lazım. flash konusunda pek kendime güvenmiyorum. banner yapma programı varmı?

Sırf bu konu başlığı için açtım flash cs4'ümü. Pek bi değişmiş eski sevgilim flash:) Ekteki çalışma sadece bu konu başlığı için hazırlandı, fotoğrafları değiştirip kullanabilirsiniz. Logoyu kendi okulunuzunki ile değiştirebilirsiniz vs...

Ekli dosyalar

• bannerflash.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 713
tdemirparmak' Alıntı:
Sırf bu konu başlığı için açtım flash cs4'ümü. Pek bi değişmiş eski sevgilim flash:) Ekteki çalışma sadece bu konu başlığı için hazırlandı, fotoğrafları değiştirip kullanabilirsiniz. Logoyu kendi okulunuzunki ile değiştirebilirsiniz vs...

hocam benden once davranmıssın,

emegine saglik, indiriyorum. tesekkurler.

tdemirparmak' Alıntı:

evet benden de önce davrandın. bende örnek olsun diye bişe hazırlamıştım ama seninki tıpatıp aynı olmuş. eline sağlık.

Aslında kızdığım için yaptım:) Flash cs4'te neler olmuş öyle, biraz görsel ders izleme zamanı gelmişşş:)) Siz de aynı konu başlığına ekleyin arkadaşlar, yararlanmak isteyenler için küçük bir kütüphane olsun.

tdemirparmak' Alıntı:
Aslında kızdığım için yaptım:) Flash cs4'te neler olmuş öyle, biraz görsel ders izleme zamanı gelmişşş:)) Siz de aynı konu başlığına ekleyin arkadaşlar, yararlanmak isteyenler için küçük bir kütüphane olsun.

Hocam bir iki ekleme yapıp yerlerini değiştiriyorlar sadece,

bisey oldugu yok aslında bence:)

hocam cs5 bile çıktı ama daha gelmedi okullara. geçen cs5 in tanıtımını yaptılar gidemedim. kaçırdım. sabırsızlıkla bekliyorum kutunun okul gelmesini...

banner benim yaptığıma da benziyo ama ben kesinlikle ordan burdan almadım. kendi ürünüm.... :)
http://www.catakkopruio.k12.tr

agahyildiz' Alıntı:
hocam cs5 bile çıktı ama daha gelmedi okullara. geçen cs5 in tanıtımını yaptılar gidemedim. kaçırdım. sabırsızlıkla bekliyorum kutunun okul gelmesini...

banner benim yaptığıma da benziyo ama ben kesinlikle ordan burdan almadım. kendi ürünüm.... :)

Banner çalışması muhteşem olmuş, emek verildiği belli hocam. Zaten ordan burdan alınınca, yamalı bohca gibi kesin ortantı ya da çözünürlük sorunu çıkıyor, kendini belli ediyor:) Bu arada Silvan merkezde Kazım Karabekir İO idi yanılmıyorsam, 5.sınıfı okudum ben de..

CS5 okullara verilmeyecek malesef:( Çünkü sözleşme 2 yıldı, 2 yıl içindeki güncellemeleri kapsıyordu. Yeni versiyonlar için torrentlere devam:)

aslında bir de xml le bu resimleri direkt flash içine çektirebilsek,

hic flash bilmeyen birisi bile kendi swf sini olusturabilse,

bu yapılabilirmi acaba?

tdemirparmak' Alıntı:
agahyildiz' Alıntı:

Banner çalışması muhteşem olmuş, emek verildiği belli hocam. Zaten ordan burdan alınınca, yamalı bohca gibi kesin ortantı ya da çözünürlük sorunu çıkıyor, kendini belli ediyor:) Bu arada Silvan merkezde Kazım Karabekir İO idi yanılmıyorsam, 5.sınıfı okudum ben de..

CS5 okullara verilmeyecek malesef:( Çünkü sözleşme 2 yıldı, 2 yıl içindeki güncellemeleri kapsıyordu. Yeni versiyonlar için torrentlere devam:)

bu sene başı il dışı tayinle geldim hocam adanaya. 2,5 yıl silvanda kaldım. kazım karabekir İO iyi bilirim. çoğu yerini iyi bilirim aslında. güzel günler geçirdim orada.

CS5 olayına gelince çok üzüldüm ya. bizde artık ne yapalım ilaçla falan idare edecez.

Hocam elinize sağlık mesajı dosyayı indirmeden önce yazıyorum gerçi indirsemde şuan açamam malesef kendi pcm de değilim bunda da flash yüklü değil.

Şunu sormak istiyorum birde.
Hocam resimleri swf ye değilde örneğin:

siteadi.com/banner/resim1.jpg resim2.jpg resim3.jpeg ve logo.jpeg şeklinde ayarlayacak şekeile bir swf dosyası ile bunu bütünleştirmek mümkünmü?

Hatta mümkünse yazı bile eklenebilsin.

bununla ilgili örnek vereyim. http://www.eskipazar.bel.tr bunu ben hazırladım ama banner kısmı bi hazır sistemdir. resimleir bir klasörden alır. her resmin üzerine gelen açıklama da bir xml dosyasından alınıyor.

Bunu xoopsçu arkadaşlarla henüz paylaşmadım niyetim online değiştirilebilir bir uygulama yapmaktı vakit olmadı.

Demem o ki bu yapıya bahsi geçen sitedeki görünüm verilebilir mi? verileceği kesin de :) kim yapar, kim bizim için bu zahmete girer. hatta banner en boy özellikleride bu data.xml den çekilebilir mesela.

Hocama çok teşekkür ediyorum buradan ilk fırsatta uygulayacağım. Şuan labtobumun hdd si bozuk bi başka konuda yazdım onu kurtarmakla meşgulum tasarıma ara verdim hatta hayata bile ara verdim denebilir :)

xml ile yazı ve resim çekme olayına katılıyorum, kesinlikle sağlam çalışma olur:) Yapanın emeğine sağlık şimdiden... (belki denerim bu gece, uykusuz kalmaya değecek bir proje kanımca)

tdemirparmak' Alıntı:
Teşekkürler hocam.Elinize sağlık.

yapılabilinir. bbnette bile birsürü örnek var. en güzel örnek hasari hocamın yayınladığı okul şablonunda da var. fla+xml. oradan inceleyebilirsiniz. inceleyip öğrenebilirsiniz. başkalarının yapması ve hazır sistemler kullanarak öğrenme olmaz.

tdemirparmak' Alıntı:
agahyildiz' Alıntı:
benim yaptığım sitede http://www.catakkopruio.k12.tr banner değil ama ortadaki flash xmlden yazı ve resim alıyor. aynısı bannere çok rahatlıkla uygulanabilinir.
Hocam bir sakıncası yoksa kaynak dosyaları (fla ve xml) paylaşabilir misin?

evet mümkünse ben de isterim...Flashla pek aram yok, daha doğrusu hiç çalışmayı denemedim...güzel olmuş elinize sağlık..

tdemirparmak' Alıntı:

hocam fotoğrafları değiştirirken yeni fotoğrafları da sembol mü yapıcaz napıcazz

Geri